Програма Clip2Net - зручний інструмент для створення скріншотів

Досить часто при роботі на комп'ютері потрібно показати результати своєї праці кому-небудь іншому. Так як показати свій монітор не підготовленому користувачеві не так вже й просто, то найпростіший варіант - зробити скріншот, тобто знімок екрана у вигляді картинки. Цю картинку можна відправити поштою, викласти в соціальних мережах, та хоч роздрукувати і повісити на стіну.

Робота з програмою Clip2Net.

Що таке програма Clip2Net

Система Windows може робити знімок екрана - для цього на клавіатурі передбачена клавіша Print Screen. Але зображення при цьому просто копіюється в буфер обміну, і його потрібно вставити в будь-якому графічному редакторі в новий файл, а потім зберегти. Все це незручно, так як створює зайві рухи для найпростішої операції. Що за програма Clip2Net? Вона як раз і позбавляє від рутинних дій по створенню скриншота. Вона робить це моментально, причому може тут же відправити картинку на свій сервер, і ділитися можна просто посиланням на це зображення. Серед основних можливостей:

 • Створення скриншота певного вікна або просто якийсь області екрану.
 • Простий редактор, який дозволяє нанести на картинку лінії, стрілки, написи, позначки. Можна змінити розмір зображення або обрізати його.
 • Відправлення в хмарне сховище з видачею короткої посилання.
 • Можливість збереження скріншота в різних форматах - jpeg, png, і інших популярних. Це дозволяє при необхідності створювати файли кращої якості або найменшого обсягу.
 • Можливість налаштування гарячих клавіш. Це дозволяє створювати і ділитися скріншотами буквально в пару натискань.

Звичайно, Clip2Net - не єдина програма такого роду, але вона відноситься до найбільш популярним і зручним. До того ж, вона має безкоштовну версію, яка має обмеження на кількість скріншотів на добу - до 20 штук, і обсяг дискового простору на сервері - до 100 Мб.

Як встановити програму Clip2Net

Установка цієї утиліти дуже проста. Спочатку її потрібно завантажити з офіційного сайту (//clip2net.com/ru/), натиснувши велику кнопку «Завантажити Clip2Net безкоштовно», і запустити скачаний файл. В ході установки з'являється вікно, де потрібно вибрати папку, але можна залишити її за замовчуванням. Також зверніть увагу на вікно, де пропонується встановити додатково Яндекс-браузер і доповнення Яндекса - зніміть там галочки, якщо це все вам не потрібно. Утиліта дуже маленька, тому установка відбувається дуже швидко. Після цього вона відразу запускається, і в треї - там, де годинник, з'являється її значок у вигляді стрілки, спрямованої вгору. Також при першому запуску з'являється вікно, в якому показані клавіші для управління програмою:

 1. PrtScr - зробити скріншот.
 2. Win + A - зробити скріншот і відкрити його в редакторі.
 3. Alt + Win + A - поділитися файлом, тобто відправити його на сервер і отримати посилання.

Також програма запропонує зареєструватися на сайті. Це потрібно зробити, щоб бачити в своєму акаунті всі збережені зображення, отримати можливість їх переглядати, редагувати, завантажувати себе, або видаляти.

налаштування Clip2Net

Якщо клікнути мишкою по значку програми в треї, з'являється меню. У ньому можна вибрати, скріншот якій області екрану потрібно робити - якогось конкретного вікна або просто області екрану. Також можна надсилати невеликі файли і навіть робити відеозапис з екрану, але в безкоштовній версії це недоступно. Перше, що треба зробити - зареєструватися з програми, якщо ви цього не зробили на сайті. Якщо ж ви зареєструвалися, то в програмі треба ввести логін і пароль, щоб вона відправляла ваші скріншоти в ваш аккаунт, а не просто на сервер. Тоді утиліта буде показувати список відправлених файлів, а на сайті ви зможете їх все побачити у вигляді списку. Також ви можете перейти в меню «Налаштування», і тоді відкриється додаткове вікно, де можна багато чого налаштувати. Назвемо основні настройки по вкладках:

 • Профіль - тут можна вийти зі свого аккаунта і ввести інший, якщо є.
 • Основні - тут зібрані налаштування, що стосуються роботи програми. Можна відключити автозапуск Clip2Net при старті системи, вибрати формат файлів, відключити оновлення, включити звук при створенні скриншота, відключити автоматичне відкриття сторінки в браузері після передачі файлу. Тут же налаштовується час зберігання файлів на сервері. Можна вказати додатково папку на комп'ютері, куди скріншоти також будуть зберігатися.
 • Клавіші - тут можна встановити власні поєднання клавіш для певних дій.
 • Проксі - налаштування проксі-сервера. Той, хто знає, як це налаштовувати, той знає і що це таке. Це для досвідчених користувачів.
 • Сервери - можна додати власні сховища даних, якщо ввести тут акаунти для доступу до них по протоколу FTP. Так можна завантажувати зображення на власний хостинг.

Звичайно потрібно заглянути тільки в перші дві вкладки. Решта потрібні рідко, тільки тим, хто бажає налаштувати програму повністю під себе.

Створення скриншота за допомогою Clip2Net

Скріншот в Clip2Net створюється дуже просто. Якщо програма запущена, і її значок є в списку, досить натиснути клавіші Win + A або PrtScr. Якщо був обраний режим області екрану, то потрібно просто вибрати цю область мишкою, і вона збережеться в файл зображення. Якщо був обраний режим вікна, програма попросить вказати вікно, скріншот якого потрібно зробити. Після цього картинка відправиться на сервер і в папку, якщо ви її вказали в налаштуваннях, і з'явиться в списку. Якщо в цьому списку клікнути на кнопку «Відкрити», картинка відкриється в простенькому редакторі. Там можна нанести будь-які мітки, написи, фігури, стрілки, і знову зберегти. Зверніть увагу - збережеться ще один файл, а не перезапише вихідний. У кожного зображення є коротке посилання, яку можна надіслати поштою або в повідомленні іншим людям. За цим посиланням відкриється закріплена за нею картинка.

Такі програми, як Clip2Net, дуже полегшують життя звичайним користувачам, позбавляючи від рутинних дій. Вони дозволяють швидко поділитися зображенням зі свого екрану з іншими людьми.