Способи видалення вбудованих додатків Windows 10

Будь-яка операційна система має певний набір вбудованих програм, тому відразу після установки можна і зайнятися справами, і пограти. Windows 10 - не виняток, мало того, має чималий набір. Звичайно, це досить примітивні інструменти, що володіють мінімальним функціоналом, тому зазвичай їх замінюють на більш зручні спеціалізовані програми. Встановлені програми між тим продовжують займати чимале місце на вінчестері, висять в меню «Пуск» і в інших місцях. Вони можуть витрачати трафік і використовувати інтернет для своїх цілей. Так як вони зазвичай не використовуються, а тільки заважають, від них бажано позбутися. Зробити це можна різними способами - через командний рядок або за допомогою спеціальних утиліт, яких створено безліч. Розглянемо різні варіанти, але врахуйте - від деяких додатків взагалі неможливо позбутися, тому що вони тісно інтегровані в систему і необхідні для нормальної її роботи або якихось інших програм.

Способи видалення вбудованих додатків Windows.

Список додатків, доступних до видалення

Які строєні додатки Windows 10 можна видалити? Список досить великий, в нього входять, наприклад, 3D Builder, Камера, Калькулятор, OneNote, пасьянс, і багато іншого. З оновленнями системи можуть додавати і деякі інші програми, але зазвичай їх видалити не можна. Наприклад, Edge видалити не можна. Крім того, деякі програми після оновлення системи з'являються знову. Великі поновлення, по суті, являють собою переустановку системи, тому все повертається в початковий стан. Іноді після цього видалити ці компоненти не виходить ніякими способами - розробники блокують таку можливість.

Видалення окремого додатка

Windows 10 має інструмент видалення деяких компонентів - програму PowerShell і командний рядок. Напишіть «powershell» в пошуку на панелі завдань, і вона швидко знайдеться. Її потрібно запустити з правами адміністратора. Щоб побачити список наявних вбудованих програм, використовуйте команду:

Get-AppxPakage | Select Name, PackageFullName

Після цього виводиться список в дві колонки - зліва коротка назва, а праворуч - повне. Це стане в нагоді, так як видалити вбудовані додатки Windows 10 окремо можна, тільки вказавши їх назви. Видалення проводиться за допомогою команди:

Get-AppxPackage * назва * | Remove-AppxPackage

Назва між зірочками можна вписати те, яке було в списку коротких назв, зліва. Наприклад, команда для видалення програми «Люди» виглядає так:

Get-AppxPackage * people * | Remove-AppxPackage

Врахуйте, що видалення відбувається лише для поточного користувача - якщо увійти в систему з іншого обліковим записом, все як і раніше виявиться на місці. Щоб видалити ці компоненти для всіх користувачів, треба додати команду -allusers перед назвою.

Як видалити всі стандартні програми

Досить просто відбувається пакетне видалення вбудованих програм Windows 10, якщо вони все не потрібні. Це виконується командою:

Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage

Врахуйте, що тоді зникне і магазин Windows Store, завдяки якому можна встановити що-небудь корисне, тому користуйтеся цим способом з обережністю. Допускається також використання додаткової команди -allusers, щоб видалення відбулося для всіх облікових записів, інакше воно буде виконано лише для поточної. Можна повністю відключити стандартні програми або зовсім деінсталювати їх за допомогою сторонніх утиліт. Це набагато зручніше, ніж робота з командним рядком.

Деінсталяція встановлених додатків через спеціальне ПЗ

Видалення деяких стандартних додатків дуже зручно проводити за допомогою спеціальних утиліт. Їх багато, тому розглянемо лише деякі, найпопулярніші. CCleaner - популярна утиліта, основне призначення якої полягає в очищенні системи від сміття і її оптимізації. Але останні версії мають функцію деінсталяції вбудованих додатків. Знайти її можна на вкладці «Сервіс» - «Видалення програм».

  • 10AppsManager - дуже проста в користуванні утиліта. Вона показує значки вбудованих додатків, і будь-яка з них можна вибрати і тут же видалити. Може і відновлювати їх назад.

  • Windows 10 Default App Remover - робить те ж саме і також просто. Є портативна версія, яку навіть не треба встановлювати, а просто запустити, наприклад, з флешки.
  • Destroy Windows 10 Spying - взагалі ця утиліта спочатку застосовувалася для відключення вбудованих в систему засобів стеження за користувачем, ніж сильно грішить 10 версія. Але як бонус розробники додали і можливість прибрати будь-яке з вбудованих додатків.

Як відновити вбудовані додатки Windows 10

Іноді після деінсталяції будь-яких компонентів система може працювати нестабільно. Тоді найкраще повернути все назад, або хоча б найнеобхідніше. Зробити це досить просто - скористайтеся магазином Windows Store, якщо він теж не видалений. Якщо це неможливо або не виходить, можна скористатися PowerShell, як це описано на початку статті, і ввести команду:

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register «$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml»}

Взагалі, видалення будь-якого інтегрованого в систему компонента може викликати непередбачувані наслідки, адже ніколи не можна знати заздалегідь, яка служба або сервіс використовує його ресурси. Тому робити це треба обдумано, усвідомлюючи всі можливі наслідки. Попередньо корисно зробити резервну копію, а також створити точку відновлення системи.