Методи вирішення проблеми, в разі якщо комп'ютер перезавантажується замість виключення

Користувачі комп'ютерів нерідко стикаються з усілякими системними збоями і іншими несправностями, в результаті яких пристрій не працює належним чином. Одна з нестандартних неполадок - незапрошуваних перезавантаження, точніше проблема, актуальна для ОС Windows 10, 8, 7 полягає в тому, що комп'ютер перезавантажується замість виключення. Система так може поводитися з різних причин. Проблема носить як програмний, так і апаратний характер, в її вирішенні використовуються різні методи в залежності від фактора, який спровокував подібний збій. Часто джерелом несправності стають системна помилка, драйвера або віруси, але не виключено, що комп'ютер перезавантажується замість виключення і з іншої причини. Розглянемо, чим може бути обумовлена ​​неполадка в вигляді примусового перезавантаження пристрою і як позбутися від проблеми. Всі дії по вирішенню питання будуть спрямовані на усунення провокуючого фактора.

Рішення проблем із завершенням роботи комп'ютера.

Можливі причини

Якщо спроби вимкнути комп'ютер за допомогою кнопки Пуск безуспішні і замість цього виконується його перезавантаження, слід з'ясувати, що привело до цієї течії процесу. Причини такої поведінки системи можуть бути різними:

  • Збій в системі;
  • Помилка реєстру;
  • Драйвер відеоадаптера;
  • Драйвер будь-якого з пристроїв;
  • Вірусне ПО;
  • Проблеми з мережевою картою;
  • Підключені зовнішні пристрої;
  • Недолік подачі живлення.

Оскільки в точності невідомо який саме з факторів посприяв тому, що при виключенні комп'ютера на ОС Windows 10 або іншою версією він перезавантажується, причину доведеться шукати шляхом використання різних методів, що попутно може і вирішити проблему.

способи вирішення

Щоб хоч трохи звузити коло ймовірних причин, потрібно спробувати вимкнути комп з кнопки живлення, при відсутності нормальної реакції пристрою на дану дію найімовірніше проблема апаратна. Для виявлення системного збою необхідно завантажити пристрій в безпечному режимі і вимкнути. Можливо, справа в кривій складанні системи або оновлення, що особливо слід підозрювати при установці ОС або компонентів напередодні. Якщо в безпечному режимі комп'ютер вимикається, можна внести необхідні зміни в реєстр і поміняти конфігурації харчування.

Тут важливо пов'язати останні події з появою проблеми, оскільки джерелами несправності можуть стати навіть недавно встановлені програми, які не мають відношення до шкідливого софту, драйвери або підключені пристрої. Так, можна спробувати видалити додатки, після інсталяції яких почала даватися взнаки проблема, ці дії часто допомагають користувачам Windows 7, коли замість виключення комп'ютер перезавантажується. Зовнішнє обладнання, мережеву карту (якщо вона знімна), модем та іншу периферію необхідно тимчасово відключити, з метою підтвердити або спростувати факт впливу цих пристроїв. Включати їх потрібно буде по одному.

Відключення автоматичного перезавантаження

Проблема непрошеного перезапуску може проявлятися при системних збоях. Щоб перевірити, чи так це, виконуємо наступні дії:

  • Натискаємо правою кнопкою миші по ярлику Мій комп'ютер (Цей комп'ютер), з контекстного меню вибираємо Властивості;
  • Сюди ж можна потрапити через Панель управління;
  • Вибираємо «Додаткові параметри системи»;
  • На вкладці «Додатково» властивостей системи в розділі «Завантаження і відновлення» тиснемо кнопку «Параметри»;
  • У блоці «Відмова системи» необхідно зняти позначку опції виконання автоматичної перезавантаження;
  • Підтверджуємо дію кнопкою «Ок», після чого перезавантажуємо комп'ютер і перевіряємо, виправилася ситуація.

Зміна конфігурації харчування

Проблема може полягати також в неправильних записах реєстру, а саме розділу конфігурації харчування. Щоб виправити ситуацію, робимо так:

  • Переходимо до редактора реєстру (через Пуск або за допомогою клавіш Win + R відкриваємо вікно «Виконати», де в рядку набираємо команду «regedit», підтверджуємо дію);
  • У редакторі відкриємо гілку «HKEY_CURENT_USER» і підемо таким шляхом Software - Microsoft - Windows - CurentVersion - Explorer;
  • Шукаємо параметр CleanShutdown і міняємо його значення з «0» на «1», що має на увазі очікування системою завершення процесу збійної програми замість автоматичної перезавантаження в результаті появи проблем;
  • Тепер відкриваємо гілку «HKEY_LOCAL_MACHINE» і слідуємо сюди Software - Microsoft - Windows NT - CurentVersion - WinLogon;
  • Тут шукаємо параметр PowerdownAfterShutdown, що відповідає за відключення живлення пристрою після процедури виключення, йому повинно бути присвоєно значення «1», при «0» комп'ютер не завершить роботу по завершенню роботи, доведеться це робити з кнопки;
  • Виконуємо перезавантаження після внесення поправок до реєстру для того, щоб зміни вступили в силу і перевіряємо, виправлена ​​проблема.

Відключення швидкого запуску

У Windows 10 опція швидкого завантаження виставлена ​​за замовчуванням, тому за умови несумісності з нею заліза можлива поява даної проблеми. Щоб відключити функцію виконуємо наступні кроки:

  • Переходимо до Панелі управління, відкриваємо розділ Електроживлення;
  • Тут вибираємо «Дії кнопок харчування»;
  • Тиснемо «Зміна параметрів, які зараз недоступні» (потрібні права адміністратора);
  • У який з'явився блоці «Параметри завершення роботи» потрібно зняти галочку з пункту «Увімкнути швидкий запуск»;
  • Зберігаємо зміни і перезавантажуємося для їх вступу в силу, після чого перевіряємо, чи зникла проблема.

оновлення драйверів

Збій може бути викликаний і відсутніми драйверами мережевої карти і відеоадаптера. Знайти відповідні свіжі дрова можна на офіційному сайті виробника обладнання. Щоб правильно виконати установку, спочатку потрібно повністю видалити старий драйвер і сам пристрій в диспетчері завдань, після чого можна перевірити, вимикається чи комп'ютер, потім вручну поставити відповідний оригінальний драйвер і оцінити результат.

Перевірка на віруси

Шкідливий софт, здатний проникати в різні куточки систем, незважаючи на наявність антивіруса, і впливає на роботу багатьох пристроїв, теж не можна виключати зі списку потенційних винуватців збою. За великим рахунком більшість підозрілих явищ дійсно провокують віруси, і перезавантаження при виключенні комп'ютера не виняток. Слід почистити систему за допомогою спеціальних інструментів, наприклад, CCleaner, і видалити віруси з системи. З цим відмінно справляється стороння лікує утиліта Dr.Web.Curelt, яку можна завантажити безкоштовно, з основним антивірусом вона не конфліктує.

Скидання налаштувань в BIOS

Процедура скидання параметрів прошивки BIOS в деяких випадках також може допомогти у вирішенні даної проблеми. Виконується скидання таким чином:

  • Щоб довантажити BIOS, затискаємо і тримаємо клавіші «Del» або «F2»;
  • Вибираємо розділ скидання параметрів ( «Load optimal default»), тиснемо клавішу введення і «Ок», зберігаємо налаштування.

Іноді потрібно поміняти прошивку BIOS, але виконувати це самостійно можна виключно за наявності спеціальних навичок. Неправильні дії призведуть до несправності комп'ютера.

ПОРАДА. Якщо перераховані вище спроби не увінчалися успіхом, можна замінити блок живлення. Ну і як варіант, може бути застосована тимчасовий захід, що припускає створення ярлика для shutdown.exe -s -t 00. Перевіряють, чи є в тому необхідність за допомогою відправки команди з відповідним змістом в рядку «Виконати».

Ми привели кілька дієвих варіантів вирішення проблеми, які допомагають користувачам в більшості випадків, так що не поспішайте нести пристрій в ремонт, цілком можливо, що питання вирішується програмним способом.