Для чого потрібна програма Samsung KNOX і як її видалити

Сучасні смартфони представляють собою практично комп'ютери. Вони активно використовуються для читання сайтів, скачування різних програм і інших файлів, для спілкування в месенджерах і для листування по електронній пошті. Як і звичайні комп'ютери, смартфони та планшети представляють собою звичайні мережеві пристрої, які можуть бути схильні до хакерської атаки, заражені вірусом або іншими шкідливими програмами. Так чи інакше, особисті дані - найцінніше на пристрої, постійно піддаються загрозі. Деякі виробники намагаються цьому протистояти.

Робота з програмою Samsung KNOX.

Що таке KNOX

KNOX для гаджетів виробництва компанії Samsung - програмна надбудова над операційною системою Android, яка покликана забезпечувати безпеку особистих даних. До того ж, вона контролює стан пристрою і блокує підозрілі спроби різних додатків отримати доступ до файлів. Насправді додаток KNOX - група окремих модулів, які працюють самостійно і забезпечують безпеку тільки в своїй області. Наприклад, один з модулів забезпечує шифрування переданої інформації, а інші створюють ізольоване середовище для сторонніх додатків, надійно відсікаючи їх від важливої ​​інформації. Якщо на смартфоні є програма KNOX, можна бути впевненим, що ніякі шпигунські програми нічого не викрадуть. На відміну від антивірусів, ця система не займається їх відстеженням і знищенням, а просто не дає їм можливості нашкодити, захищаючи всю важливу інформацію, подібно непробивною стіні.

Реалізовано це цікавим способом. На пристрої є якась папка, яка захищається системою KNOX, і в неї можна поміщати файли або встановлювати додатки. Все, що знаходиться в цій папці, недоступно ззовні і працює самостійно. Наприклад, туди можна встановити месенджер, і він буде працювати незалежно від іншого такого ж, встановленого звичайним способом. Вони не будуть перетинатися, до того ж трафік від захищеного матиме підвищений захист шляхом додаткового шифрування. Так можна одночасно використовувати два різних логіна в двох однакових месенджерах, так як вони працюють абсолютно незалежно один від одного.

Крім того, KNOX від Samsung контролює цілісність ядра системи і не дозволяє його змінювати ніяким стороннім додаткам. Це забезпечує стабільність Android. Файлова система теж шифрується, що створює великі труднощі для шкідливих програм. З'єднання з мережею також контролюється і захищається, і відбувається через спеціальні сервери VPN. В цілому, KNOX гарантує безпеку даних, навіть якщо телефон буде загублений або викрадений. Розблокувати його стороннім людям навряд чи вдасться. До того ж, є можливість віддаленого визначення місця розташування гаджета.

Переваги та недоліки Samsung My KNOX

Як вже говорилося, ця система значно підвищує стійкість системи до впливу шкідливих програм, так і захист особистих даних набагато краще. Але є і недоліки. Наприклад, можуть часто з'являтися докучливі повідомлення про використання неліцензійних програм. Вирішується це або видалення таких програм, або відключенням самого KNOXа. Іноді KNOX поводиться нестабільно і можуть з'являтися повідомлення про помилку. Цього зазвичай не буває, якщо програма встановлена ​​виробником - тоді забезпечується його сумісність з операційною системою найкращим чином. Але якщо KNOX був встановлений самостійно, то можуть бути проблеми з його роботою, так як він не сумісний з усіма пристроями і не всіма версіями Android, а лише починаючи з Samsung Galaxy S3. Звичайно, абсолютно не гарантується робота будь-яких додатків при перепрошивки або рутірованіі смартфона. В цілому, нарікання на адресу цієї програми бувають рідко, якщо пристрій і система відповідають вимогам, і ніяких дій з прошивкою не виконувалося.

Як працювати з KNOX Samsung

Активний захист KNOX на Android не вимагає особливого втручання. При запуску вона перевіряє цілісність ядра системи, а також запущені програми. Якщо вони намагаються виконати дії, які їм не дозволені, то відключаються. Якщо під час запуску програми в середовищі KNOX, воно жорстко контролюється, і будь-які його спроби виконати недозволених дію будуть блокуватися. Користувач сам може вибрати, що йому дозволити, а що заборонити. Активний захист KNOX включена за замовчуванням, але можна її і відключити.

Як відключити або видалити KNOX від Samsung

Перед тим, як відключити або видалити KNOX, варто подумати, чи потрібно це робити. Це виправдано в разі нестабільної роботи програми, а в інших ситуаціях може бути зайве. Якщо ви все-таки вирішили це зробити, то є різні способи. Щоб повністю видалити KNOX, не обов'язково мати root-права або користуватися спеціальними програмами, хоча є і такі. Потрібно просто запустити додаток, увійти в меню і вибрати «Видалити KNOX». На пропозицію зробити резервну копію краще погодитися, і ввести пароль, якщо буде потрібно. Після цього відбудеться видалення і телефон перезавантажиться. Можна спробувати видалити і іншим способом - зайти на Play Market, знайти там KNOX, а так як це додаток вже встановлено, то буде доступний пункт «Uninstall» - «Видалити». Їм і скористайтеся. Але такий спосіб працює не у всіх, так як додаток може бути тісно інтегровано з системою і блокувати такі дії. Іноді потрібно відключити KNOX, не видаляючи його. Зробити це можна за допомогою сторонніх утиліт:

  • KNOX Disabler вимагає root-прав, але відключає будь-яку програму, в тому числі і KNOX.
  • Titanium Backup - дозволяє «заморозити» вибрані файли, і вони перестануть працювати.
  • Android Terminal Emulator - командний рядок для пристроїв на Android. Команда «su pm disable com.sec.KNOX.seandroid» відключає KNOX, а якщо disable замінити на enable - включає його.

В цілому ця система викликає трохи нарікань від користувачів, але іноді може поводитися дуже параноїдально, заважаючи нормальному використанню пристрою. Тоді можна спробувати відключити захист, але не видаляти її зовсім. І тільки якщо все працює нормально, можна видалити її зовсім.