Оптимізація комп'ютера за допомогою програми Reg Organizer

Реєстр Windows - «серце» системи. У ньому зберігаються всі дані за встановленими програмами і багато їх налаштування, а також параметри самої системи. Це база даних, до якої Windows постійно звертається, читає з неї або записує нові дані. Сам реєстр порівняно невеликий, але складається з величезної кількості записів, які згруповані по гілках, які, в свою чергу, діляться на дрібні групи по призначенню. Весь реєстр зберігається на диску, у вигляді звичайних файлів, і також піддається фрагментації. Так як система звертається до нього постійно, пошук інформації, розкиданої по різних файлах в різних частинах вінчестера сильно уповільнює роботу комп'ютера в цілому. Крім того, сам реєстр може містити багато «сміттєвих» записів, які залишилися від віддалених програм, та й записи можуть бути помилковими, що порушує роботу додатків аж до неможливості їх роботи. Таким чином, засмічення реєстру зайвими і помилковими записами, і його фрагментація позначаються на роботі багатьох додатків, при цьому сповільнюючи роботу системи в цілому. І Windows не має вбудованих засобів для вирішення цієї проблеми, тому доводиться користуватися спеціальними утилітами.

Методика оптимізації комп'ютера програмою Reg Organizer.

Можливості Reg Organizer

Що за програма Reg Organizer? Це як раз така утиліта, яка призводить реєстр в нормальний вигляд, проводить його дефрагментацію, збираючи розрізнені частини в одне ціле, видаляє зайві записи в ньому і виправляє помилкові. Після цього «здоров'я» системи значно поліпшується. Для чого ще потрібна програма Reg Organizer? Вона дозволяє легко відключити додатки, які запускаються разом з системою, тим самим помітно скоротивши час завантаження і знизити споживання пам'яті. Вона може видаляти програми, до того ж повністю, вичищаючи всі їхні сліди, в тому числі і записи в реєстрі - при звичайному видаленні залишається багато сміття, залишаються навіть папки та файли. Також можна провести тонке налаштування Windows під свої потреби. Всі параметри знаходяться в реєстрі, але переглядаючи його, складно щось в ньому знайти. Reg Organizer являє всі параметри в зручному вигляді, і можна легко що-небудь змінити. При цьому користуватися утилітою дуже просто. Вона має зрозумілий і простий інтерфейс, в якому розбереться будь-який звичайний користувач.

Як користуватися програмою

Користуватися утилітою дуже просто, з цим впорається будь-яка людина, що має навички користування комп'ютером. При запуску вона відразу починає експрес-перевірку системи і виводить результати - скільки знайдено непотрібних файлів і невикористовуваних даних, і який обсяг дискового простору вони займають. Також буде показано, які програми автозапуску можна відключити для оптимальної роботи. Якщо Windows використовується давно, будуть знайдені гігабайти зайвого сміття, який можна видалити і звільнити місце на диску. Зауважте, при цьому будуть підчищені і записи реєстру, що відносяться до цих файлів, тобто система помітно полегшиться. Завантажити утиліту можна з сайту, вона має дуже невеликий розмір (//www.chemtable.com/ru/organizer.htm). Встановити її дуже просто - достатньо запустити завантажений файл і слідувати інструкції. Після запуску і початкового аналізу системи корисно пройтися по вкладках, розташованим в лівій частині вікна програми. Там є такі вкладки:

 • Чистка системи - тут відбувається очищення тимчасових папок, застарілих файлів драйверів, файлів, що залишилися після установки Windows, логів, кошики, кеша системи і браузерів. Можна вибрати повну очистку або часткову.
 • Частка приватних даних - в цьому розділі Reg Organizer знайде всі файли - cookies в браузерах, і кешированниє дані різних програм, і запропонує їх видалити. Також можна вибрати все або частину даних.
 • Оптимізація реєстру - в цьому розділі утиліта проводить перевірку реєстру і призводить його в оптимальний стан. Після цього треба перезавантажити комп'ютер, щоб побачити зміни.

 • Автозапуск програм - в списку показуються всі програми, які запускаються при завантаженні системи. Тут можна їх видаляти або відключати, а також ставити затримку, щоб все програми не завантажувалися одночасно і не гальмували всю систему.
 • Видалення програм - це вікно призначене для видалення будь-який з встановлених програм. При цьому видаляються вони повністю. Буває, що програма є в списку, хоча вже видалена, тоді утиліта запропонувати позбутися і від її слідів - файлів і записів в реєстрі.
 • Тонкі налаштування - в цьому розділі є великий список налаштувань Windows, згрупованих на декількох вкладках за призначенням. Всі їх можна змінювати. Наприклад, можна відключити звук при старті системи, поміняти деякі налаштування інтерфейсу, і багато іншого.

Крім того, утиліта додає ще одна зручність - при натисканні правою кнопкою миші на ярлику будь-якої програми в меню з'являється пункт «Видалити повністю за допомогою Reg Organizer». При цьому не потрібно заходити в панель управління або робити ще якісь зайві рухи.

альтернативні програми

Аналогів Reg Organizer дуже багато. Практично будь-який додаток для оптимізації системи має схожі функції, хоча мало які з них при деінсталяції підчищають залишки додатків - тут Reg Organizer має дуже мало конкурентів. Перелічимо основні аналоги, найбільш відомі та популярні:

 • AVG PC TuneUP - цілий комбайн, постійно стежить за станом системи. Проводить обслуговування самостійно, підтримуючи максимальну продуктивність.
 • Advanced System Care - буквально в один клік вирішує всі питання щодо оптимізації Windows.
 • Auslogics BoostSpeed ​​- один з найбільш популярних оптимізаторів, рекомендованих для домашніх комп'ютерів. Відрізняється простотою і ефективністю.
 • Auslogics Registry Cleaner - функціональне додаток, здатне привести реєстр в ідеальний вигляд. Одне з небагатьох, які розповсюджуються безкоштовно.
 • Wise Registry Cleaner - Самостійно виявляє помилки в реєстрі і і підказує, які виправлення безпечні, а які можуть викликати проблеми. Розповсюджується безкоштовно.

Таких утиліт дуже багато, але відміну Reg Organizer в тому, що він поєднує в собі практично всі необхідні інструменти, а інші можуть мати лише частину з них.

Як видалити Reg Organizer

Ніяких проблем з тим, як видалити Reg Organizer з комп'ютера повністю, не виникає. Для цього досить зробити звичайні дії - зайти в панель управління, вибрати пункт «Програми та засоби», знайти в списку утиліту і вибрати видалення. Також можна зайти в папку, куди встановлено Reg Organizer - вона так і називається, знайти там файл Uninstall.exe і запустити його. Далі видалення відбудеться автоматично. Мало того, ви можете просто запустити цю утиліту, вибрати в ній «Видалення програм», знайти її в списку і вибрати «Видалити». Вона сама себе видалить.