Як знайти і вирішити проблему мерехтливого екрану ноутбука

Екран комп'ютера - основне джерело інформації. Тому якості зображення приділяється особлива увага. Але іноді трапляється, що мерехтить екран або зображення на ноутбуці, і нормальна робота на ньому стає складною. Мало того, починають швидко втомлюватися і хворіти очі, що не тільки неприємно, але й шкідливо. Користувачі стаціонарних ПК і звичайних моніторів з такою проблемою стикаються набагато рідше. Пов'язано це як з програмними, так і конструктивними відмінностями. Вирішувати проблему можна по-різному, але спочатку її причину потрібно виявити. Іноді вдається позбутися від неї самостійно, а іноді потрібно кваліфікований ремонт. Тому розберемо різні ситуації, які можуть привести до такого неприємного результату.

Усунення проблеми з мерехтінням екрану.

причини неполадки

Комп'ютер - складний пристрій, в якому поєднуються дуже різні технології. Тому всі причини мерехтіння екрану ноутбука можна розділити на дві великі категорії:

  1. Програмні.
  2. Апаратні.

Перші можна спробувати усунути самостійно, так як сам ноутбук при цьому повністю справний і в ремонті не потребує. Іноді екран ноутбука моргає просто після установки деяких програм або драйверів. Часто це трапляється через неправильні системних налаштувань дисплея. Буває, що екран ноутбука моргає після установки Windows 10, так як ця система може не повністю підтримуватися обладнанням. Особливо часто так буває, якщо комп'ютер не дуже новий. Це програмні причини. Якщо екран ноутбука почав моргати «ні з того, ні з сього», коли ніяких програм або драйверів не встановлювалося, то можна запідозрити апаратні проблеми. Наприклад, міг порушитися контакт шлейфа від відеокарти до матриці, так як кришка часто відкривається і закривається. Буває поширена ситуація, коли екран на ноутбуці став мерехтіти через банального перегріву. Це апаратні причини, і деякі зможе виправити тільки майстер. У будь-якому випадку вони вимагають розбирання комп'ютера і діагностики. Це основні причини, чому моргає екран ноутбука, але у них багато різновидів.

Поради щодо усунення

Коли моргає екран на ноутбуці, своїми силами можна спробувати виправити програмні проблеми, так як апаратні набагато складніше. Вони і зустрічаються набагато частіше, так що це може допомогти з великою ймовірністю. Перше, що корисно зробити - повністю знеструмити комп'ютер. Для цього недостатньо просто його вимкнути, так як він все одно працює від батареї. Тому після виключення потрібно обов'язково відключити його від мережі і вийняти акумулятор. Потім знову його вставити і включити ноутбук. Це проста дія часто вирішує не тільки проблему з екраном, але і багато інших. Просто ноутбук рідко вимикається, і навіть перезавантажується, чому система накопичує помилки і починає працювати зі збоями. Тому стаціонарні комп'ютери, які завжди вимикаються повністю, не страждають багатьма «хворобами» ноутбуків. Якщо після цього екран ноутбука продовжує періодично підморгувати, корисно пошукати програмні причини. Гірше від цього не стане, а от вирішити проблему цілком може. Ще один варіант діагностики - спробувати завантажити комп'ютер з диска або флешки, на який записана збірка системи Live-CD. Вона дозволяє завантажити систему ні з вінчестера, а з іншого пристрою. Якщо мерехтіння залишається, то це апаратна проблема. Якщо воно зникло після завантаження іншої системи, то справа в програмах.

Рішення програмних проблем

Програмні помилки можна розділити на кілька видів. Найбільш розповсюджені:

  • Неправильні налаштування частоти оновлення або дозволу дисплея.
  • Неправильно встановлені драйвера для відеокарти або драйвер невідповідний.

Перше, що треба зробити, якщо мерехтить екран ноутбука - перевірити, який дозвіл екрана і частота оновлення використовується. Для цього клікніть правою кнопкою миші по порожньому місці на екрані, і в меню виберіть «Дозвіл екрану». У списку спробуйте вибрати інші режими, можливо встановлено той, який просто не підходить до цього конкретного екрану. Якщо клікнути по пункту «Додаткові параметри» в тому ж вікні, з'явиться інше вікно. Тут має бути вказана назва відеокарти - якщо написано «Стандартний відеоадаптер», то драйвера взагалі не встановлені. Після установки мерехтіння напевно зникне.

Якщо тут все добре, то перейдіть на вкладку «Монітор» і подивіться, яка частота оновлення встановлена. Якщо вона 50 Гц або менше, то очі цілком це сприймають як мерехтливе зображення. Спробуйте вибрати інше значення і подивитися результат. Буває, що мерехтливі смуги переливаються на екрані ноутбука. Це може бути проблемою відеодрайвера, особливо на Windows 10. Справа в тому, що ця система з'явилася недавно, і на ноутбуки віком у кілька років просто немає драйвера відеокарти. Іноді намагаються встановити драйвер від інших систем, зазвичай Windows 8. Іноді вони працюють, а іноді і трапляються такі ось проблеми. Навіть відповідні, але застарілі драйвера можуть дати такий результат.

Рішення - знайти і встановити відеодрайвер під конкретну модель ноутбука і під конкретну відеокарту. Зазвичай на сайті виробника його можна знайти без проблем. Якщо проблема в драйвері, то це її вирішить.

Рішення апаратних проблем

Якщо програмними засобами проблема не вирішується, то справа швидше за все в обладнанні. Несправність зазвичай виникає в:

  • Відеокарти.
  • Шлейфі.
  • Дисплеї.

Відеокарта може перестати нормально працювати, якщо її намагалися розігнати або використовували довгий час на максимальних навантаженнях для Майнінг криптовалюта. В такому випадку допоможе сервісний центр, де зможуть замінити відеокарту або її несправні компоненти. Також відеокарта може працювати зі збоями через погане охолодження. Це теж може стати причиною, чому зображення смикається або екран на ноутбуці моргає. Таке буває при несправності охолоджуючого вентилятора або при великому скупченні пилу всередині корпусу. Іноді потрібно замінити термопасту на охолоджуючих радіаторах.

Шлейф - слабке місце більшості ноутбуків, так як кришка часто відкривається і закривається. Через це можуть страждати контакти або струмопровідні доріжки. Сам дисплей також може вийти з ладу. Його слабке місце - світлодіодне підсвічування, яка може працювати неправильно. Через це зображення на дисплеї ноутбука теж моргає. Зазвичай апаратні проблеми самостійно вирішити складно. Конструкція ноутбука складніше, ніж стаціонарного комп'ютера, і без знань його навіть розібрати не так просто. Тому краще довірити цю справу фахівцеві.

Траплялася у вас така ситуація, коли екран починав мерехтіти? Як ви її вирішили? Діліться своїм досвідом в коментарях, це стане в нагоді іншим нашим читачам.