Телефон не бачить SIM-карти: причини несправності і варіанти їх усунення

Мобільні телефони за останні роки пройшли ряд модернізацій і удосконалень, перейшли з розряду стандартних пристроїв для зв'язку в категорію багатофункціональних апаратів, що дозволяють здійснювати безліч завдань і виконувати гідний асортимент опцій. Незважаючи на це, основним завданням гаджета все ж вважається можливість здійснювати і приймати дзвінки, що забезпечується за допомогою експлуатації послуг обраного користувачем оператора мобільного зв'язку, за рахунок SIM карти. Іноді трапляється ситуація, коли користувачеві доводиться стикатися з проблемою, що полягає в тому, що придбаний або ж давно перебуває в експлуатації смартфон не бачить SIM-карти. Цей факт обмежує можливість використовувати девайс за прямим призначенням, і не тільки. Розглянемо, що робити в таких ситуаціях, як вирішити проблему і повернути гаджету його працездатність в плані зв'язку, відштовхуючись від потенційних причин, здатних спровокувати несправності обговорюваної категорії.

Як усунути проблему з роботою SIM-карти на телефоні.

Проблема з SIM-картою

Чинників для того, щоб телефон перестав ідентифікувати карту, є багато, однак, починати шукати джерело проблеми варто саме в несправності сімки, що не проникаючи в апаратні і системні нюанси роботи девайса. SIM-карта хоч і має невеликі розміри, забезпечена контактами, які дозволяють синхронізувати роботу смартфона під конкретного мобільного оператора зв'язку. Причини, за якими смартфон не бачить SIM-карти, можуть бути наступними:

  1. Дефекти на мапі механічного характеру. Карта може бути пошкоджена в процесі експлуатації, наприклад, при частому її вийманні з слота, найчастіше при періодичному використанні на різних апаратах, при носінні в сумці або гаманці, за рахунок затирання робочої поверхні, а відповідно, порушення цілісності контактів.
  2. У карти вийшов термін придатності. Імовірність такого розвитку подій висока в тих випадках, коли абонент користується послугами одного оператора від п'яти років і більше, при цьому сімка не зазнала механічних маніпуляцій, використовується виключно на одному телефоні, що виключає попередню ситуацію.
  3. Невдале коригування розмірів карти під новий формат, відповідний слоту модернізованого зразка. Телефони «старого» формату в більшості модифіковані слотами стандартних розмірів, проте, з розширенням багатофункціональності гаджетів розміри роз'ємів для карт стали менше. Частою причиною, чому смартфон не ідентифікує карту, виступає банальна її самостійна «обрізка» або переробка в micro SIM, здійснена неякісно.

Якщо подібні прецеденти мають місце, правильним рішенням проблеми буде простий похід в спеціалізований центр того оператора зв'язку, з яким працює абонент, з наступною заміною пошкодженої, застарілої або неправильно обрізаною карти. Більшість представників послуг дозволяють здійснити процедуру з можливістю збереження номера, однак, на платних засадах. Ще однією причиною, чому телефон не бачить карти, може виступати неактивний стан сімки: деякі мобільні оператори обумовлюють можливість отримання послуг абонентом виключно після здійснення фінансової операції, що полягає в поповненні рахунку. Ця проблема вирішується поповненням балансу на суму, достатню для активації послуг, в залежності від обраного абонентом тарифного плану.

Бруд в гнізді або на чіпі SIM

Окреме місце у вирішенні проблеми, коли телефон не бачить SIM-карти, що не на постійних засадах, а періодично, варто приділити варіанту із засміченням слота девайса або чіпа карти. Корпус гаджета не є герметичним, в процесі експлуатації дрібні частинки пилу осідають на його контактах, потрапляють в роз'єми, засмічуючи їх. Іноді смітинки навіть «невидимі» для людини, проте, вони кардинально впливають на можливість синхронізації контактів. Подібний прецедент, якщо телефон перестав бачити SIM-карту непередбачено, після тривалої експлуатації телефону або ж самої карти, в розряд потенційних провокаторів проблеми автоматично зараховується описаний варіант розвитку подій. З метою перевірки, а паралельно, і вирішення цієї проблеми, необхідно спробувати прочистити гніздо телефону для карти і чіп сімки за допомогою гумки або іншого підручного, відповідного предмета.

апаратні неполадки

Причини, чому телефон не бачить експлуатований користувачем SIM-карту, можуть полягати не тільки в проблемах з картою, а й виступати наслідком неполадок апаратного характеру. Якщо вищеописані маніпуляції не дали бажаного результату, смартфон і далі не реагує на встановлену в роз'єм сімку, шукати проблему варто «всередині» телефону. Розглянемо, що робити, якщо телефон не бачить SIM-карти, по черзі перевіряючи потенційні варіанти неполадок. Для початку варто виключити варіант з прив'язкою мобільного пристрою до оператора. Подібні прецеденти не є рідкісними при покупці гаджета на вторинному ринку, або ж у разі його придбання за «низькою» ціною в сертифікованому центрі від конкретного мобільного оператора. Якщо телефон прив'язаний до певного оператора, тоді його синхронізація з картами інших провайдерів буде неможлива. Усунути проблему можна за допомогою звернення до сервісного центру, або ж за допомогою нелегальної прошивки апарату, проте, якщо телефон новий, користувач повинен бути готовий, що після останньої маніпуляції гарантійні зобов'язання на девайс будуть втрачені.

Однією з найбільш частих причин, чому гаджет не бачить свідомо робочу SIM-карту, є механічне пошкодження слота, що виникло в процесі недбалої установки або частої заміни карти, після падіння телефону або некоректної чищення його роз'ємів. Якщо в процесі експлуатації смартфона був пошкоджений слот для SIM-карти, будуть потрібні досить складні по виконанню ремонтні роботи. Іноді питання вирішується за допомогою пайки контактів, проте, в складних випадках, коли власник SIM-карти несправний, зможе знадобитися його заміна на нову деталь, що краще довірити фахівцям.

Ще однією причиною, чому Android не бачить SIM-карти, виступають неправильні настройки гаджета. Для перевірки цієї версії неполадки треба зайти в налаштування, відшукати модуль «Управління SIM-картами», перевірити, чи активована робота карти, якщо немає, встановити перемикач в позицію «Включено». Паралельно варто перевірити, в якому режимі функціонує девайс: при включеному режимі польоту, Android працювати точно не буде. Для усунення проблеми достатньо деактивувати автономний режим, повторно встановити сімку в роз'єм, і перевірити її активність. Іноді, щоб активізувати роботу карти на новому телефоні, потрібно застосувати спосіб пробної відправки СМС з неробочої SIM, після чого послідують запит на екрані про дозвіл на включення карти, підтвердивши який користувач запустить її роботу.

Найчастіше виконані маніпуляції дозволяють вирішити питання з непрацюючою сімки. При вирішенні питання, що робити, щоб повернути працездатність апарату, варто проаналізувати можливі помилки, які могли послужити стимулом для виникнення проблем. Якщо телефон новий, тільки куплений, то, скоріш за все, причина в настройках або прив'язці до оператора, інакше працювати доведеться над усуненням пошкоджень, з попередніми винятком збою настройок.

Проблема з другої SIM-картою

На двухсимочних телефонах нерідкими є прецеденти, коли при первинній установці другої сімки телефон її не "сприймає». Такі прецеденти часто пояснюються відключеним режимом синхронної роботи двох карт, що вирішується елементарним входом в пункт меню телефону «Управління SIM-картами», де буде потрібно включити неактивний модуль.

Наслідки некоректної прошивки

Непоодинокими вважаються ситуації, коли телефон не "бачить" карту після його прошивки, причому як на тлі втручання в цілісність ОС телефону фахівцями з «сумнівною» репутацією, так і при самостійному виконанні операції користувачем. Вирішується проблема за допомогою повторної, самостійної прошивки гаджета, з орієнтуванням на коректне виконання процесу, з усуненням допущених помилок або ж, якщо SIM-карта так і не стала визначатися смартфоном після здійсненої процедури, шляхом звернення до спеціалізованого сервісного центру, де грамотні і навчені люди ліквідують несправність на професійному рівні.

Випадково чи навмисно видалений IMEI

Індивідуальний номер IMEI - це ідентифікатор, властивий кожному смартфону, причому без нього коректна працездатність гаджета неможлива апріорі. Цей номер закладений в систему розробниками, формально вважається захищеним заводським кодом, проте, бувають ситуації, коли в силу некоректних дій користувача, несанкціонованої прошивки девайса або неправильного відновлення системи до заводських характеристик ідентифікатор видаляється. На тлі такого прецеденту неможлива не тільки верифікація SIM-карти, а й функціонування більшості базових опцій телефону. Щоб перевірити, чи дійсно смартфон не бачить SIM-карти на тлі відсутності серійного номера, досить на клавіатурі ввести запит * 06 #, натиснути кнопку виклику і оцінити отриманий результат:

  1. Якщо на екрані смартфона з'явився код, значить, причина несправності не пов'язана з серійним номером.
  2. При відсутності коду потрібно звернутися в сервісний центр, так як самостійне відновлення IMEI хоч і здійснимо в домашніх умовах, але супроводжується деякими програмними нюансами, які не завжди під силу стандартному користувачеві гаджета.

Тотальні неполадки в роботі операційної системи телефону

Неполадки в функціонуванні операційної системи смартфона, що часто супроводжується систематичними торможениями девайса, лагами, подовженням очікування відповіді системи на запити - це причина, по якій телефон періодично втрачає зв'язок. Такі прецеденти можливі при попередній некоректної експлуатації гаджета, з безліччю завантажених програм, які потребують тлі програмних компонентів. Вирішується проблема просто - елементарним поверненням ОС смартфона в «рідне» або «заводське» стан. Перед процедурою необхідно зберегти всі важливі дані, такі як контакти, актуальні фото і відео, а також документи, на сторонній носій інформації, так як в процесі операції все «нажите» вміст телефону буде видалено безповоротно.

Для виконання завдання треба зайти в «Налаштування» телефону, де через розділ «Відновлення та скидання» перейти до пункту «Скидання налаштувань» і підтвердити директиву вибором команди «Скинути настройки». Після завершення процедури, яка може зайняти кілька хвилин, телефон перезавантажитися, стан операційної системи буде повернуто до початкових параметрів, закладених розробниками, а відповідно, і працездатність девайса відновиться. Будьте готові до певних тимчасових витратах після виконання процедури: потрібно налаштовувати телефон під свої потреби, завантажувати і встановлювати необхідні для роботи захисні і призначені для користувача утиліти.

Підведення підсумків

У статті описані поширені причини появи проблем з роботою SIM-карти на смартфоні і методи їх вирішення. Більшість методів орієнтовані на самостійне усунення проблеми власником гаджета, без потреби звернення до фахівців. Якщо користувач самостійно не може усунути неполадку простими маніпуляціями, як в ситуаціях зі складними апаратними збоями, некоректної прошивкою гаджета, або ж при неправильній роботі смартфона після удару або падіння, варто не пошкодувати грошей і часу, і, для отримання гарантовано ефективного результату, звернутися за допомогою до фахівців.