Виготовлення корпусу для ПК своїми руками

Зараз можна з легкістю придбати корпус для комп'ютера в магазині. Бувають вони горизонтальними або вертикальними - це найпоширеніший тип. Однак, якщо не брати до уваги деяку різноманітність передньої панелі, всі вони виглядають однаково, відрізняючись хіба що кольором. Нудна металева коробка з парою кнопок і парою світлодіодів може не задовольняти почуття прекрасного, і тоді хочеться зробити корпус для свого ПК своїми руками. Буває й інша ситуація - наявний перестає влаштовувати в плані функціоналу - в ньому стає мало місця або недостатня вентиляція, чому компоненти комп'ютера перегріваються. Наприклад, іноді потрібно додати другу відеокарту або кілька вінчестерів, і стандартний корпус стає малоподходящей для всього цього. Трапляються і інші ситуації, коли корпус для комп'ютера доводиться робити самому. Наприклад, всі гроші витрачені на топові комплектуючі, а на корпус бюджету не вистачає. Або є ноутбук з несправним дисплеєм, і його хочеться перетворити в настільний. Випадки бувають різними, але об'єднує їх одне - потрібно брати в руки інструменти і робити корпус для комп'ютера своїми власними руками.

Створення корпусу для ПК самостійно.

Що потрібно обов'язково враховувати

Найважливіше вимога для будь-якого комп'ютерного корпусу, в тому числі і саморобного - достатній простір для вентиляції і охолодження. У стандартних, найпоширеніших корпусах типу Moddle-Tower Form не випадково є багато порожнього простору. Це дозволяє повітрю вільно циркулювати, а при установці енергоємних компонентів є можливість додавання додаткових вентиляторів. Тому при розробці саморобної конструкції треба враховувати не тільки габарити всіх комплектуючих, але і передбачити вільне місце для циркуляції повітряних потоків біля кожного з них. Також треба вирішити, як буде встановлений блок живлення. Є два варіанта:

  1. Зверху. Це класична схема, при якій крізь блок живлення назовні проходить тепле повітря. Так забезпечується вентиляція і досягається невеликий рівень шуму. Але є і мінус - блок живлення може сам перегріватися, якщо інших кольорів немає. Схему корпусу системника з верхнім розташуванням блоку живлення зазвичай застосовують і для створення своїми руками.
  2. Знизу. В такому випадку блок живлення ставиться на дно корпусу, і повітря в нього надходить знизу, через грати, і видувається через іншу стінку назовні. Плюс - блок живлення добре охолоджується виключно «забортним повітрям». Мінус - він зовсім не бере участі в системі охолодження системи в цілому, тому обов'язково потрібні кулери. Інший мінус - приплив повітря до блоку живлення відбувається під днищем корпусу і може бути утрудненим. До того ж, буде підвищено рівень шуму - його створює рух повітря внизу, плюс шум від вентилятора передається безпосередньо на поверхню.

Якщо вибрати горизонтальний варіант - тип Desktop, то вимоги залишаються тими ж, хіба що місця для маневрів з блоком живлення менше. Однак вентиляцію треба обов'язково забезпечити для всіх вузлів.

Який матеріал вибрати

Корпус для комп'ютера, зроблений своїми руками, повинен бути не тільки красивим, але і міцним і функціональним. Хоча деякі роблять його навіть з коробкового картону, це зовсім несерйозно. Зазвичай вибирають такі матеріали:

  • Дерево.
  • Оргскло.
  • Алюміній.
  • Сталь.

Кожен варіант має свої переваги і недоліки. Розглянемо їх докладніше.

Дерево легко обробляється, можна використовувати листовий матеріал - фанеру, ДСП і т.д. Корпус з дерева можна зробити, навіть не маючи великого досвіду і дорогих інструментів. Він забезпечить досить низький рівень шуму. Однак у цього матеріалу буде один недолік - погана теплопередача, тому всередині треба передбачити достатній вільний простір і гарне охолодження.

Оргскло - легко пиляється і ріжеться, корпус при належній акуратності виходить досить професійним. Такий варіант зазвичай вибирають любителі моддинга - творці красивих і оригінальних прозорих корпусів з безліччю подсветок всередині. З недоліків - цей матеріал все-таки вимагає вміння з ним поводитися і навичок по його обробці. Незручне рух - і довга глибока подряпина забезпечена.

Алюміній має масу достоїнств, н головні - він легкий і має хорошу тепловіддачу. Однак це порівняно дорогий матеріал, до того ж через гнучкості алюмінію жорсткість корпусу і внутрішніх перегородок буде слабенька. Та й дряпається він легко, тому потрібна обробка поверхні. Сталь відмінно гасить вібрації, має гарну теплопровідність, і міцна. Сталевий корпус надійно захистить внутрішні вузли від будь-яких впливів. Але для обробки стали потрібні різні інструменти, та й робота ця не з легких. Зате результат виходить відмінним.

Перед тим, як самому зробити корпус для комп'ютера, питання з матеріалом потрібно обов'язково вирішити. Якщо навичок роботи з металом немає, а хочеться використовувати саме його, можна зробити так - спроектувати все викрійки і зробити креслення. У багатьох містах є майстерні і підприємства, де за кресленнями на замовлення точно виріжуть і навіть доставлять всі деталі, з металу потрібної товщини. Залишиться тільки зібрати цей конструктор. З дерев'яними заготовками можна вчинити так само.

Дизайн корпусу

Тут важко давати якісь поради - все строго індивідуально. Робити корпус зі стандартним дизайном можна тільки від потреби, коли немає грошей його купити, хоча коштує він не так вже й багато. Тому за цю роботу беруться зазвичай люди творчі, щоб зробити щось оригінальне, чого немає ні в кого. Або щоб вирішити якусь технічну задачу - наприклад, вміст ноутбука помістити в окремий корпус і закріпити це ззаду телевізора. Любителі моддинга - експериментів з дизайном комп'ютерного корпусу, яких тільки варіантів не створили. Це і настінні варіанти, в тому числі у вигляді панелі під склом. Це і численні прозорі корпусу з ефектним підсвічуванням кольорів і інших вузлів.

Деякі навіть влаштували його з стільниці столу зі скляною поверхнею. Форми теж можуть бути різними - від класичних паралелепіпедів до кулястих або пірамідальних. Бувають і більш складні - у формі якихось персонажів, наприклад, робота R2-D2 з "Зоряних воєн". Непогано виглядають корпусу, зроблені в стилі ретро. Наприклад, ефектна модель, стилізована під лампову радянську апаратуру, з безліччю циферблатів і рукояток на передній панелі - вони, до речі, функціонують, і показують завантаження процесора, пам'яті, і інші параметри. Футуристичний і постапокаліптичний дизайн теж популярний. Безліч комп'ютерів оформлено в стилі гри Fallout.

Корпус ПК, створений своїми руками, завжди має персональний дизайн, тому що існує в єдиному екземплярі. Однак, перш ніж братися за це творча справа, не забудьте прорахувати і забезпечити всі технічні моменти, про які йшла мова на початку статті. Як би не виглядав корпус вашого комп'ютера зовні, для внутрішніх пристроїв повинні створюватися комфортні умови роботи навіть при максимальному навантаженні.