Як відключити службу Microsoft Compatibility Telemetry

Windows 10 має безліч нових функцій, серед яких також присутні нові функції телеметрії і збору даних, що збирають всі ваші дані і відправляють їх назад в Microsoft. Незважаючи на те, що Microsoft позначив цю функцію як спосіб поліпшити взаємодію з користувачем. Проте багато користувачів звинувачують компанію в тому, що вона шпигує за вами.

Відключення служби Microsoft Compatibility Telemetry.

Microsoft Compatibility Telemetry - що це за служба

Більшість з нас проти того, щоб відправляти в Microsoft свої особисті дані. Крім того, деякі користувачі повідомили, що процес Microsoft Compatibility Telemetry недавно почав викликати дуже високе використання диска в системі Windows 10. Багато користувачів повідомляють, що після поновлення до Windows 10 вони зіткнулися з проблемами з місцем на вінчестері. Користувачі повідомляли про цю проблему як про проблему з цим диском в Windows 10.

Можливість телеметрії Microsoft надається за допомогою служби відстеження діагностики і повністю включена. Нещодавно Microsoft випустила оновлення для користувачів Windows (KB3075249, KB3080149 і KB3068708), які пропонують ідентичні дані телеметрії. Ця функція дуже важлива для обслуговування Windows 10 - вона збирає дані з комп'ютера і відправляє їх назад розробникам Windows. Тепер Microsoft стверджує, що вона збирає інформацію для поліпшення взаємодії з користувачем і поліпшення платформи Windows, щоб спростити її.

Якщо ви довгий час використовуєте Windows 10, ви помітили, що телеметрія сумісності Microsoft включена за замовчуванням, але несподівано вона починає використовувати величезну кількість ресурсів ПК і уповільнює роботу ОС. Всі стурбовані своєю конфіденційністю в Windows 10. Але все ж, багато користувачів Windows 10 стурбовані цим автоматичним збором даних. Після відключення налаштувань ви можете розслабитися і перестати турбуватися про свою конфіденційності в Windows 10.

Чому Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск або процесор

Microsoft Compatibility Telemetry - це служба в Windows 10, яка містить технічні дані про те, як працюють пристрої Windows і пов'язане з ними програмне забезпечення, і періодично відправляє ці дані в Microsoft, щоб поліпшити взаємодію з користувачем, усуваючи виникаючі потенційні проблеми. Використання Microsoft Compatibility Telemetry:

 • Дозволяє Windows оновлюватися.
 • Дозволяє системі бути безпечною, надійною і добре працювати навіть в несприятливих ситуаціях.
 • Дозволяє системі персоналізувати або налаштовувати взаємодію користувача і ОС.
 • Підвищує продуктивність Windows за допомогою сукупного аналізу процесора.

Що таке дані телеметрії Windows і чому Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск Windows 10? Ці дані включають в себе базову інформацію про діагностику системи, журнали того, як часто ви використовуєте функції і додатки, системні файли і, по всій видимості, більше даних, які ще не розкриті. Всі ці типи даних підпадають під категорію телеметрії. Нижче наведені конкретні приклади даних Windows Telemetry:

 • Набраний на клавіатурі текст відправляється кожні 30 хвилин.
 • Все, що ви говорите в мікрофон.
 • Стенограми того, що ви говорите під час використання Кортан.
 • Індекс всіх медіа файлів на вашому комп'ютері.
 • Перші дані з веб-камери - 35 МБ.

Деактивация MCT

Далі наведені деякі методи, за допомогою яких ви можете відключити Microsoft Compatibility Telemetry в Windows 10.

За допомогою виконання команд

У командному рядку введіть такі рядки:

sc delete DiagTrack

sc delete dmwappushservice

echo ""> C: \\ ProgramData \\ Microsoft \\ Diagnosis \\ ETLLogs \\ AutoLogger \\ AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

reg add "HKLM \\ SOFTWARE \\ Policies \\ Microsoft \\ Windows \\ DataCollection" / v AllowTelemetry / t REG_DWORD / d 0 / f

Перезавантажте ПК і переконайтеся, що процес в Windows 7 відключений.

За допомогою списку служб

Запустіть служби:

 • Натисніть Win + R, потім введіть services.msc.
 • Знайдіть у списку службу Diagnostics Tracking Service.
 • Відкрийте її властивості і виберіть «Відключено».

Перезавантажте ПК і перевірте працездатність Windows 8 і інших версій.

За допомогою параметрів

Існує кілька основних способів відключення Microsoft Compatibility Telemetry за допомогою файлу CompatTelRunner.exe, але перед цим ви повинні знати, що таке CompatTelRunner.exe і що він робить.

Що таке CompatTelRunner.exe

Це процес, який використовується для оновлення вашої ОС до останньої версії або внесення супутніх змін. Процес є частиною служби Windows Update, зокрема, KB2977759, який виступає в якості оновлення сумісності для Windows 7 RTM (випуск для розробників). Він вимагає високої пропускної здатності сховища, що може уповільнити роботу вашого ПК, і ви, швидше за все, захочете його позбутися. Користувачі скаржилися на численні файли CompatTellRunner.exe, які відображаються в диспетчері завдань, які використовують ЦП і жорсткий диск. Він використовується для виконання діагностики на ПК, щоб визначити, чи є ймовірність проблем сумісності, і збирає інформацію телеметрії програм, якщо вона включена в програму поліпшення якості ПО від Microsoft. Процес дозволяє Microsoft гарантувати сумісність, коли ви встановлюєте останню версію ОС Windows.

Файл CompatTelRunner.exe знаходиться в папці System32 і належить TrustedInstaller. Будь-які зміни, які ви намагаєтеся внести в нього, будуть супроводжуватися помилкою «Доступ заборонений», що означає, що ви не можете змінити або видалити його будь-яким з доступних способів. Це тому, що процес телеметрії належить TrustedInstaller, який має атрибут «Тільки для читання», і ви не можете його змінити. Хоча процес не є необхідним і може бути за бажанням відстані, щоб Microsoft самостійно провела діагностику вашої системи і запустила перевірки сумісності, а потім дозволила їй працювати. Для декого це може бути проблемою конфіденційності.

Як усунути проблему з високим завантаженням ЦП і диска за допомогою CompatTelRunner.exe

Служба телеметрії Microsoft використовує високі ресурси ЦП та багато місця на диску, тому для вирішення цієї проблеми скористайтеся наведеними нижче порадами.

Спосіб 1. Вимкніть CompatTelTunner.exe з планувальника завдань:

 1. Утримуючи клавішу Windows, натисніть R. Введіть taskschd.msc і натисніть «ОК».
 2. Розгорніть Бібліотека планувальника завдань / Microsoft / Windows / Application Experience
 3. Клацніть правою кнопкою миші по черзі кожну із завдань, перерахованих в Microsoft Compatibility Appraiser, і виберіть "Відключити".

За допомогою реєстру

 1. На клавіатурі одночасно натисніть клавішу з логотипом Windows і клавішу R, щоб викликати команду «Виконати».
 2. Введіть regedit і натисніть ОК.
 3. Натисніть YES, коли з'явиться запит контролю облікових записів.
 4. Перейдіть в розділ HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Policies / Microsoft / Windows / DataCollection
ВАЖЛИВО. Якщо ви не можете знайти Allow Telemetry, то для його створення клацніть правою кнопкою миші DataCollection і виберіть New-DWORD (32-bit), потім назвіть нове значення Allow Telemetry.
 1. Двічі клацніть Allow Telemetry.
 2. Встановіть значення Value на 0 (нуль) і натисніть OK.

Отже, тепер ви можете успішно відключити телеметрію на сумісність з Microsoft для Windows 10. Якщо проблема з використанням жорсткого диска не зникають, інші методи, описані нижче.

За допомогою групової політики

 1. На клавіатурі одночасно натисніть клавішу з логотипом Windows і клавішу R, щоб викликати команду «Виконати».
 2. Введіть gpedit.msc і натисніть ОК.
 3. Перейдіть в Конфігурація комп'ютера / Адміністративні шаблони / Компоненти Windows / Збір даних і попередній перегляд.
 4. Двічі клацніть Allow Telemetry (Дозволити телеметрію).
 5. Виберіть Disabled (Відключено), потім натисніть OK.

За допомогою сторонньої програми

Для відключення служби можна використовувати будь-яку програму-клинер або оптимізатор системи. Всі вони працюють за одним принципом - запускаєте додаток, натискаєте на кнопку «Сканувати ПК» і чекаєте закінчення аналізу. Після цього програма покаже всі пошкоджені файли і програми, а також налаштування, які необхідно змінити для оптимізації роботи Windows.

ПОРАДА. Це все! Тепер ви можете видалити файл CompatTelRunner.exe. Коли ви закінчите з цим, ви станете власником файлу, а не TrustedInstaller, і у вас з'явиться повний контроль над ним, тобто ви можете видалити його, не зустрівшись з помилкою «Доступ заборонений». Зробіть це, і ви більше не побачите, як процес забирає такі необхідні ресурси з вашої системи.

Без сумніву, Windows 10 - найзручніша операційна система, але у неї є деякі суттєві проблеми. У цій статті ми постаралися охопити всі важливі аспекти, пов'язані з Microsoft Compatibility Telemetry. Ми пояснили всі способи відключення телеметрії в Windows 10. Якщо ви вже стикалися з рішенням подібної проблеми, поділіться з нашими читачами в коментарях під цією статтею.