Виправлення помилки «Не вдалося відкрити сесію для віртуальної машини»

В даний час все більшу популярність набирають програми для віртуалізації. Вони дозволяють використовувати деякі частини і ресурси для запуску однієї операційної системи всередині іншої. Дана технологія є практично необхідністю для користувачів Windows 10, так як багато корисних програм і утиліти сумісні тільки зі старими версіями ОС від Microsoft. Найрозвиненіша віртуальна машина на даний момент - VirtualBox. В цілому, вона дуже зручна у використанні і стабільна, на відміну від своїх попередників. Однак і вона не позбавлена ​​періодично виникаючих проблем і помилок. Найчастіша з них - «Не вдалося відкрити сесію для віртуальної машини». Виникати вона може як при установці софта, так і при неодноразовому використанні. Що ж це за проблема і як вирішити проблему? Почнемо по порядку.

Що робити при помилку «Не вдалося відкрити сесію для віртуальної машини».

Суть проблеми

Помилку з кодом 0x80004005 можна зустріти на всіх щодо нових версіях «вінди» від 7 до 10. З версією VirtualBox вона також ніяк не пов'язана. Іншими словами, віртуальна машина не може запустити образ ОС. Таке може статися, навіть якщо користувач успішно встановив і налаштував програму. Намагатися вирішити проблему перезапуском не вдасться. Що ж тоді можна зробити?

спосіб 1

  1. Відкриваємо будь-який файловий менеджер ( «Провідник» або «Total Commander»).
  2. Заходимо в диск С (ну або в системний диск, якщо він у вас на комп'ютері позначений іншою буквою).
  3. Знаходимо папку «Користувачі» (або «Users»).
  4. Далі нам знадобиться папка з даними облікового запису.
  5. Шукаємо «VirtualBoxVMs». У ньому відкриваємо каталог віртуальної машини.
  6. Там будуть представлені три файли з назвами способу ОС (наприклад, Windows 7). Копіюємо їх в будь-яке інше місце.
  7. Далі йдемо назад в каталог до первинних файлів і видаляємо Winvbox. Win7.vbox-prev перейменовуємо в Win7.vbox.

ПОРАДА. в деяких ОС він може називатися Win7.xml або ж Win7.vbox.

У більшості випадків ця проста процедура спрацьовує. Якщо ж немає, переходимо до другого методу.

спосіб 2

Також причиною несправності може послужити тільки що встановлений оновлення Windows. Як ми вже розповідали, автоматичні оновлення можуть викликати збої в роботі програм. В цьому випадку рішенням проблеми може бути видалення всіх останніх встановлених апдейтів або ж певного (зазвичай «винуватцем» є апдейт з кодом KB3004394). Процес видалення ми вже докладно описували. Зробити це можна кількома способами. Нагадаємо алгоритм дій через командний рядок.

  1. Натискаємо «Виконати» в меню «Пуск».
  2. Набираємо cmd і натискаємо ОК.
  3. Вводимо команду для видалення потрібного нам поновлення: wusa / uninstall / kb: 3004394
  4. Натискаємо Enter.

Якщо система знайде файл, то видалить. Якщо ж ні, можна спробувати позбутися від усіх останніх автоматично встановлених. Буває, що система не знаходить потрібну обнову, і, відповідно, не може усунути неполадку. В такому випадку переходимо до наступного методу.

спосіб 3

Якщо жоден з перерахованих вище шляхів вирішення не допоміг і помилка все одно висвічується, варто вдатися до установки іншою версією VirualBox'а. На офіційному сайті є список найбільш стабільних варіацій. Ваше завдання полягає в заміні однієї на іншу зі збереженням даних. Діємо в такий спосіб:

  1. Заходимо в меню «Установка та видалення програм» на панелі керування.
  2. Знаходимо там VirtualBox.
  3. При видаленні додаток запросить дозвіл видалити призначені для користувача дані. Натискаємо «Ні».
  4. Встановлюємо іншу версію зі списку.
ПОРАДА. в деяких випадках більш старий варіант може бути несумісний з операционкой. Тоді доведеться деінсталювати додаток з усіма даними, і тільки потім встановлювати іншу версію.

Відзначимо, що в процесі установки може пропасти з'єднання з інтернетом. Звичайна перезавантаження комп'ютера виправить проблему.

спосіб 4

Також усунути неполадку можна примусовим відключенням гіпервізуалізаціі. Відзначимо, що на 32-бітних ОС такий метод не спрацює. Якщо ж у вас 64-бітове пристрій, робимо наступне:

    1. Заходимо в «Панель управління».
    2. Вибираємо пункт «Програми та засоби».
  1. Натискаємо «Включення компонентів Windows».
  2. У вкладці, прибираємо галочку з «Hyper-V».
  3. Перезавантажуємо ПК.

Ми розглянули найбільш затребувані і практичні методи усунення помилки. Як правило, один із запропонованих варіантів повинен спрацювати і відновити роботу віртуальної машини. Якщо ж ні, потрібно описувати свою проблему в коментарях, а також пропонуйте інші способи виходу з ситуації.