«Вузол служби: локальна система» вантажить систему: причини виникнення проблеми та варіанти її вирішення

Продуктивність ПК - це критерій, що позиціонується користувачами як один з найбільш важливих аспектів у експлуатації комп'ютерного пристрою. І дійсно, мало хто може позитивно охарактеризувати роботу комп'ютера, якщо пристрій часто висне, гальмує, не реагує швидко на запити. У таких ситуаціях користувачі намагаються вирішити проблему різноманітними загальновідомими способами, наприклад, оптимізувати роботу лептопа за допомогою ресурсів спеціальних утиліт, або закрити неактуальні програми, що працюють у фоновому режимі. Найчастіше ці методи боротьби рятують від зависання, однак, бувають ситуації, коли користувачеві доводиться шукати проблему після виконаних операцій глибше, в силу їх неефективності. Більшості користувачів відомо, що всі грузящіе ОС завдання можна обчислити, а також деактивувати непотрібні, скориставшись сервісом «Диспетчер завдань». У ситуації, якщо масштабні ресурси завантажені з вини модуля «Вузол служби: локальна система», конкретизувати яка саме служба виступає винуватцем прецеденту, практично неможливо. У цій статті розповімо, що робити користувачеві, якщо його ПК став працювати повільно, перестав оперативно відповідати на запити через високий споживання ресурсів обумовленим вузлом.

Усунення завантаження системи локальної службою.

Що це за процес: суть проблеми

Суть проблеми полягає в тому, що на відміну від ситуацій, якщо ПК висне в силу великої кількості фонових процесів або програм, що блокуються простий їх вибіркової деактивацією, прецедент, коли вантажать ОС служби локальної системи, до складу яких входить безліч компонентів, які не передбачає такої технічної можливості. Обумовлений вузол є процесом, що включає в себе комплекс різноманітних, необхідних для коректної роботи ПК, служб, що завантажуються при запуску пристрою або активізації роботи конкретної утиліти. Ресурсопотребляемость процесу можна оцінити в «Диспетчері завдань», однак, з'ясувати конкретний елемент вузла, грузящего ОС, неможливо. Відключення цього процесу через інструменти диспетчера абсолютно не вирішує проблему: в кращому випадку виконавець зіткнеться з повторним, автоматичним перезапуском процесу після перезавантаження ПК, в гіршому, з причинно-наслідковими серйозними збоями і лагами в функціонуванні пристрою.

Та й блокувати повністю все грузящіе ОС компоненти вузла неможливо технічно, так як компоненти модуля, в силу їх системного характеру, дублюються в інших процесуальних категоріях. Примітно, що подібні прецеденти більш властиві комп'ютерів, що працюють на Windows 10: більш ранні варіації ОС менш схильні до проблем такого роду. Природно, зіткнувшись із ситуацією, коли служби локального функціонування завантажують пристрій, споживають більше чверті ресурсів центрального процесора, користувачеві доведеться шукати шляхи усунення неполадки. Згодом навантаження на ОС буде тільки збільшуватися, що виллється в неможливість ефективно експлуатувати пристрій згідно з особистими запитам і потребам, тому вирішенням цієї проблеми бажано зайнятися невідкладно, застосувавши ефективні методи оптимізації роботи процесу, про які розповімо детально далі в статті.

Навантаження на диск: рішення проблеми

Детальне вивчення дії модуля «Вузол служби: локальна система» в параметрах диспетчера, часто показує, що найбільш високі навантажувальні показники припадають саме на диск. Якщо користувачеві довелося зіткнутися з таким висловленням прецеденту, тоді вирішити проблему можна спробувати елементарним перезапуском лептопа. Цей варіант рідко допомагає вирішити кардинальні проблеми, однак, в ситуаціях, коли прецедент має разовий характер, процес перезавантаження автоматично закриває неактуальні програми та функції, що знижує ресурсопотребленіе. Якщо після перезавантаження проблема не самоусунулася, комп'ютер і далі продовжує довго грузиться, варто переходити до більш ефективних методів вирішення проблеми. Допомогти впоратися з прецедентом, коли «Вузол служби: локальна система» неабияк вантажить диск Windows, зможе елементарне, тимчасове відключення антивірусної програми. Процедуру варто виконати наступним чином:

  1. Для початку відключаємо повністю використовується на лептопі антивірусну утиліту, яка часто вантажить пристрій потужними захисними параметрами.
  2. Перевіряємо навантаження в «Диспетчері завдань».
  3. Заходимо в параметри антивірусного софту, відключаємо автоматичний, одночасний запуск захисної утиліти із завантаженням ПК.
  4. Перезавантажуємо комп'ютерний пристрій і перевіряємо навантаження на диск.

Якщо проблема не усунулася, спробуйте перевірити ПК на наявність вірусів однією з надійних утиліт, завантаживши її з перевіреного ресурсу, а ще краще, з офіційного сайту розробника. Коли варіанти з некоректною роботою захисної утиліти і вірусним зараженням ПК виключені, а проблема не вирішена, питання стоїть спробувати вирішити за допомогою одного з наступних методів.

Припинення роботи неактуальних служб

Так як причини, чому виникають навантаження на диск з боку конфігурації «Вузол служби: локальна система», не визначаються теоретичними методами, усунути неполадку можна спробувати практичним відключенням обумовлених операцій. Для початку виконуємо відключення наступних служб автоматичним методом, через командний рядок, за допомогою введення розпорядчих приписів і їх підтвердження:

  1. Прописуємо словосполучення Net Stop VPNservice, що дозволяє відключити вузол служби, що відповідає за Push повідомлення.
  2. Задіємо установку Net Stop Sysmain для Windows 10, або припис Net Stop SuperFetch для більш ранніх варіацій Windows. Фактично ці процеси передбачені для прискорення завантаження програм на ПК, однак, їх робота є умовно-необхідної, і дуже часто вантажить процесор невиправдано масштабним споживанням ресурсів.
  3. Відключаємо модуль вузла локальної системи, що займається роботою служби Windows, за допомогою активації указу Net Stop Wuauserv.

Після підтвердження команд перевірте, навантажує чи далі проблемний вузол диск. Якщо ресурси, що споживаються службами комплексу з назвою «Локальна система», прийшли в норму, значить, прецедент був спровокований одним з перерахованих вище процесів.

Однак на цьому етапі вважати роботу завершеною не варто, так як проблема може активізуватися повторно, після подальшого перезапуску пристрою. Щоб прецедент не повторювався систематично, після кожного включення лептопа, доведеться вручну відключати обумовлені процеси відповідно до наступного регламенту:

  1. Відкрити вікно «Виконати», за допомогою натискання комбінації клавіш Win і R.
  2. Зайти в служби за допомогою введення services.msc.
  3. Відшукати в реєстрі служб компоненти Центр оновлень, Sysmain і SuperFetch.
  4. По черзі проінспектувати кожен вузол, і деактивувати його роботу, присвоївши опції «Тип запуску» властивість «Відключено».
  5. Підтвердити внесені зміни натисканням кнопки «ОК».

Виконані маніпуляції зможуть гарантувати блокування грузящіх процесів, що дозволить більше не переживати з приводу їх впливу на оперативність роботи ПК.

Відкат системи до оптимальної точки

Нерідко вирішити проблему допомагає стандартний відкат системи до моменту, коли функціонування ПК не викликало претензій до його працездатності від користувача. Цим методом, правда, можна скористатися тільки в тій ситуації, якщо є створена нещодавно точка відновлення, причому її формування передує початку появи проблем з продуктивністю пристрою. Для виконання завдання досить відкрити пункт «Відновлення», де активізувати характеристику «Запуск відновлення системи» і, слідуючи системним підказкам на екрані, повернути стан ОС до свідомо робочого моменту. Метод працює у випадках, коли обумовлені навантаження почалися після втручання користувача або інстальованих програм в каталог ОС або настройки.

Методологія усунення навантаження на пам'ять і мережу

Якщо перераховані вище маніпуляції не дали ефективного результату, можливо, фактором, згідно з яким «Вузол служби: локальна система» тупить і вантажить ЦП, виступає не зайва активність служб, а дефектність файлів, використовуваних в якості базових для ОС. Такий прецедент може проявлятися на тлі довгострокового використання файлів, при максимальній активності користувача, якщо на ПК часто встановлюються різноманітні великовагові програми і додатки, в тому числі ігри, які мають правовий пріоритет щодо зміни та редагування системних інструментів, папок і їх вмісту. Виключити такий варіант розвитку подій можна за допомогою відновлення системи автоматизованим способом, або в ручному режимі, якщо перший спосіб не дав результату.

Відновлення файлів системи

Так як «Вузол служби: локальна система» складається з безлічі одночасно функціонуючих операцій, підвищені навантаження на процесор можуть зумовлюватися безпосередньо помилками в базових системних файлах, в силу їх переміщення, деактивації, Насильник пошкодження користувачем або конкретними системними утилітами. Виправити ситуацію, усунути неполадки в цьому випадку можна спробувати за допомогою використання системного ресурсу DISM, що передбачає можливість обслуговування образів розгортання, з паралельним управлінням ними в автоматизованому режимі. Регламент виконання процедури полягає в наступних маніпуляціях:

  1. Активуйте «Командний рядок» з адміністраторськими привілеями.
  2. Пропишіть і підтвердіть директиву DISM.EXE / Online / Cleanup-image / Restorehealth.
  3. Після фіналу процесу пропишіть загальновідому директиву sfc / scannow, яка запускає відновний режим.

Після процедури відновлення необхідно зробити перезавантаження лептопа, і перевірити результат. Якщо «Вузол служби: локальна система», незважаючи на відновлювальні операції, вантажить і далі ПК, варто спробувати прибрати навантаження на ОС за допомогою аналогічних за змістом маніпуляцій, виконавши їх у ручному форматі.

Очищення папки з оновленнями

У ситуації, коли автоматизовано виконані відновлювальні маніпуляції не дали бажаного результату, обумовлені процеси продовжують завантажувати мережу або оперативку, варто, щоб вирішити проблему, скористатися ресурсними можливостями «Командного рядка».

Для початку завдання користувача полягає у виклику «Командного рядка», де по черзі необхідно ввести і підтвердити фрази Net Stop Wuauserv, і Net Stop Bits, які продукують зупинку роботи служби Windows і процесів фонової передачі файлів відповідно. Далі потрібно зайти в системну папку Windows, перейти в дистрибутив з ім'ям Software Distribution і видалити весь його вміст: як файлові документи, так і інстальовані програми. Компоненти цієї папки найчастіше автоматично контролюються системою, проте, в деяких випадках, певні проблеми, з категорії, коли «Вузол служби: локальна система» уповільнює роботу лептопа і вантажить пам'ять, вирішуються саме шляхом очищення дистрибутива в ручному режимі, що дозволить оптимізувати роботу ПК.

Після звільнення місця на жорсткому диску, видалення всього, що вантажить інтернет і ресурси пам'яті, буде потрібно повернути працездатність Центру оновлень і модуля Bits, за допомогою введення в «Командному рядку» резолюції Net Start Wuauserv і директиви Net Start Bits, з почерговим їх підтвердженням. Виконані маніпуляції практично завжди дають стовідсотковий результат, що оптимізує ресурсопотребляемость комплексу «Вузол служби: локальна система».

Підведення підсумків

У цій статті розглянуті варіанти, що дозволяють вирішити питання з високими параметрами впливу служб вузла локальної системи на продуктивність комп'ютерного пристрою, орієнтовані як на мінімізацію завантаження пам'яті і інтернету, так і на коригування навантаження на диск.

Пам'ятайте регулярний контроль стану роботи комп'ютера, систематична чистка його вмісту від непотрібних компонентів і не експлуатованих додатків - це фактори, які мінімізують ймовірність зниження продуктивності ПК. Як відмінний інструмент для регулярного контролю виконавчих процесів на комп'ютері можна також скористатися спеціальними програмами, наприклад, завантажити і встановити, після усунення проблеми, ефективну і надійну утиліту Process Explorer, що дозволяє не тільки відшукати грузящій компонент, але і безпрецедентно його блокувати, запобігши повторні прецеденти обговорюваної категорії.