Призначення додатка Keynote і як ним користуватися

Конкурувати з пакетом офісних програм від компанії Майкрософт дуже складно. Об'єднуючи в собі все найнеобхідніше для роботи, софт реалізований на вищому рівні, але перлина з набору додатків iWork від Apple - Keynote поза всякими сумнівами перевершує по функціональності і зручності інтерфейсу один з продуктів пакета Office, PowerPoint.

Робота з додатком Keynote.

Що таке Keynote

Популярність даного софта не настільки широка, як у випадку з конкурентом від Microsoft, і хоча перша її версія була випущена ще в 2003 році (сьогодні доступна вже восьма), багато хто не знає, що це за програма і навіть не обізнані про існування Keynote. Незважаючи на це, для користувачів, яким доводиться виконувати завдання по створенню презентацій різного характеру, сервіс став справжньою знахідкою.

Додаток для створення і демонстрації вражаючих презентацій Keynote включає потужні інструменти, ефекти і теми, що дозволяють зробити красиву і якісну роботу на вищому рівні, яку можна уявити найрізноманітнішої аудиторії. Багатий функціонал з великими можливостями при цьому не ховається за ширмою численних вкладок, розділів і підрозділів, дуже зручний і простий у використанні, тому робота з ним буде нескладною навіть для початківця користувача. Всі необхідні інструменти в Keynote завжди під рукою, вони винесені на панель швидкого доступу та три вкладки в правому блоці. Так, реалізоване в програмі оформлення, що забезпечує комфорт управління, дозволить в лічені хвилини створити гідну презентацію.

Функціонує Keynote на девайсах iPhone, iPad, iPod touch, а також комп'ютерах Mac. Презентації, які ви створили на одному з пристроїв, відкриваються і на іншому, тому вам не потрібно прив'язуватися до місця або конкретного апарату. Крім того, ви зможете виконувати спільне редагування даних в режимі реального часу, відкриваючи доступ іншим користувачам і працюючи по мережі. Дивно, але сервісом підтримується також можливість додавання файлів PowerPoint, які потім можна редагувати в Keynote, презентації також можна зберігати в розширеннях обох програм. Так, якщо ваші колеги використовують продукт Майкрософт, ніщо не заважає вам працювати разом над тим же проектом.

Серед численних переваг сервісу Keynote:

 • Широкий набір інструментів для створення високоякісної презентації (унікальні теми, ефекти, запис і редагування звуку всередині програми, вставка фото, відео, текстів, таблиць, діаграм, графіків та інші можливості).
 • Програма адаптована для роботи на мобільних пристроях.
 • Можливість роботи з презентаціями з різних пристроїв.
 • Спільне редагування в реальному часі.
 • Віддалене управління.
 • Можливість поділитися.
 • Інтеграція з популярними сервісами iCloud, Dropbox і Gmail.
 • Сумісність з PowerPoint.
 • Пряма трансляція презентації за допомогою Keynote Live.
 • На iPad за допомогою Apple Pencil можна додавати власні нотатки і ілюстрації в презентацію.
 • Приємний і зручний інтерфейс.

У сервісу Keynote багато спільного з PowerPoint, при цьому, навіть якщо ви не користувалися до цього інструментами створення презентацій, освоїтися в додатку від Apple для iPhone і iPad буде неважко. Тим більше складнощів не виникне, якщо є досвід роботи з PowerPoint або деськтопной версією програми Keynote.

Створення презентацій в Keynote

Користуючись сервісом, ви зможете створити приголомшливі презентації. Вибравши одну з тем при створенні (в її складі вже будуть вбудовані стилі), ви побачите, наскільки якісно буде виглядати ваша робота вже на першому кроці творчого процесу. Додаток Keynote містить десятки різних тем, що включають готові набори елементів, що робить кожну презентацію неповторною. Можна також застосувати в основних налаштуваннях програми вподобану тему до всіх нових документів.

створення презентації

Робота над презентацією починається саме з вибору теми. Вікно відкривається при натисканні кнопки «Новий документ», можна також перейти до нього з меню «Файл», вибравши пункт «Новий». Подвійним натисканням вибирається потрібна тема і після завантаження нової презентації можна продовжувати працювати над її створенням за допомогою доступних елементів управління:

 • Натисканням «+» на панелі інструментів можна додати слайди.
 • Подвійним натисканням на текст-заповнювач в презентацію додається текст.
 • Можна перетягнути картинки або фото з пристрою, додати знімки з iPhoto або Aperture.
 • На панелі праворуч вікна програми будуть відображатися елементи управління форматуванням, застосовні до обраного об'єкта. Вгорі бічній панелі доступні варіації оформлення, що дозволяють змінювати зовнішній вигляд об'єкта одним натисканням. Використовуйте різні інструменти для настройки презентації і створюйте ексклюзивні роботи.
 • Доступна можливість настройки верхньої панелі інструментів, можна видаляти, додавати або міняти місцями кнопки для власного комфорту взаємодії з Keynote.
 • Додаючи слайд, ви вибираєте один з макетів, що базується на обраній темі. Його можна застосувати для наступного або задати іншого слайду вже інший макет. Для швидкого доступу до опції можна додати елемент «Майстри» на панель інструментів.

 • Можна також нумерувати слайди, змінювати їх порядок, групувати, пропускати (в такому випадку пропущений Не розміщуйте нумерується), редагувати, змінювати масштаб і т.д.
 • Серед інструментів доступні засоби редагування об'єктів (будь-яких складових презентації, таких як фото, діаграми, фігури та ін.). Ви можете додавати об'єкти в документ і управляти їх зовнішнім виглядом, змінюючи розміри, форму, вирівнюючи, обрізаючи частину зображення, коректуючи фон і т. Д.
 • Текст, картинки або фігури можна перетворити в посилання. Вони будуть виглядати як звичайні об'єкти, але при натисканні на один з таких об'єктів в процесі презентації виконається відповідну дію.
 • Будь-які виконані вами дії можна скасувати через меню «Правка», а також повторити, якщо вирішили, що так виглядає краще.
 • Якщо в процесі роботи ви вирішили, що дана тема вам не підходить, просто змініть її через меню «Файл». Тоді до всіх слайдів буде застосована нова тема, що включає стилі об'єктів, фони і інші елементи. У разі внесення корективів щодо об'єктів презентації, вони при зміні теми збережуться.
 • При бажанні ви зможете зберігати виконані зміни як новий стиль, щоб мати до нього доступ при створенні інших об'єктів.
 • Презентацію можна зберегти в Keynote як нову тему, після чого вона буде доступна в категорії «Мої теми».
 • Можливість збереження презентації в іншому форматі можна здійснити шляхом експортування її в цей формат. Скористатися функцією можна через меню «Файл».

Це лише мала частина того, що може Keynote. Повністю розібравшись, як користуватися програмою, ви зможете створювати неповторні роботи із застосуванням цікавих опцій сервісу, залучати до створення презентації інших учасників, ділитися, транслювати в реальному часі і виконувати інші дії. Користувачі, що працюють в Keynote, відзначають, що, незважаючи на простоту інтерфейсу програми і легкість в освоєнні, її функціональних можливостей достатньо, щоб виконати роботу на професійному рівні.

Як поділитися презентацією

З Keynote легко ділитися результатом своєї праці з іншими користувачами. Можна надіслати посилання тим, хто повинен побачити проект (або помістити її на будь-якому ресурсі, наприклад, в соціальній мережі), послати електронкою або через iTunes, а також роздрукувати. Крім того, ви зможете зв'язати презентацію з проектором, використовуючи VGA або HDMI ключі Apple або показати її на екрані телевізора через Apple TV.

Показ в онлайн-режимі може бути реалізований після того, як ви поділилися з аудиторією посиланням. За допомогою додатка Keynote Live можна продемонструвати презентацію, використовуючи потокову передачу або трансляцію. Так, зберігши роботу в хмарному сховищі iCloud і скопіювавши URL, потрібно розіслати посилання по електронній пошті. Відкриття посилання також можна захистити паролем, якщо інформація призначається для певних людей. Налаштувавши права доступу, ви зможете одним користувачам дати можливість правити презентацію, іншим розв'язати лише перегляд, при цьому всі правки, виконані після відправки URL на проект, буде видно одержувачам посилання. У тому випадку, якщо буде відправлена ​​копія презентації, отримали документ зможуть його редагувати, але оригінальна версія буде залишатися незмінною.

Сервіси, з якими у Keynote є інтеграція

Комфорт і швидкість виконання роботи багато в чому залежать від інтегрування програми з іншими сервісами. Спільна робота і власна ефективність створення якісних презентацій забезпечується інтеграцією з iCloud і Dropbox, в той час як Gmail відкриває доступ до комунікацій. З Keynote ви вільні у виборі пристрою і місця роботи, тому що слайди, створювані, наприклад, на Mac, матимуть той же вид, що і на iPhone або в браузері. При цьому приєднатися до створення проекту можуть і інші користувачі за допомогою пристроїв Mac, iPad, iPnone або PC. Прискорити роботу допоможе також використання гарячих клавіш, які дозволяють миттєво виконувати різні завдання.