Комп'ютер не бачить смартфон по USB: способи вирішення проблеми

Спосіб підключення периферійних пристроїв до комп'ютера за допомогою стандартного інтерфейсу USB на сьогодні найбільш зручний. Підключаючи смартфон за допомогою USB-кабелю до ноутбука або ПК, можна швидко перекинути потрібну інформацію з одного девайса на інший в будь-якому напрямку. Підключається пристрій виявляється як знімний накопичувач, і користувач може виконувати всі необхідні йому операції. Але бувають ситуації, коли комп'ютер не бачить телефон через USB, що м'яко скажемо, зовсім не додає комфорту. У такому становищі може опинитися кожен користувач незалежно від надійності застосовуваних пристроїв, їх можливостей або тим більше вартості. Ми розглянемо можливі причини, за якими комп'ютер не визначає смартфон і що робити в таких випадках.

Вирішення проблем зв'язку смартфона до ПК по USB.

Причини відсутності підключення телефону через USB

Джерелом цієї проблеми можуть виступати різні фактори. Розбираючись, чому комп'ютер не бачить підключається до нього телефон, важливо відстежити момент появи несправності, це допоможе звузити коло можливих причин і швидше вирішити виниклі питання. Наприклад, напередодні ви встановлювали будь-якої софт, перепрошивати смартфон, скористалися кастомной прошивкою з невідомого джерела або в процесі установки виникали труднощі і т.д. Не виключено також, що ви переустановили ОС на комп'ютері, а тепер комп або ноутбук не бачить телефон. Всі ці деталі мають значення і можуть вплинути на нормальне функціонування і взаємодія між девайсами. Парні пристрої через USB може не здійснюватися фізично або ж смартфон підключається і заряджається, але не визначається комп'ютером, відповідно і синхронізація відсутня. До проблеми можуть привести як апаратні, так і програмні причини, і ефективність способу вирішення безпосередньо залежить від виявлення провокуючого фактора. Розглядаючи докладніше, чому виникають ситуації, коли комп не бачить пристрою, що підключається за допомогою інтерфейсу USB, виділимо наступні причини:

 • На комп'ютері не працює один або кілька USB-портів внаслідок фізичної несправності, програмних проблем, неполадок з електроживленням, в роботі контролера та ін.
 • Кабель USB пошкоджений або призначений виключно для зарядки пристрою.
 • Драйвери не відповідають, пошкоджені або відсутні (це може стосуватися як драйверів на комп'ютері, так і на смартфоні).
 • Неправильні системні настройки в телефоні.
 • Некоректна прошивка смартфона.
 • Конфлікт програм, блокування пристрою, що підключається захисним софтом на комп'ютері, в тому числі пов'язана з наявністю вірусів.
 • Підключення блокують шкідливі програми.
 • Збій роботи програми для синхронізації пристроїв, якщо з його допомогою здійснюється взаємодія.

Причин, як бачите чимало. Якщо ви не знаєте достовірно, що конкретно спровокувало проблему, доведеться шукати винуватця, пробуючи різні методи, перевіряючи справність обладнання і т. Д.

Мобільний телефон не підключається по USB до комп'ютера, а тільки заряджається

Нерідкі випадки, коли підключення все ж здійснюється, про що свідчить індикатор зарядки батареї смартфона. Найчастіше, якщо проблема спровокована фізичними дефектами, то контакт з пристроєм відсутня зовсім, хоча і не виключено, що не функціонують тільки лінії передачі інформації. Нормальна зарядка ще не говорить про справність кабелю або навіть роз'ємів. Коли мова про програмні неполадки, девайс також заряджається, але не визначається системою і пам'ять телефону комп'ютер не бачить. Так, якщо підключення по USB не виконується і синхронізація пристроїв відсутній, потрібно послідовно виконати ряд дій:

 • Пробуємо підключитися до іншого роз'єму комп'ютера. Якщо у вас ноутбук, краще використовувати порт 2.0, у випадку зі стаціонарним ПК підключаємося до USB-входу на задній панелі системного блоку.
 • Оглядаємо роз'єми пристроїв на предмет забруднень, окислення, сміття, що перешкоджають контакту, і пошкоджень. При необхідності очищаємо, але може знадобитися і заміна роз'єму на телефоні або комп'ютері при наявності фізичного дефекту.
 • При можливості використання іншого сумісного зі смартфоном кабелю USB, підключаємося з його допомогою. Якщо підключення з цим шнуром відбувається, значить попередній прийшов в непридатність.
 • Перевіряємо пару між телефоном з іншим ПК або ноутбуком, а також пробуємо підключити до комп'ютера інший пристрій USB, наприклад, флешку.

Ці дії допоможуть виявити джерело неприємності, у всякому разі, шляхом виключення можливих причин можна значно звузити коло «підозрюваних». Таким чином, ви визначите, який з пристроїв викликало проблему підключення, або ж справа і зовсім в кабелі.

До комп'ютера не підключаються і флешки? Тоді доведеться зайнятися пошуком причин, чому не працюють USB порти ПК або ноутбука і виконати необхідні дії для виправлення даної несправності.

Комп'ютер не бачить телефон через USB: програмні причини

Так, після проведення діагностики стане зрозуміло, в якому з пристроїв несправність, тому дії будуть спрямовані на усунення проблеми в смартфоні або комп'ютері. Програмні причини усунути набагато простіше, ніж апаратні і з цим користувач здатний впоратися самостійно. Розглянемо поетапно, що робити, якщо комп'ютер не бачить телефон.

перезавантаження

Не варто ігнорувати найпростіший спосіб вирішення проблеми, який в більшості випадків допомагає при випадкових збоях. Перш, ніж вдаватися до серйозніших методів, спробуйте для початку перезавантажити пристрій, тим більше що зробити це не важко. Перезавантаження дійсно ефективний спосіб автоматичного усунення помилок і допомагає досить часто, в тому числі в даному випадку. Вийміть батарею смартфона, потім через хвилин п'ять поверніть на місце і знову завантажитеся, після чого пробуйте виконати підключення до комп'ютера.

Коректність налаштувань телефону

Коли фізичне підключення за допомогою кабелю виконано, але комп'ютер не розпізнає підключений пристрій, виконуємо наступне:

 • Йдемо в налаштування смартфона, вибираємо «Пам'ять».
 • Тиснемо «Властивості» (три точки зверху) і вибираємо пункт «USB-підключення до комп'ютера».
 • Серед варіантів підключення смартфона (тільки зарядка, накопичувач, модем) необхідно змінити параметр. Відзначаємо «Медіа-пристрій» (або «USB-накопичувач»).
 • У разі зазначеного пункту використання телефону як модему, деактивувавши режим.

Очищення кеш-пам'яті та видалення конфліктуючих додатків

Якщо для синхронізації використовується спеціальний софт, може допомогти очищення його кешу. Можна також скористатися інструментом очищення від сміття на смартфоні, наприклад, CCleaner. У разі появи проблеми після установки будь-якої програми на телефон, простим рішенням буде його видалення з пам'яті пристрою.

Налаштування електроживлення портів USB

Вона з причин, чому роз'єми відключилися, це автоматичне припинення подачі живлення на них. Змінити ситуацію можна шляхом зміни параметрів:

 • Йдемо в розділ «Електроживлення» Панелі управління.
 • Переходимо до підрозділу «Зміна параметрів схеми» і відкриваємо додаткові параметри.
 • Знаходимо в списку «Параметри USB» - «Параметр тимчасового відключення USB-порту».
 • В обох варіантах «Від мережі» та «Від батареї» міняємо значення на «Заборонено», застосовуємо налаштування.

Драйвери портів USB

Пошкоджені або злетіли драйвера портів є досить частою причиною даної проблеми. Вони можуть перестати функціонувати при різних умовах, наприклад, в результаті програмних збоїв, що призводить до неможливості визначати USB-пристрої. Перевстановити драйвери можна в автоматичному режимі (система сама знайде необхідний софт) або вручну, для чого буде потрібно вказати шлях для інсталяції. Якщо зберігся диск, що йде до материнської плати, можна встановити драйвери з нього, або знайти їх на офіційному сайті виробника материнки.

Перейшовши до Диспетчер пристроїв на комп'ютері, ви побачите список устаткування, розгорніть гілку «Контролери USB». Щоб оновити, перевстановити драйвери, можна перейти до властивостей пристрою (подвійне клацання миші на назві), де у вкладці «Драйвер» виконати процедуру. Використовуючи контекстне меню (ПКМ) також можна оновити драйвер, а також задіяти пристрій, якщо воно відключено. Ще один спосіб передбачає видалення контролера, після чого буде потрібно перезавантаження, в ході якої система поверне функціонуючий контролер.

Неполадки з USB-кабелем

Однією з поширених причин, чому комп'ютер не бачить смартфон, є пошкоджений, невідповідний USB-шнур. Якщо ви використовуєте кабель, що не відрізняється міцністю, сумнівного виробництва, то не виключено, що суть проблеми саме в ньому. Краще використовувати оригінальний шнур, що йде в комплекті до пристрою, хоча від пошкоджень не захищені і високоякісні фірмові вироби. При цьому не всі пошкодження видимі, і іноді відсутність контакту не визначити зовні, тому доведеться просто пробувати інший кабель. Так, якщо пошкоджена одна з жил кручений пари, телефон може спокійно заряджатися, але не виявлятися комп'ютером.

Відсутні драйвера до телефону на комп'ютері

Якщо ПК або ноутбук не бачить через USB телефон, можливо також, що відсутній драйвер самого Андроїд-пристрої. Перевіряємо в диспетчері пристроїв наявність імені смартфона в списку підключеного обладнання (в нашому випадку розділ «Переносні пристрої»). Жовтий знак оклику або «невідомий пристрій» замість назви свідчать про неполадки. За аналогією з маніпуляціями з контролерами USB, тут можна оновити драйвер для телефону, активувати відключений пристрій і т.д. Якщо система не знайшла підходящий софт і автоматично оновлення виконати не вдалося, використовуйте другий варіант (вручну). Драйвер вашого пристрою можна знайти в мережі, часто сумісні і продукти для інших моделей виробника.

вплив вірусів

Іноді підключення блокується шкідливим софтом, який міг потрапити до електронної пошти. Також якщо користувач підключив пристрій, на якому є віруси, з'єднання може бути заблоковано засобами захисту системи, відповідно ноутбук або ПК не бачить підключений телефон. Під Андроїд не так часто пишуться віруси, а ось ситуація з ОС Windows зворотна. Перевірте свій комп'ютер на наявність шкідників встановленим антивірусом, а також спеціальними утилітами, наприклад Dr.Web CureIt і ін.

Якщо це не допомогло, скидаємо до заводських налаштувань

У разі, коли жоден з перерахованих вище способів не виявився ефективним і комп'ютер все так же не бачить смартфон через USB, може допомогти функція Hard Reset. На пристроях Андроїд можливість жорсткого перезавантаження присутній в настройках в розділі резервного копіювання, крім того скидання параметрів доступний і через меню відновлення (Recovery), куди можна увійти, використовуючи кнопки на корпусі пристрою (кожен виробник пристроїв може призначити вхід в меню поєднанням різних клавіш). Опція Hard Reset дозволяє телефону скинути баласт, очиститься від системного сміття, помилок та інших елементів, що заважають нормальному функціонуванню, тим самим призводить девайс до тями, при цьому все в смартфоні буде виглядати так, як ніби він тільки що з магазину.

Це крайній захід, оскільки процедура має на увазі повернення до заводських налаштувань з втратою всіх наявних в пам'яті телефону даних. Попередньо слід зробити резервну копію даних пристрою. Інформація з SD-карти не пропаде, але всі контакти, повідомлення, встановлені додатки, налаштування та інше вміст пам'яті пристрою віддалиться. Смартфон повернеться в свій первинний вигляд, так що даним способом слід користуватися вже в останню чергу, коли більш щадні варіанти випробувані, а проблема не вирішена.

висновок

Як правило, вищеописані методи дозволяють самостійно виправити ситуацію, але якщо мова про несправності устаткування і потрібно, наприклад, заміна гнізда, то краще звернутися в сервіс. Не варто без спеціальних навичок намагатися вирішити питання власноруч, щоб не придбати ще більших проблем з апаратом. Якщо інформацію потрібно перекинути дуже терміново, то можна застосовувати і інші засоби сполучення пристроїв. Одним з популярних і ефективних способів сьогодні є використання хмарних сховищ. Щоб синхронізувати пристрої з хмарою потрібне підключення до мережі інтернет. Крім того, можна створити FTP сервер на смартфоні, підключити Андроїд як мережевий диск до Windows. Фізичне підключення кабелем при реалізації цих можливостей без потреби, а от наявність Wi-Fi обов'язково.