Способи включення і відключення екрану блокування в Windows 10

Екран блокування - одне з рішень, пропонованих розробниками ОС Windows для боротьби з несанкціонованим доступом до даних користувача. Даний елемент інтерфейсу з'являється при завантаженні ОС, при виході із сплячого режиму або через певний період бездіяльності. Мета його реалізації полягає в тому, щоб заборонити іншим пристроям і тим самим перешкодити отриманню персональної інформації третіми особами, наприклад, якщо користувач деякий час був відсутній за комп'ютером. Елемент може бути корисний, коли мова йде про офісному девайсе або в інших випадках використання пристрою кількома людьми. На персональних комп'ютерах і ноутбуках, тим більше тих, у яких один користувач, найчастіше ця опція просто ні чого. Потрібен даний елемент чи ні, питання скоріше індивідуального характеру. При небажанні користуватися цією можливістю блокування цю функцію можна відключити. На працездатність системи деактивация елемента ніяк не вплине, а от комфорту помітно додасться.

Налаштування екрану блокування в Windows.

Як виглядає екран блокування на Windows

Елемент являє собою заставку, що з'являється при завантаженні і після деякого періоду відсутності активності (час виставляється в налаштуваннях). На «Десятці» реалізація функції цікавіша, картинки кожен раз міняються, але можуть і повторюватися, крім красивого фону додані і різні елементи (відображаються дата, час, заряд батареї і ін.). Вирішити, які іконки потрібно відображати, користувач може також на свій розсуд. Так, відсутність активності деякий час призводить до появи екрану блокування, після чого користувач може натиснути мишею в будь-якій області або будь-яку клавішу, за цим піде поява екрану входу в обліковий запис. Доступний і вибір акаунтів, якщо їх декілька, потрібно також введення даних авторизації. Для облікового запису, що не вимагає пароль, потрібно просто натиснути кнопку «Увійти», використовуючи мишу, клавішу пробіл або Enter.

Способи відключення екрану блокування на Windows

Якщо виникає необхідність заблокувати девайс, робити це можливо, не чекаючи отмеренного терміну бездіяльності. Швидко звернутися до блокування в Windows 10 допоможуть гарячі клавіші Win + L. Крім того, іншим пристроям ви зможете з меню «Пуск», в диспетчері завдань (у вкладці «Користувачі», вибравши при натисканні ПКМ з меню опцію "Відключити"), або сполучення клавіш Ctrl + Alt + Del викликати меню, де вибрати опцію « заблокувати ». У тому випадку, коли захищати персональні дані не від кого і функція тільки гальмує роботу, дратуючи своєю присутністю, її можна просто відключити. Зробити це можливо кількома способами, які ми і розглянемо.

Через «персоналізації»

Системний розділ «Персоналізація» дозволяє прибрати заставку, задати час (через цей період пристрій і буде заблоковано), а також змінювати інші настройки, якщо це буде цікаво. Розберемо докладніше, як прибрати екран блокування в ОС Windows 10 через «персоналізації»:

 • Натискаємо ПКМ на порожній області робочого столу і з контекстного меню виберемо «Персоналізація».
 • Відкривається віконце, що дозволяє користувачеві налаштовувати певні параметри екрану (теми, кольору, фон тощо.), Включаючи і екран блокування, на цю вкладку зі списку нам і знадобиться перейти.
 • На сторінці доступні настройки, що дозволяють виставити фон у вигляді фото або слайдів, вибирати картинки або додавати власні, вказувати, для якого софта слід відображати інформацію на екрані і пр.
 • Є можливість також активувати або деактивувати опцію показу фону при авторизації, шляхом переміщення тумблера в одне з положень (вкл.-викл.).
 • Внизу сторінки йдемо в «Параметри часу очікування для екрану». У розділі «Екран» можна як змінити час блокування девайса, вибравши зручний, так і виставити «Ніколи» для значень відключення від батарей і від мережі.
 • Далі йдемо по посиланню нижче «Параметри заставки» і в віконці прибираємо мітку навпроти рядка «Починати з екрану входу в систему», застосовуємо поправки. Те ж саме знадобиться застосувати в кожній темі і для інших користувачів, якщо вони є.

За допомогою можливостей «Персоналізації» ви зможете як вимкнути, так і знову включити екран блокування в Windows 10, здійснивши зворотні маніпуляції.

Через редактор локальної групової політики

Один з ефективних варіантів вирішення, як відключити екран блокування в ОС Windows 10, передбачає звернення до інтегрованої системної службі:

 • У рядку консолі «Виконати» (Win + R) застосовуємо команду gpedit.msc.
 • Проїдемо по гілках «Конфігурація комп'ютера» - «Адміністративні шаблони» - «Панель управління» - «Персоналізація».
 • Тут шукаємо «Заборона відображення екрану блокування», подвійним натисканням відкривається настройка даного параметра, де перемещаем позначку на «Включено».
 • Застосовуємо зроблені корективи, після чого перезавантажити девайс.

Більше при старті ОС екран блокування не потурбує, але при цьому екран авторизації залишиться. Якщо ви бажаєте також прибрати пароль і автоматично завантажувати систему, увійдіть в «Облікові записи користувачів» (наприклад, використовуючи консоль «Виконати», де потрібно задати команду netplwiz) і приберіть мітку біля «Вимагати введення імені користувача і пароля».

Видалення папки з файлами екрану блокування

Прибрати цю функцію в Віндовс 10 можна ще одним способом, просто видаливши необхідні для роботи вбудованого додатка системні файли. При цьому будь-яких наслідків цієї дії, ви не отримаєте, окрім відсутності блокування, звичайно. Папка з вмістом знаходиться за адресою C: \ Windows \ SystemApps Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy. Ви без зусиль зможете знайти каталог і видалити його, але краще вчинити по-іншому - перейменувати об'єкт, наприклад, додавши один символ на початку або наприкінці імені, і тоді ви будете мати можливість в будь-який момент повернути функцію, прибравши з назви цей символ. Після перейменування система не знайде файли, необхідні для запуску екрану блокування. Для зміни імені системного каталогу вам будуть потрібні права адміністратора, можна також скористатися спеціальним інструментом Unlocker.

Відключення вбудованого параметра в редакторі реєстру

Вносити поправки до реєстру без відповідних навичок не рекомендується, оскільки навіть невеликі зміни можуть спровокувати неприємні наслідки, в тому числі вивести систему з ладу. Якщо ви зважилися скористатися цим методом, то перед тим як налаштувати екран блокування, щоб він не турбував вас своєю присутністю (як і перед внесенням будь-яких інших поправок), краще зробити точку відновлення Windows 10. Так, буде можливість повернути систему на вихідну позицію, то є в момент до внесення корективів при виникненні форс-мажору. Виконуємо відключення екрану блокування в ОС Windows 10:

 • Щоб відкрити реєстр застосовуємо команду regedit в рядку консолі «Виконати» (викликаємо натисканням Win + R).
 • Прямуємо по шляху HLEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Personalization. У разі якщо персоналізації немає, можна самостійно зробити цей підрозділ в розділі Windows, клікнувши ПКМ, потім вибравши необхідну опцію в контекстному меню.
 • Натискаємо ПКМ в області правої частини служби і вибираємо з меню опцію «Створити» - «Параметр DWORD» (в тому числі і для 64-х ОС), присвоюємо йому найменування NoLockScreen.
 • Тепер подвійним натисканням отримуємо можливість поміняти для цього параметра значення. Необхідно виставити «1».
 • Перезавантажуємо пристрій. Функція буде деактивовано.

Використовуючи програму Ultimate Windows Tweaker

Позбутися від заважає екрану блокування можливо і за допомогою сторонніх інструментів. Допомогти в цій справі зможе безкоштовна утиліта Ultimate Windows Tweaker, яка надає деякі можливості налаштування параметрів системи, в тому числі дозволяє виключити блокування екрану в Windows 7, 8, 10. Щоб вирішити проблему виконуємо наступні дії:

 • Качаємо софт, розпаковуємо архів і відкриваємо програму.
 • Йдемо в розділ Customization.
 • На вкладці Universal UI в блоці Lock Screen відзначаємо Disable Lock Screen і тиснемо Apply Tweaks. Готово.

Блокування через bat-файл

Інтегрована в Windows утиліта командного рядка rundll32.exe використовується для різних завдань, вона забезпечує швидкий запуск деяких команд для файлів DLL. Так, шляхом створення елемента з розширенням BAT, вміст якого буде включати необхідну команду, можна автоматизувати багато процесів. Щоб екран автоматично блокувався при зверненні до файлу, виконуємо наступне:

 • Створюємо текстовий файл і в тілі документа пишемо% SystemRoot% \ system32 \ rundll32.exe USER32.DLL LockWorkStation.
 • Міняємо розширення файлу на «.bat».
 • Підтверджуємо намір змінити елемент при появі попереджуючого вікна.
 • Двічі клацнувши на файлі скриптів, можна буде активувати опцію.

Блокування через командний рядок

Включати блокування екрану в Windows 7 або 10 можна також за допомогою інтерпретатора, для чого консоль будемо запускати на правах адміністратора. Виконуємо наступні дії:

 • Викликаємо меню Пуск натисканням ПКМ, де вибираємо «Командний рядок (адміністратор)», при тому, що ваш обліковий запис ці права доступні.
 • В консолі вводимо% SystemRoot% \ system32 \ rundll32.exe USER32.DLL LockWorkStation.
 • Пристрій заблокується.

Тепер вам відомі кілька нехитрих методів, що дозволяють позбутися від екрану блокування Windows або активувати його. Це нескладно виконати, причому всі зміни оборотні і не завдадуть шкоди системі. Нагадуємо, якщо ви будете діяти шляхом внесення поправок до реєстру, то тут потрібно бути гранично акуратним, оскільки будь-який необережний рух і навіть незначні на перший погляд корективи можуть спричинити за собою ряд неприємних наслідків, в тому числі привести ОС в неробочий стан.