Програми для перегляду і редагування таблиць MXL

Формат mxl був розроблений спеціально для забезпечення комфортного і стабільного користування системи автоматизації управління «1С: Підприємство». Він містить табличні дані з баз 1С, які з легкістю можна використовувати на будь-якому іншому пристрої, де встановлений цей софт.

Робота з таблицями MXL.

Що означає розширення mxl

Файл mxl містить в собі табличні значення з 1С. Його можна легко перенести на інший комп'ютер і експортувати в 1С.

Як відкрити mxl

Чим відкрити mxl? Способів не так багато. Найбільш очевидний - придбати ліцензійну версію 1С. Але є й інші, безкоштовні методи, які ми і розглянемо нижче. З їх допомогою ви з легкістю зможете працювати з розширенням mxl.

1С: Підприємство - Робота з файлами

«1С: Робота з файлами» - безкоштовна утиліта, яка створена спеціально для перегляду документів, створених в 1С: Підприємство. Причому для перегляду, редагування та друку таких документів установка повноцінної версії 1С необов'язкова. «1С: Підприємство 8» відкриває будь-які документи минулих версій ПЗ і вважається найбільш вдалою і зручною в порівнянні з попередньою розробкою - 1С: 7. Новітні доповнення і розширення в 1С: 8 дозволили фахівцям готувати більш детальні звіти, а також формувати придатні до економічного аналізу регістри. Восьма версія краще працює в контексті єдиної платформи. Інакше кажучи - вся інформаційна база зберігається в єдиному документі, що дозволяє створювати резервні копії даних.

Швидкість роботи 1С: 8 в порівнянні з версією 7 набагато нижче. В оновленій восьмої версії відповідність форми звітності відстежується в автоматичному режимі. У «Бухгалтерія 7.7» цей процес необхідно контролювати самостійно. Всі розділи «важкого» звіту можна з легкістю відстежувати на одному екрані, а також швидко переміщатися між підрозділами і вносити доповнення. На відміну від «Бухгалтерія 7.7», в новій версії перевірка правильності заповнення звітності відбувається в автоматичному режимі. Визначення суми нарахувань і відрахувань також відбувається в автоматичному режимі.

Як відкрити файл mxl? Щоб використовувати таку таблицю (а також будь-яку іншу, створену в 1С) в 1С робота з файлами, досить запустити і скористатися меню «Файл» - «Відкрити». Додаток дозволяє переглядати таблиці в режимі порівняння, а також виводити дані на друк. Основним її перевагою є те, що утиліта пропонується абсолютно безкоштовно і для читання файлів може бути завантажена з офіційного сайту.

Йоксель

Йоксель - набір спеціальних утиліт і компонентів для перегляду і редагування таблиць і файлів, створених в 1С. За допомогою цієї програми можна швидко переглядати і друкувати будь-які документи 1С, а також відкрити формат mxl. Щоб використовувати таблицю, запустіть програму для відкриття 1С і скористайтеся функцією меню «Файл» - «Відкрити». У діалоговому вікні вкажіть шлях до розташування таблиці і натисніть кнопку «Відкрити».

Плагін для Microsoft Excel

Розробники 1С: Підприємство пропонують додаткову можливість перегляду і редагування за допомогою офісного додатка Excel. З його допомогою можна переглянути таблицю в нормальному вигляді. Для цього необхідно завантажити і встановити з офіційного сайту плагін для Microsoft Office, після чого відкриття таблиць 1С не складе ніяких труднощів. Після встановлення плагіну достатньо запустити Excel і скористатися меню «Файл» - «Відкрити». Він автоматично перетворює таблицю 1С в формат, який підійде для Excel. Недоліком рішення є обмеження версій додатків - розробники пропонують плагін для пакетів Office 95-2003, а також для 1С версії 7.

Що ще може викликати проблеми з файлом

Якщо при спробі відкриття такої таблиці з'являється повідомлення про помилку або таблиця відображається некоректно, швидше за все, документ пошкоджений або заражений вірусом. Для його виправлення спробуйте відкрити документ в 1С і заново зберегти. Також необхідно запустити антивірус і просканувати систему на наявність шкідливого ПЗ і файлів. Розширення mxl не користується особливою популярністю, оскільки призначено винятково для роботи з базами даних «гіганта» бухгалтерського обліку 1С.

Незважаючи на те, що софт надається на платній основі, існує кілька безкоштовних способів відкриття, редагування та друку таблиць 1С на власному ПК вдома або в іншому місці. Якщо після прочитання статті у вас все ж залишилися питання, то задавайте їх у коментарях.