Що робити, якщо телефон потрапив в воду або на нього пролили рідина

Захист від вологи та пилу передбачена аж ніяк не у всіх телефонах, причому навіть ті пристрої, які наділені даними перевагою, мають різну ступінь захисту, яка визначається прийнятими стандартами. Так, водостійкі девайси захищені від незначного попадання води, але не витримують занурення в воду, водонепроникні апарати вже можуть винести більш серйозне випробування. Звичайні смартфони і кнопкові телефони, а їх більшість, зовсім не пристосовані до життя під водою і купання їм категорично протипоказано, хоча сучасні пристрої та відрізняються хорошою герметичністю.

Як висушити телефон від води.

Якщо через вашої діяльності доводиться часто контактувати з водою або перебувати поблизу її, тоді ви можливо використовуєте спеціальний чохол, що не пропускає вологу, або обзавелися стійким до впливу води смартфоном. Але така неприємність може статися і зовсім раптово, передбачити і підготуватися до такого навряд чи вдасться. Намочити девайс, впустивши його в воду або протоку на нього рідину, здатний навіть самий акуратний власник, старанно оберігає мобільний від намокання поблизу можливого джерела, і якщо не сам, то в цьому йому цілком можуть допомогти люди, що знаходяться поруч. Від цього ніхто не застрахований, тому важливо знати, як надати першу допомогу і які дії слід робити далі, щоб врятувати пристрій. Так, стовідсоткової гарантії порятунку потопельника немає, але шанси повернути його до життя, за умови правильних дій досить високі, тим більше, якщо контакт з водою був короткочасним.

перші заходи

Насамперед необхідно дістати пристрій з води (якщо мова не про пролиту на телефон рідини), а про занурення. Реагувати в такій ситуації слід негайно, це як раз той випадок, коли рахунок йде на секунди. Проникнення води всередину пристрою призведе до неминучих наслідків для «заліза», оскільки вплив на електронні елементи може спровокувати їх швидкий вихід з ладу. І якщо компоненти не згорять відразу в результаті замикання, то пізніше свою справу зробить корозія, так що швидкість реакції на даному етапі відіграє першорядну роль. При тривалому перебуванні у воді ймовірність врятувати девайс, незахищений від вологи, прагне до нуля, і допомогти вам не зможуть навіть в сервісі. Через отвори в конструкції (роз'єми, динаміки та ін.) Рідина просочується дуже швидко і ваша мета - не допустити тривалого перебування у воді.

ВАЖЛИВО. Якщо неприємність сталася під час зарядки пристрою не можна чіпати ні телефон, ні зарядний до тих пір, поки розетки не буде знеструмлена. Підмочена репутація девайса - ніщо в порівнянні з наслідками для його власника.

Витягніть батарею SIM-карту і карту пам'яті

Наступним, що слід робити, якщо телефон впав у воду, буде витяг акумулятора і карток, при наявності чохла знімаємо його. Включений смартфон потрібно вимкнути, хоча найчастіше він вимикається сам, а ось включати його або тиснути на кнопки, щоб переконатися в його працездатності можна. З виймайте акумулятор теж краще поквапитися, адже необхідно повністю знеструмити пристрій, щоб уникнути замикання. Зніміть кришку апарату і вийміть батарею (якщо конструкція передбачає), потім карту пам'яті і SIM. Якщо до нього були підключені будь-які пристрої, їх теж потрібно негайно від'єднати. При наявності заглушок на роз'ємах, бажано залишити їх відкритими для циркуляції повітря.

витріть телефон

Тепер належить зафіксувати апарат вертикально і добре протерти всі доступні поверхні корпусу зсередини і зовні, роз'єми, контакти і елементи, які були вилучені. Для цієї мети підійдуть сухі вбираючі серветки, ганчірки без ворсу, рушник. Якщо в телефон потрапила вода, позбутися необхідно від кожної її краплі, оскільки навіть мінімальна кількість вологи здатне повністю вивести з ладу пристрій. При попаданні солоної води або інших рідин різного походження, особливо липких (наприклад, часто мова про напої), деталі необхідно спочатку промити чистою водою, щоб після висихання пристрою їдкі речовини, що містяться в рідинах, не зруйнували елементи. Краще використовувати дистильовану воду. У разі несильного попадання води або інших пролитих рідин, слід обробити поверхні смартфона спиртом, завдяки властивостям якого волога буде видалена.

Як сушити телефон

Наступним кроком по порятунку апарату буде його сушка. Цей процес може зайняти кілька днів, в залежності від масштабів події, але витримати час, поки пристрій повністю не просохне, потрібно обов'язково. Якщо пролив воду на телефон або він і зовсім відчув глибоке занурення, головними складовими успіху воскресіння потопельника є швидкість на першому етапі реанімації, а також уважність і терпіння на другому. Нерідко вдається обійтися відкриттям корпусу і зняттям батареї, але іноді потрібно і більш ретельний розбір деталей.

Розберіть апарат, наскільки це можливо, звичайно, якщо є навички. При цьому не забувайте і про подальшій збірці після сушки, тому запам'ятовуйте, записуйте, а краще фотографуйте розбирання, інакше не виключено, що в процесі складання будуть виявлені зайві деталі. Розбираючи смартфон, ви повинні бути інформовані, що гарантія на нього в такому випадку перестане діяти. Хоча, якщо телефон, не захищений від вологи, викупався, як правило, ні про які гарантії вже не йдеться. Добре просушити пристрій можна наступними методами:

  • Природне просушування компонентів (волога має властивість випаровуватися, при цьому важливо забезпечити необхідні умови, щоб процес зайняв менше часу, розібраний телефон повинен знаходитися в сухому провітрюваному приміщенні, можна на сонці).
  • Використання абсорбентів, наприклад, силікагелю. Кульки силикагеля, в які завантажено пристрій, дуже добре вбирають вологу. Як альтернативний варіант при відсутності такої можливості використовують рис, який теж відомий хорошими поглинаючими вологу властивостями. Тут є один нюанс, зерна або кульки силикагеля, що ввібрали вологу, самі намокають і не дають нормально просохнути пристрою, тому необхідно змінювати їх. У рисі також може потрапляти сміття, який прилипне до деталей і порушить їх нормальне функціонування.
  • Видалення вологи шляхом обробки спиртом.
  • Ефективним способом є застосування пилососа, за допомогою нього можна витягнути вологу з телефону. Використовуйте саму вузьку насадку і, не торкаючись поверхні смартфона і компонентів, виконайте процедуру.

Хоч хороша циркуляція повітря і є основним фактором успіху просушування, не варто намагатися прискорити процес шляхом задіяння гарячих фенів, батарей, духових шаф або мікрохвильовок. Звичайно, багато хто вдається найчастіше до фену, але це аж ніяк не краще рішення. Замість нього краще використовувати пилосос. Якщо ж ви все-таки зважилися сушити смартфон і його компоненти феном, робіть це, принаймні, в режимі холодного повітря і не направляйте фен занадто близько до пристрою.

Як прибрати воду з динаміка

У разі, коли користувач пролив воду на телефон, при попаданні рідини в отвір динаміка, рекомендується виконувати аналогічні дії з пристроєм. Витягуємо акумулятор і просушують природним шляхом, бажано на сонці, використовуємо серветки, щоб промокнути рідина, протираємо спиртом, застосовуємо абсорбенти. При сильному намоканні пристрій краще розібрати для просушування, але якщо ви не маєте таких навичок, зверніться в сервіс. Є також спеціальний софт смартфонів, який відтворює високочастотні звуки, видавлюючи вологу з динаміка. Наприклад, у випадку з iPhone можна використовувати безкоштовний додаток Sonic, що генерує звуки.

Збираємо і включаємо

Залежно від масштабів проблеми може знадобитися різний час для повного висихання елементів конструкції від півтора-двох діб до десяти. Перед тим як збирати і включати пристрій потрібно перевірити, чи всі деталі добре просохли, чи немає окислів. Поспішати в цьому питанні не слід. Якщо волога повністю зникла, повертаємо батарею на місце (якщо розбирали більш детально, збираємо в зворотному порядку), включаємо і оцінюємо роботу пристрою. Вставляємо також карту SIM і перевіряємо функціонування. В результаті перевірки з'ясується, відновлена ​​чи нормальна роботи телефону, можливо, буде потрібно заміна будь-яких елементів (роз'ємів, батареї та ін.). Якщо смартфон не включився або його робота порушена, йдемо в сервіс, де, продіагностувати апарат вам скажу, можна його відновити чи ні.

Навіть включення і функціонування девайса не означає, що деталі не почали руйнуватися. Залишки вологи можуть призвести до процесу корозії, який рано чи пізно зробить свою чорну справу і виведе пристрій з ладу. Можна звернутися також в сервісний центр, де нутрощі девайса оброблять антикорозійним складом. Не варто намагатися приховати факт події, фахівці сервісу все одно при діагностиці виявлять потопельника. Краще розкажіть про це відразу.

Чого не можна робити з промоклим телефоном

Тепер поговоримо про те, як не допустити помилок і не нашкодити пристрою ще більше, якщо смартфон потрапив в воду або на нього пролита рідина:

  • Не можна включати телефон, якщо він виключився при намоканні, або тиснути кнопки.
  • Ні в якому разі не підключайте девайс до джерел живлення.
  • Вкрай небажано гарячково трясти пристрій або стукати по ньому.
  • Чи не дуйте в отвори телефону, цим ви тільки рознесе вологу і за тими елементами, куди вона ще не добралася.
  • Не варто повністю розбирати апарат на деталі без впевненості, що ви здатні правильно виконати збірку. До того ж вода може просочитися ще глибше внаслідок детальної розбирання, можуть пошкодитися елементи. Не маючи спеціальних навичок, краще обмежитися вилученням батареї і карт.
  • Чи не грійте феном, не кладіть пристрій на батарею, обігрівачі, в духовку, мікрохвильову піч і т. Д. Сильний нагрів може вивести з ладу електронні елементи.
  • Не вмикайте смартфон до повного випаровування вологи.

У ситуації, коли пристрій намокли, часто власники смартфонів панікують і своїми діями завдають ще більшої шкоди. Так, апарат може вийти з ладу саме через неправильні дії користувача, а не під впливом води. Гарантії, що телефон буде врятований і повністю відновлений, немає ніякої, навіть якщо ви все зробили правильно. До того ж не кожен сервісний центр візьметься за вирішення подібної проблеми, при цьому також гарантувати вам нічого не зможуть. Але часто в результаті правильних заходів все ж вдається реанімувати викупалася телефон, так що не поспішайте списувати його з рахунків і виконайте всі необхідні дії з порятунку, адже шанси на виживання пристрою все-таки є.