Як і чим відкрити файли формату XSD

Існує ряд форматів документів, що створюють проблеми для користувачів. Одним з них вважається розширення XSD. Воно досить рідко зустрічається в практиці, тому не всі програми здатні його відкрити. Давайте ж поговоримо що це за "чудовисько" і який утилітою його можна розпакувати.

Як вибрати програму для роботи з файлом з розширенням XSD.

Що означає розширення XSD

Формат файлу XSD служить для визначення типу даних, що виникають у файлі XML. Також він встановлює взаємозв'язок між різними параметрами. Ще він може створюватися програмою Pattern Maker for Cross stitch, яка служить помічником для початківців вишивати хрестиком. Даний софт є найбільш популярним серед таких людей.

XSD: чим відкрити

Давайте ж розберемося докладніше, якими програмами можна відкрити XSD. Їх існує досить велика кількість, але ми розглянемо найосновніші.

  1. XML-редактори. Даний варіант є самим розумним так як використовуючи ці редактори і можна створити файл XSD.
    • XML Notepad. Ця програма є певним аналогом Блокнота від Microsoft, що дозволяє переглядати і редагувати дане розширення. Вона має широкий ряд можливостей, таких як підсвічування синтаксису і визначення структури файлу для його подальшого зручного виведення на екран.

    • Oxygen XML Editor. Цей софт використовується в серйозних і масштабних цілях при створенні XML-документа. Він являє формат XSD як яскраву табличку. Цю утиліту можна скачати як у вигляді простого додатка, так і у вигляді плагіна Eclipse.

Зрозуміло, що провести операцію з відкриття даного формату можна і за допомогою інших професійних програм. Однак завантажувати їх виключно для цієї мети - це нерозумно і безглуздо.

  1. Браузери. Документ в форматі XSD можна переглянути в будь-якому браузері. Використовувати їх ви можете републікуючи шлях до документа в рядку браузера або перемістивши його в цю область. В кожному браузері можна бачити різні варіанти відображення, але різниця між ними незначна. Але не можна не сказати, що в браузерах ви не зможете відредагувати ваш файл.
  2. Текстові редактори. Для відкриття XSD можна використовувати практично всі текстові редактори. У них можна як переглядати, так і редагувати файли.
    • Блокнот. Ця програма знаходиться на кожному комп'ютері. Звичайно, здійснити редагування в ньому трохи незручно, проте швидко переглянути вміст буде цілком можливо.

    • WordPad. Звичайно, даний софт є більш багатофункціональним, але тільки при роботі зі звичайним текстом. Якщо ж мова йде про XSD-форматі, то функціонал WordPad нічим не відрізняється від Блокнота. Єдина відмінність складає інтерфейс програм.

    • Notepad ++. Ця програма є модернізованою версією Блокнота. Перше, що кидається в очі - підсвічування тексту. Це дозволяє редагувати документ набагато швидше.

Як і у випадку з XML-редакторами, можна здійснити відкриття XSD і за допомогою інших програм. Якщо ви вирішите використовувати Word, то це буде не особливо вірним рішенням, так як відображатися дані в ньому будуть точно так же, як і в Блокноті.

Pattern Maker for Cross-stitch

Як говорилося на початку статті, ХSD широко використовується людьми, що займаються вишивкою. В даному випадку файл представлений у вигляді картинки. Для його відкриття і редагування створена тільки одна програма - Pattern Maker for Cross-stitch. У ній можна побачити палітру фарб і опис для вишивки. Даний софт дуже багатофункціональний, абсолютно безкоштовний і без проблем може бути русифікований.

Конвертація в інші формати

Через особливості структури даного типу файлів, здійснити їх конвертацію в інші формати неможливо. Однак, якщо ви працюєте зі схемою вишивки, то її можна без всяких проблем перетворити в JPG за допомогою Pattern Maker for Cross-stitch. Для цього в меню програми виберіть «Експорт в графічний файл», після чого активуйте «Експорт схеми» і «Експорт інформації».

Таким чином, ви познайомилися з форматом ХSD, який може являти собою не тільки текстову інформацію, але і зображення. Звичайно, серед звичайних користувачів він не широко поширений, але для захоплених вишивкою людей це розширення є необхідним. Сподіваємося, що у вас не залишилося ніяких питань. Якщо ж вони у вас є, то задавайте їх у коментарях.