Браузер Brave: установка, настройка і видалення

Brave - це відносно новий веб-оглядач, анонсований корпорацією Mozilla в 2016 році. Основна ідея даного проекту полягає в більш безпечному перегляді інтернет-сторінок. Він працює на подобі відомого розширення Adblock, проте в Brave блокування реклами відбувається без будь-яких доповнень. Давайте ж докладніше поговоримо про браузер Brave: його установку, настройку для Windows і видалення.

Робота з браузером Brave.

Опис і функціонал

Основною особливістю цього веб-браузера є блокування рекламу на переглядаються сайтах. При цьому, як запевняють розробники, швидкість завантаження сторінок сильно зростає. Крім цього, коником даного проекту є підвищений рівень безпеки завдяки модулю HTTPS Everywhere. Однак і тут є підводні камені: замість показу оголошень від чужих рекламодавців Brave показує свої. Вони менш нав'язливі і відволікаючі, але все одно вони є. У налаштуваннях програми можна вибрати, що робити з рекламою: заблокувати, змінити або показувати. Також є налаштування безпеки.

Плюси і мінуси програми

плюсимінуси
Підвищений рівень конфіденційності і захисту данихПеріодичні проблеми з відтворенням відео
Вбудована блокування рекламиВикористання всередині програми движка Chrome
Підвищення швидкості завантаження сторінок
Поділ великої кількості відкритих вкладок на групи для більш зручного перемикання серед них

Як встановити

Для того, щоб встановити Brave, необхідно перейти на офіційний сайт розробника. На даній сторінці ви можете вибрати необхідну для установки версію програми. Виберіть місце для завантаження програму в Провіднику. Натискаємо кнопку Зберегти. Відкриваємо сталий файл. Далі почнеться процес установки, після якого браузер автоматично запуститься.

Налаштування браузера

Після установки слід коректно налаштувати програму, щоб робота в ній була комфортною. Відразу ж хочеться відзначити, що в Brave використовується движок Chrome. Розробники зробили цей вибір в зв'язку з підвищеною безпекою і стабільністю системи. Спочатку в додатку варто англійську мову. При необхідності його можна поміняти на російську.

  1. Натисніть на три смужки в правому верхньому куті екрану і виберіть пункт Settings.
  2. Прокрутіть сторінку до самого низу і натисніть Advanced.
  3. Обстеживши трохи нижче ви побачите розділ Languages. Розкриваємо першу вкладку Language. Кількома на Add languages. Знаходимо Russian (Русский) і натискаємо Add.
  4. Щоб програма повністю перейшла на російську, клікніть на три точки поруч з Russian. У списку, відзначте пункт Display Brave in this language.
  5. У вкладці Spell check переведіть російську мову в активне положення. Далі трохи вище клікніть Relaunch, щоб додаток перезавантажити, і нові параметри збереглися.

Пошуковою системою за умовчанням в Brave є Google Chrome. При бажанні його можна поміняти, зайшовши в Настройки - Пошукова система.

Інтерфейс у браузера непримітний: зверху панель вкладок, під нею адресний рядок, що має примітну підсвічування. Додати сайт в закладки можна за допомогою відповідної кнопки зліва від адресного рядка. Переглянути список всіх закладок можна, натиснувши на три смужки праворуч і вибравши пункт Закладки. У Brave є зручна функція. Коли ви відкриваєте багато вкладок, і їх назви не особливо розбірливі, то, натиснувши правою кнопкою миші по потрібній вкладці і вибравши параметр Pin Tab ( "Приколоти" вкладку), можна значно заощадити місце в панелі вкладок, однак без проблем продовжувати переміщатися серед них. Більш повне налаштування програми може бути здійснена вами самостійно. Для цього в розділі Налаштування змінюйте потрібні вам функції.

Як видалити браузер Brave

Перед тим, як видалити Brave, слід очистити всі вкладки, після чого зайти в Панель управління. Для переходу в неї натисніть комбінацію клавіш Win + R і введіть команду control. Далі перейдіть в розділ Програми та засоби. Знайдіть в новому списку Brave, клікніть по ньому один раз лівою кнопкою миші. Зверху з'явилася кнопка Видалити, на яку треба натиснути. Підтвердіть операцію. Як можна помітити, у видаленні немає нічого складного.

Таким чином, ми познайомилися з відносно новим браузером Brave. Він має ряд цікавих функцій і тому доведеться багатьом до вподоби. Якщо у вас виникли питання по роботі з даною утилітою, то задавайте їх у коментарях. Відповіді на них будуть дані в найкоротші терміни.