Самостійна заміна матриці ноутбука

Екран ноутбука, або його матриця - одна з найбільш дорогих деталей, притому найбільш вразлива для різного роду пошкоджень. Ремонт може обійтися дуже дорого, а заміна часто виходить в половину вартості самого комп'ютера. Але можна зробити це і самостійно, так як поміняти екран на ноутбуці не так вже й складно. Звичайно, така робота потребує деяких навичок і знань в частині пристрою комп'ютерів. Також буде потрібно деякий інструмент, в основному викрутка, і акуратність - пластикові частини корпусу ноутбука досить тонкі і крихкі.

Порядок заміни матриці ноутбука.

Основні дефекти матриці і причини виникнення

Несправності дисплея зазвичай видно відразу, як тільки з'являються. Іноді дефекти зображення з'являються непомітно, а з часом збільшуються, поки не поширяться на велику площу. Але найчастіше вони є результатом недбалого поводження - удару по екрану, падіння ноутбука, і інших неприємностей. Виглядати вони можуть по-різному:

  • У деяких областях екрану з'являються області, в яких зображення миготить, а в іншій частині нормальне. Так буває, коли на екран проливається рідина.
  • Зображення розмите, кольору переливаються, з'являються смуги. Це буває через порушення жидкокристаллической структури матриці, якщо до неї підносили сильний магніт.
  • Білі смуги по всій ширині або висоті екрану - це биті пікселі. Такий дефект з'являється через заводський брак, і виявляється зазвичай досить швидко, коли гарантія ще не закінчилася.
  • Патьоки і розмите зображення буває через розбитого скла. Причина - удар по екрану, падіння ноутбука та інші механічні пошкодження.

Ви можете поміняти екран на ноутбуці самостійно або віднести його в ремонт. У будь-якому випадку використання ноутбука з дефектною матрицею практично неможливо. Рано чи пізно вона повністю вийде з ладу.

ознаки поломки

Коли екран має механічні пошкодження у вигляді тріснутого скла, це видно відразу і сумнівів не викликає. Але буває, що матриця і ні причому, а дефектний зображення видає графічний процесор. Проблема може бути програмної, наприклад, через невідповідних драйверів. Тому ще до заміни матриці потрібно уточнити це питання. Зробити це нескладно - достатньо підключити до ноутбука інший монітор або телевізор за допомогою кабелю HDMI. Якщо на них немає зображення, то проблема швидше за все програмна. Якщо зображення нормальне, то відеосистема ні при чому, і справа в самому екрані, і тоді його однозначно треба міняти.

Як підібрати новий дисплей для ноутбука

Перше, що знадобиться - нова матриця, причому така ж, як і стара. Відремонтувати її не вийде, тільки замінити. Від ноутбуків інших моделей, навіть такого ж розміру, не підійде. Це одна з найдорожчих деталей, тому до підбору треба підійти відповідально. Можна, звичайно, з'ясувати точну модель матриці для свого ноутбука і придбати її в магазині, але треба бути готовим заплатити за неї кілька тисяч рублів. Можна вчинити інакше - купити такий самий несправний ноутбук, але у якого нормальний дисплей. Він обійдеться навіть дешевше нової матриці, до того ж, буде джерелом і інших запчастин.

Підготовчі роботи

Щоб замінити екран ноутбука, не знадобиться паяльник або ще які-небудь складні інструменти. Потрібно всього лише знайти добре освітлене, чисте місце, де буде зручно працювати з дрібними деталями і нічого не загубиться. На столі має бути достатньо місця, щоб нічого не звалювати в купу, а зручно розкласти - інакше можна ненавмисно пошкодити і нову матрицю. З інструментів знадобиться:

  • Хрестова викрутка невеликого розміру.
  • Пінцет.
  • Пластикова лопатка - для розбирання корпусу, де використовується велика кількість засувок.

Перш, ніж приступати до роботи, оцініть свої здібності по роботі з такою технікою - розбирання ноутбука вимагає акуратності і уважності, це досить крихке пристрій. Якщо є сумніви, краще доручити цю роботу фахівцям.

Процедура відключення екрану ноутбука

Дуже рідко зустрічаються моделі, де для доступу до матриці досить просто зняти захисну бічну рамку. Зазвичай для цього потрібно зняти клавіатуру і верхню частину корпусу - не забудьте спочатку відключити комп'ютер від мережі і витягти акумулятор. Потім від'єднується шлейф від матриці і можна від'єднати весь блок екрану - він кріпиться на болтах. При розбиранні звертайте увагу на гвинти - вони бувають в різних місцях різного розміру, і розкладайте їх відразу по окремим купках. Рамка екрану кріпиться декількома гвинтами, і крім того - засувками по всьому периметру. Тому, відкрутивши гвинти, потрібно підняти кут рамки і пластиковою лопаткою по периметру відщепнути всі засувки. Близько веб-камери є дроти, там будьте дуже обережні, інакше можна їх випадково зачепити і обірвати.

Взагалі, поміняти матрицю на ноутбуці нескладно, якщо не поспішати і запам'ятовувати всю послідовність дій, щоб потім все правильно зібрати в зворотному порядку. І не варто докладати зайву силу, якщо щось не від'єднується - краще подивіться уважно, можливо, десь просто не викручені гвинтик.

Витяг і заміна матриці

Замінити матрицю на ноутбуці Lenovo або Acer, та й будь-якому іншому, дійшовши до етапу розібраного дисплея, дуже просто. Залишається відкрутити болти, що кріплять її до задньої стінки кришки і від'єднати всі шлейфи. Після цього матрицю можна акуратно взяти за бічні поверхні і підняти. Ззаду матриці є шлейф від антени Wi-Fi і веб-камери. Його від'єднують, просто потягнувши за його кінець. Так можна поміняти матрицю і на ноутбуці Lenovo, і Acer, і на всіх інших.

Зворотній збірка

Коли все розібрано і дефектна деталь видалена, залишається суща дрібниця - поміняти дисплей на ноутбуці на новий і зібрати все в зворотному порядку. Описувати все детально не має сенсу - конструкції ноутбуків відрізняються в дрібницях, але труднощів виникнути не повинно. Не забувайте приєднувати все шлейфи на свої місця. І не намагайтеся зібрати відразу все наглухо, а потім тільки включати - завжди є ймовірність, що нова матриця не підійде або сама дефектна. Тому можна спочатку просто під'єднати всі шлейфи, вставити акумулятор і включити комп'ютер. Якщо зображення гарне, можна знову вимкнути і продовжити збірку - без акумулятора, природно.

Робота по заміні екрану не дуже складна, але потрібно практично повне розбирання ноутбука, що само по собі може викликати проблеми з-за конструктивних особливостей. Тому не поспішайте, і все вийде. Процес розбирання корпусу конкретної моделі ноутбука зазвичай можна знайти на YouTube, і це сильно полегшує завдання. А розбирання його кришки набагато простіше - тут потрібно просто акуратно відстебнути засувки.