Самостійна заміна шлейфу матриці ноутбука

Заміна шлейфу матриці на ноутбуці може знадобитися, якщо зображення не з'являється або має якісь дефекти - смуги, мерехтіння і багато інших. Робота ця не складна, і її цілком можна виконати самостійно при належній увазі й акуратності. Цей шлейф являє собою кілька дротів в екранованої оболонці, і з'єднує материнську плату з дисплеєм. Саме по ньому передається зображення на екран ноутбука. Проходить він у місці кріплення кришки і корпусу комп'ютера, тому з часом, через безліч згинів при відкриванні та закриванні ноутбука, деякі проводки можуть зламатися. Іноді це трапляється через заводський брак або низької якості дроти. Крім зникнення картинки на екрані або її погіршення, може виникнути небезпека, коли переламані дроти з пошкодженою ізоляцією замикається. Через це досить велика напруга живлення по сигнальним проводам може потрапити на дуже чутливі компоненти материнської плати або матриці, і вивести їх з ладу.

Методика заміни шлейфу матриці ноутбука.

Ознаки ушкодження шлейфу матриці ноутбука

За зовнішніми ознаками однозначно визначити, що потрібно саме заміна шлейфу екрану на ноутбуці, не можна. Адже подібні ознаки можуть бути і при пошкодженні матриці, при неправильній роботі відеосистеми, і навіть з-за програмних збоїв. Тому спочатку корисно визначити несправність. Програмну частину і відеосистему можна вивести з-під підозр, якщо просто підключити комп'ютер до монітора або телевізора за допомогою кабелю HDMI. Якщо зображення нормальне, то залишаються лише два варіанти - матриця і шлейф. З них найдешевше останній, а екран може коштувати як половина ноутбука. Основні ознаки несправності саме цього проводу наступні:

  • Зображення може іноді зникати, а потім з'являтися. Іноді воно постійно або періодично мерехтить.
  • У різних місцях екрану з'являються смуги, які можуть змінювати своє розташування.
  • З'являється червона брижі.
  • Вертикальні смуги різного виду, які можуть змінювати свій колір непередбачуваним чином.

На відміну від цього, дефекти зображення при несправної матриці залишаються постійними - смуги не змінюють свій вигляд і місце розташування, а пошкоджені ділянки можуть поступово збільшуватися, але не змінювати своє розташування. Нестабільний контакт в зламаному дроті шлейфа і викликає постійне або періодичне мельтешение картинки на екрані. Якщо контакт втрачається, зображення може повністю придбати якийсь відтінок або взагалі зникнути. Рух кришкою може викликати всі ці зміни. Вони можуть з'являтися в різному поєднанні. Така поведінка дозволяє запідозрити неполадку саме в шлейфі, а не в матриці.

Заміна шлейфу матриці своїми руками

Треба знати, що процес заміни шлейфу матриці на ноутбуці Asus і, наприклад, HP, дещо відрізняється, так як всі моделі мають конструктивні відмінності і розбираються по-різному. Тому розглянемо це в загальному, без уточнення, що і де відкручувати. Також пам'ятайте, що в різних ноутбуках використовуються різні шлейфи і замінити їх зазвичай на аналог від іншої моделі не вийде - використовуються різні дроти, різні роз'єми, та й розпаювання їх теж напевно відрізняється. Тому потрібно придбати деталь саме від потрібної моделі ноутбука, або зняти з такою ж неробочий. До речі, покупка неробочого комп'ютера такою самою моделлю іноді виявляється вигідною = це хороше джерело багатьох дорогих або рідкісних запчастин. Як замінити шлейф? Це не дуже складно, але тверезо оцінюйте свої можливості по розбиранню такого тендітного і складного пристрою, як ноутбук.

  • Відкрутіть болти, що кріплять рамку екрану, і пластикової лопаткою отщелкніте всі засувки по його периметру.
  • Відкрутіть болти, що утримують матрицю і підійміть її. У деяких моделях вона буває приклееной, так що будьте обережні, щоб не завдати непоправних ушкоджень екрану.
  • Від'єднайте шлейф від матриці і приєднайте новий.
  • Поставте матрицю на місце, зберіть кришку ноутбука в зворотній послідовності.
  • Тепер потрібно зняти клавіатуру або верхню частину корпусу для доступу до роз'єму на материнській платі. Це в різних моделях робиться по-різному.
  • Відключіть стару деталь і приєднайте нову.

Новий провід укладайте точно також, як був укладений старий. Якщо він був прикріплений клейкою стрічкою або приклеєний - зробіть також.

І якщо вже довелося відкривати корпус, то буде зовсім не зайвим заодно почистити систему охолодження від пилу.