Чи не працює Apple Pay: причини виникнення та способи виправлення

Ще якихось п'ять-десять років тому до різних «телемагазин на дивані» і в принципі до можливостей здійснювати покупки без безпосереднього відвідування магазину ставилися вкрай обережно і з деякою часткою недовіри. А в даний час людей, які ще не здійснювали покупки в інтернеті, можна «перерахувати на пальцях». Система здійснення безготівкових платежів розвивається на щорічній основі, пропонуючи користувачам десятки різних інструментів і сервісів, за допомогою яких незабаром і необхідність виходити з дому буде зведена до мінімуму. Подібна залежність особливо гостро проявляється в ситуаціях, коли системи платежів починають працювати нестабільно, а іншого способу оплати під рукою просто немає. Це призводить до панічного пошуку причин прояви подібних збоїв, які зазвичай ні до чого не приводять. В рамках даної теми мова піде саме про таку ситуацію - про вирішення проблем з некоректною роботою системи безконтактних платежів «Apple Pay», і про варіанти їх виправлення.

Рішення проблеми в роботі Apple Pay.

причини

Як і в більшості інших проблем з роботою програмного забезпечення, так і в збоях в роботі «Apple Pay» причинно-наслідковий зв'язок може носити програмний і / або апаратний характер. Логічно, що «розкривати» свій iPhone нікому не хочеться, та й навичок здійснення подібної процедури у рядових користувачів просто немає (в тому числі через відсутність деяких необхідних інструментів), тому перше, що слід зробити, - це виключити з причинно-наслідкового зв'язку можливий програмний збій. Зробити це можна в такий спосіб:

  • Перезавантажте смартфон.
  • Перевірте коректність налаштувань часу і дати.
  • Вимкніть і ввімкніть інтернет-з'єднання (мобільне або бездротове (Wi-Fi)), незалежно від того, що для роботи «Apple Pay» активне інтернет-з'єднання не потрібно.
  • Вийміть смартфон з чохла і спробуйте повторити оплату. Особливо це стосується деяких моделей, що надають посилений захист корпусу, але які можуть викликати зовнішні перешкоди для роботи модуля.
  • Спробуйте змінити регіональну приналежність смартфона.
  • Видаліть платіжну карту, якщо проблема проявилася саме на момент завершення оплати, і додайте її заново, перевіривши правильність даних, що вводяться, а також дочекайтеся підтвердження від банку-емітента.
  • Перевірте, чи є ще в пам'яті смартфона вільне місце.
  • Видаліть стороннє програмне забезпечення, яке теоретично може впливати на коректність роботи iOS. Це можуть бути різні ігрові продукти, особливо ті, хто пропонує не зовсім чесний ігровий процес, або додатки, які були встановлені з неперевірених джерел.
  • Перевірте смартфон на наявність вірусної активності.
  • Зробіть резервне копіювання конфігурації iPhone і скиньте настройки до стандартних значень.
  • Перевірте наявність оновлення операційної системи.
  • Переінсталюйте операційну систему iOS.

По суті, дані рекомендації носять закінчений характер, і крім представлених методів, вкрай складно достовірно переконатися у відсутності збоїв програмного характеру. Якщо pos-термінал в торговій точці відмовляється приймати оплату даними способом, то також варто звернути увагу і на те, яку зворотний зв'язок (звіт) він надає. Велика ймовірність, що навіть в даний час в обраній торговій точці термінал просто не підтримує технологію PayPass, без якої безконтактна оплата буде неможлива. Резюмуючи питання визначення програмного збою, варто відзначити, що якщо «Apple Pay» просто відмовляється працювати, то в більшості випадків це вказує на фізичну несправність NFC-модуля, за рахунок технології якого і стала можлива реалізації оплати розглядаються чином.

Чи є варіанти

Почати слід з того, що вже було сказано раніше. Без певних навичок намагатися розібрати свій девайс буде вкрай помилковим рішенням, яке може привести лише до нових проблем. Тому, якщо ви не впевнені в своїх силах або просто під рукою немає необхідних інструментів, за допомогою яких «розтин» можна провести з мінімальною шкодою для пристрою, зверніться до найближчого сервісного центру за кваліфікованою допомогою. В іншому випадку можна спробувати застосувати наступні поради майстрів:

  1. Почнемо з вузькопрофесійного жарти: «Не працює« Apple Pay »- змініть iPhone». Смішно? Почасти.
  2. Вкрай рідко з ладу виходить саме «NFC-модуль». Здебільшого всі розглянуті проблеми проявляються в результаті поганого контакту між чіпом і антеною смартфона.

Це може бути пов'язано з банальною засміченістю / запиленістю контактів або за відсутності належного натягу кріпильних болтів. Тому в якості, мабуть, єдиного можливого варіанту для «побутової реалізації» буде почистити контакти і підтягнути болти.

Як видно, рад за все два, і лише один з них носить адекватний характер. По суті, крім фактичної заміни «NFC-модуля» без відповідного звернення в сервісний центр, ніхто нічого запропонувати не зможе. Не варто економити в даному питанні. Якщо є можливість звернутися в СЦ, зверніться. Співробітник / фахівець з належним досвідом зробить все за кілька десятків хвилин і більше 500 рублів за це не зажадає.

висновок

І останнє. Зверніть увагу, що якщо ви купували смартфон з рук або так звані відновлені збірки, то модуль NFC може бути відсутнім фактично. І при такому розвитку подій буде потрібно його додаткове придбання та встановлення. Трапляється і таке інше.