Включення і відключення бічній панелі Windows

Бічна панель Windows являє собою стрічку з візуалізацією корисних функцій для швидкого доступу до них. У різних версіях системи з нею виникають полярні проблеми: в Windows 7 її потрібно спеціально завантажувати і включати, в Windows 8 і 10 - вручну відключати, т. К. Вона часто присутня за умовчанням. Далі розглянемо обидва варіанти і способи активації / деактивації панелі.

Способи налаштування бічній панелі Windows.

Як включити бічну панель

Почнемо з Windows7: в її ранніх версіях викликати бічну панель було досить легко, але пізніше її переробили в окремий набір гаджетів, а потім і зовсім відмовилися додавати в комплектацію ОС. Однак багатьом користувачам вона подобалася, оскільки включала в себе календар, аналоговий годинник і багато інших корисних речей. Як її можна відкрити тепер:

 1. Завантажити дистрибутив з сайту Microsoft: вбийте в рядок пошуку запит «Windows Sidebar». Пропозиції є і на інших ресурсах, але завантажувати з них небезпечно, тому що можна заразити комп'ютер вірусами.
 2. Клацніть двічі по дистрибутива і підтвердіть, що ви запустили інсталяцію, якщо з'явиться вікно з питанням від брандмауера.
 3. Після установки панель сама з'явиться збоку на «Робочому столі».

Якщо ви клацніть по панелі правою кнопкою маніпулятора, то зможете налаштувати її більш точно: додати потрібні гаджети, запустити опцію швидкого перемикання між відкритими вікнами, замовити відображення поверх всіх розгорнутих програм, вибрати дизайн, приховати стрічку при необхідності і т. П.

Як відключити бічну панель через налаштування

У Windows 8 і 10 проблема з бічною панеллю часто прямо протилежна: багато користувачів, що не володіють сенсорним екраном, вважають її марною і хочуть відключити. Крім того, гаджети на ній зовсім інші, не такі, як в «сімці», а поле широке і часто заважає комфортній роботі. Почнемо з того, як прибрати бічну панель в пізніх версіях Windows 8 і 10 найпростішим способом - через меню «Налаштування»:

 1. Внизу екрана є вузька смужка, де відображаються значки відкритих програм - «Панель завдань». Потрібно клікнути по ній додатковою кнопкою маніпулятора і вибрати Properties.
 2. Тут нас цікавить розділ Navigation і пункт Actions for corners. В останньому потрібно зняти позначку вибору з пункту відображення magic buttons.

Тепер бічна панель буде спливати лише при попаданні курсору в нижній лівий кут екрану.

Відключення бічній панелі через редактор реєстру

Якщо ви не хочете просто обмежувати показ стрічки, як описано вище, а бажаєте прибрати бічну панель повністю, щоб вона не заважала при роботі в Windows 8 або 10, тобто більш складний спосіб:

 1. У рядку «Пошук» потрібно набрати слово «regedit» і клікнути «Інтер». У Windows8, на відміну від «десятки» і «сімки», цього рядка може і не бути. Тоді потрібно клікнути додатковою кнопкою по «Пуску» і вибрати Search.
 2. Відкрийте знайдений редактор реєстру і великий розділ праворуч HKEY_CURRENT_USER.
 3. У ній є папка Software, якщо розгорнути її, ви побачите наступну під назвою Microsoft. Послідовно відкриваючи Windows і CurrentVersion, ви доберетеся до ImmersiveShell. За нею потрібно натиснути правою кнопкою і вибрати Create - Partition.
 4. Назвіть отриману папку EdgeUI і відкрийте її.
 5. Поки справа видно, що вона порожня. Натисніть додатковою кнопкою по вільному полю і виберіть Create - Parameter.
 6. Назвіть параметр DisableCharmsHint і знову задійте праву кнопку, щоб змінити його значення. У що з'явилася рядок впишіть 1 і закрийте редактор.
 7. Перезапустіть ОС - панель повинна зникнути.
ВАЖЛИВО. Працюючи з редактором реєстру, потрібно бути максимально уважним і обережним - будь-яка помилка, випадкове видалення файлу або зміна значень можуть призвести до фатальних збоїв в роботі системи. Щоб мати можливість повернути записи до свого попереднього стану, потрібно обов'язково зробити копію реєстру: у відкритому вікні Regedit натиснути «Файл» - «Експорт» і зберегти все в спеціальну папку. Скористатися резервною копією можна через команду «Файл» - «Імпорт».

Відключення бічній панелі за допомогою «Командного рядка»

Якщо ви не дуже добре орієнтуєтеся у внутрішньому устрої системи і боїтеся щось міняти в реєстрі, є більш точний і безпечний спосіб задіяти його в виключенні бічній панелі - внести команду в Command Line.

 1. У Windows 8 і 10 на відміну від 7 для пошуку програми краще використовувати рядок Search, а потім кликати по назві правою кнопкою і вибирати Run As Administrator.
 2. Введіть запит: Reg add «HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ ImmersiveShell \ EdgeUI» / v DisableCharmsHint / t REG_DWORD / d 1 / f.

Система зробить дії, які в попередньому способі потрібно було здійснювати вручну.

Відключення бічній панелі за допомогою reg-файлу

Тут задіяно те ж саме зміна реєстру «Windows», тільки виконане іншим методом:

 1. Відкрийте програму «Блокнот».
 2. У порожнє поле впишіть: «Windows Registry Editor Version00» і натисніть Enter, щоб утворилася новий рядок.
 3. Далі внесіть: [HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Currentversion \ ImmersiveShell \ Edge UI]
 4. «DisableCharmsHint» = dword: 00000001.
 5. Натисніть «Файл» - «Зберегти», назвіть документ, як завгодно, лише б вам було зрозуміло, навіщо він потрібен, і припишіть до цього слова «.reg» (без лапок).
 6. У типах файлів (рядком нижче) потрібно вказати «все».

Тепер отриманий елемент потрібно запустити подвійним кліком і погодитися на внесення змін, а потім перезапустити ОС.

Якщо через якийсь час ви захочете знову включити бічну панель, доведеться відкрити Regedit і папки, описані в першому розділі, а потім видалити файл DisableCharmsHint або привласнити йому нульове значення.