Усунення помилки 0xc00000e9 на Windows 7, 8, 10

Різношерсті «екрани смерті» та інші помилки завжди доставляють незручності і говорять про несправності різного характеру, але в більшості випадків з виниклими труднощами можна справитися своїми силами, не залучаючи фахівців сервісу. З помилками BSOD стикаються користувачі будь-який з версій Windows і причини цього неприємного явища можуть бути самими різними. Збої, що з'являються при різних умовах, супроводжуються повідомленням з кодом і описом проблеми. Від змісту тексту багато в чому залежить, в якому напрямку слід рухатися при вирішенні задачі і важливим моментом для швидкого усунення неприємності є визначення причини. Один з таких збоїв виникає під кодом 0xc00000e9 і може свідчити як про програмні проблеми, так і апаратних несправності пристрою. «Непередбачена помилка введення-виведення» або помилка 0xc00000e9 - не рідкісне явище, з яким користувачі Windows можуть «познайомитися» при установці, оновленні системи або вже під час її експлуатації. Способів вирішення проблеми кілька, кожен з них буде ефективний в різних умовах, тому конкретніше допомогти в пошуках джерела несправності допоможе відстеження попередніх збою подій.

Методика усунення помилки 0xc00000e9 на Windows.

Причини появи 0xc00000e9

Виниклий збій BSOD, що відображає стан 0xc00000e9 з відповідним повідомленням на екрані супроводжується повідомленням про некоректність взаємодії з пристроєм, який було підключено до ПК або ноутбука, при цьому зовсім не факт, що до девайсу в дійсності щось підключався. Текст помилки говорить про можливі причини в проблемному підключенні накопичувачів (зовнішніх пристроїв USB і інших), при їх використанні або збої у функціонуванні обладнання, наприклад, жорсткого диска або дисковода, в зв'язку з чим, рекомендується перевірити коректність підключень і виконати перезавантаження. У відомостях про збій буде констатація цього факту - виникла несподівана помилка введення-виведення. Більше ні про що конкретному нам текст на екрані не говорить, але можна зробити висновок, що це швидше за апаратна проблема. Не виключено і, що ми маємо справу з програмним збоєм. Причин, за якими з'являється помилка з кодом 0xc00000e9, більш ніж достатньо, найбільш вірогідні наступні з них:

 • Некоректне відключення або підключення зовнішнього накопичувача інформації.
 • Поганий контакт SATA або інших роз'ємів, в тому числі з-за несправності роз'єму, шлейфа.
 • Пошкодження секторів жорсткого диска, файлової системи.
 • Несправність контролера HDD.
 • Вихід з ладу жорсткого диска, приводу.
 • Зміна, пошкодження файлів системного реєстру.
 • Конфлікт, що виник в процесі установки системи.
 • Некоректні поновлення.
 • Вплив вірусів.

Помилка взаємодії з пристроєм, виявлена ​​через відсутність контакту жорсткого диска з материнською платою, з'являється при установці Windows 7, 8, 10. В такій ситуації слід скористатися рекомендацією перевірити коректність підключення. У разі пошкоджень жорсткого накопичувача або виходу з ладу його контролера система інформує про помилку 0xc00000e9 при кожному запуску Windows 7 (або іншою версією операційної системи). Збій буде з'являтися знову, поки користувач не прийме відповідних заходів, тому з вирішенням питання затягувати не варто. Помилка 0xc00000e9 при завантаженні Windows 7, що виникла внаслідок конфлікту в процесі установки дистрибутива характерна для ноутбуків. У зв'язку з наявністю кількох «підозрюваних», здатних спровокувати проблему, щоб точніше визначити джерело неприємності, важливо враховувати умови появи збою.

Як виправити помилку 0xc00000e9

Оскільки частими винуватцями збою при завантаженні системи є підключені периферійні пристрої, їх слід відключити від комп'ютера або ноутбука і виконати перезавантаження. Якщо ОС запустилася нормально, пристрій можна підключити знову, але в подальшому воно не повинно бути підключено на момент старту Windows. Це найпростіше, що можна зробити у разі виникнення несправності в таких умовах, і якщо джерелом збою є інший фактор, він може бути усунутий одним з методів, розглянутих далі. Найчастіше користувач не може з ходу визначити, в чому конкретно причина неполадки, тому доводиться пробувати кілька способів, які вирішують проблему в тому чи іншому випадку. Розглянемо, як можна вирішити проблему засобами Windows і сторонніми інструментами, а також шляхом фізичного втручання.

Програмний спосіб вирішення поставленого завдання

Варіант усунення помилки, що має код 0xc00000e9, підійде в залежності від її першоджерела, так що якщо ви зіткнулися з даними збоєм і його причина неясна, виконайте наступні дії:

 • Сканування пристрою на віруси. Навіть хороший антивірус може пропустити шкідливий софт на комп'ютер, користувачі і самі частенько грішать тим, що допомагають вірусам проникнути в систему, завантажуючи сумнівні програми або виконуючи пакетну установку з ненадійних джерел. Так, перше, що робити, коли система Windows 7, 8 або 10 видає на екрані стан 0xc00000e9, - це перевірити пристрій на віруси встановленим антивірусів, а також сторонніми утилітами.
 • Використання іншого завантажувальної флешки або диска. Помилка 0xc00000e9, що виникає при установці ОС Windows 7, нерідко виправляється за допомогою запису дистрибутива іншою програмою або зміною завантажувального накопичувача. Спробуйте записати образ знову, потім встановити систему, і якщо не вийде, тоді використовуйте інший носій.
 • Перевірка і виправлення записів реєстру. Вручну редагувати реєстр рекомендується тільки при наявності спеціальних знань і навичок. Якщо ви не маєте такого досвіду роботи, краще для цих цілей скористатися необхідні інструменти, яка просканує реєстр і внесе необхідні корективи в автоматичному режимі. Заодно не зайвим буде очистити систему від сміття, видаливши тимчасові файли, cookies, кеш та ін. Зручний інструмент для такого роду робіт - утиліта Ccleaner. Вручну виконувати процедуру набагато довше.
 • Скидання налаштувань БІОС. Якщо проблема в boot bcd, то допомогти в її вирішенні зможе повернення до первинних налаштувань BIOS. Для цього потрібно перезавантажити пристрій і, не чекаючи старту ОС, перейти до утиліти. В БІОС слід повернути конфігурацію, передбачену за замовчуванням.

 • Перевірка стану жорсткого диска. Помилка 0xc00000e9 нерідко виникає через пошкодження секторів HDD. Щоб просканувати вінчестер і виправити логічні помилки (фізичні ушкодження не підлягають програмному лікуванню), потрібно завантажитися в «безпечному режимі» (перезавантажуємося і тиснемо відповідну кнопку або поєднання клавіш, для різних версій BIOS можуть застосовуватися різні варіанти, наприклад F2, F12 або Del). Після завантаження через Пуск йдемо в розділ «Усі програми», каталог «Стандартні» і відкриваємо Командний рядок від імені адміністратора, в інтерфейсі служби пишемо команду chkdsk / f / r і тиснемо клавішу введення. Система запропонує запланувати завдання, з чим необхідно погодитися і перезавантажити пристрій, після чого процес перевірки жорсткого диска системної утилітою почнеться автоматично. При виявленні проблем, вони будуть виправлені, якщо це можливо. Процедуру сканування вінчестера можна також здійснити за допомогою спеціалізованого сторонніх програм.
 • Перевірка цілісності системних даних. Якщо ОС завантажиться без помилок, щоб виключити ймовірність проблем з системними файлами, варто виконати сканування вбудованої утилітою System File Checker. Інструмент дозволяє перевірити системні дані на предмет пошкоджень і по можливості відновити їх. Для цього слід запустити командний рядок на правах адміністратора, наприклад, через консоль «Виконати» (Win + R). Прописавши команду cmd (Enter при цьому не натискаємо, а замість цього затискаємо клавіші Ctrl + Shift + Enter), відкриваємо вікно командного рядка, де вводимо sfc / scannow і тиснемо Enter. Сканування виконується в автоматичному режимі.
 • Відновлення системи. Один з ефективних способів позбавитися від помилки 0xc00000e9 - це виконати відновлення ОС. Для цього слід підключити завантажувальний накопичувач з Windows 10 (або інший відповідною версією операційної системи). У тому випадку, якщо завантаження з нього не відбулася, слід поміняти пріоритет старту (в розділі Boot, Boot Options, Boot Order або ін. - залежно від версії прошивки БІОС). В параметрах завантаження потрібно вибрати потрібний варіант (диск або флешка), зберегти зміни і перезавантажитися. Завантажившись з накопичувача, запускаємо відновлення системи.

Доступ до можливостей відновлення системи у Windows 10 простіше, ніж у Сімки, хоча меню при запуску з завантажувального накопичувача спочатку не дуже відрізняється. У режимі відновлення тут потрібно вибрати розділ «Усунення несправностей», перейшовши в який ми отримаємо цілий арсенал інструментів для реанімації Windows. Можна вибрати командний рядок, відновлення при завантаженні і інші варіанти, можна також повернутися до попередньої збереженої точці і відкотити операційну систему на той момент, коли все працювало без збоїв. Якщо ОС завантажується, відправити ОС в «минуле» можна, використовуючи службу Windows. У випадку з «Десяткою» рекомендується також встановити останні оновлення системи.

 • Видалення софта з автозавантаження. Якщо мова йде про програмне конфлікті, слід прибрати з автозавантаження підозрювані в цьому програми. Щоб виконати процедуру потрібно завантажитися в безпечному режимі, після чого через консоль «Виконати» командою msconfig відкрити вікно «Конфігурація системи», де у вкладці «Автозавантаження» зняти галочки з непотрібного софту.
 • Деінсталяція програм. Можливо, і прибрати з автозавантаження буде мало і потрібно видалити додатки, що викликають конфлікт. Зробити це можна за допомогою штатної служби Windows (Панель управління - Програми та засоби) або сторонніх інструментів.
 • Видалення оновлень. Коли інші методи не виявилися ефективними, і ви пов'язуєте проблему з недавно встановленими оновленнями, має сенс відкотити їх.
 • Чистий установка Windows. У разі, коли жоден з методів не вирішив питання і справа точно не в апаратній частині, доведеться піти на крайні заходи і перевстановити Windows. Цей варіант вирішує програмні збої, не пов'язані з несправностями на рівні «заліза», але якщо і він не приніс результату, то причина швидше за апаратна. Якщо ви не маєте можливості самостійно виконати роботу, то краще звернутися в сервіс.

фізичний спосіб

Помилка з кодом 0xc00000e9 незалежно від того, яка на пристрої варто ОС, 7 або 10 версії, часто виникає по апаратним причин. Розглянемо, як виправити збій в такому випадку.

 • Спочатку необхідно заглянути під кришку корпусу вашого пристрою. Якщо з комп'ютером все просто, ми відкручуємо бічну панель і отримуємо доступ до «внутрішнього світу» системного блоку, то з ноутбуком в цьому плані доведеться повозитися (буде потрібно відключити ноутбук від харчування, вийняти батарею, відкрутити і впорядкувати гвинтики для полегшення складання і т. Д .). Перед тим як починати дії з розбирання слід ознайомитися з мануалом до моделі вашого девайса. Після того, як нам стали доступні «нутрощі» пристрою починаємо виправляти error code 0xc00000e9.
 • Нерідко вся справа в поганому контакті з материнки. На ній розташовані порти для підключення елементів, за допомогою одного з них плата з'єднується з HDD. Роз'єм міг засмітитися, пошкодитися або повністю вийти з ладу. Іноді виправлення помилки 0xc00000e9 полягає в підключенні до іншого вільного порту SATA.
 • Інша причина - проблема в SATA-шлейфі. Контакти можна почистити, але в більшості випадків доводиться міняти елемент, так як з часом SATA-кабель просто приходить в непридатність.
 • У разі поганого контакту плати контролера HDD з контактами гермоблока, потрібно зняти контролер і почистити від забруднень і оксидів контактні області на елементі.

У більшості випадків перераховані вище способи допомагають усунути проблему, але якщо жоден з них не виявився ефективним, ймовірно, що жорсткий диск має сильні фізичні ушкодження, які вже не виправити і повний вихід пристрою з ладу тепер лише питання часу. Тому якомога швидше слід скопіювати важливі дані зі старого HDD на справний накопичувач.