Wondershare Filmora - універсальний комбайн для редагування відео

Wondershare Filmora - одна з кращих утиліт для редагування відео, призначена для початківців і звичайних користувачів. У ній є все необхідне для створення високоякісних відеороликів.

переваги:

 • Програму легко освоїти будь-кому, навіть якщо він ніколи не редагував відео раніше.

недоліки:

 • Не підтримує редагування розкадровки.

Робота з програмою для редагування відео Wondershare Filmora.

Початок роботи

Двічі клацніть значок програмного забезпечення, щоб запустити Filmora. Це відкриє вікно «Початок роботи», в якому є 3 варіанти: Бібліотека проекту, Новий проект і Відкрити проект. Бібліотека проекту - тут знаходяться найостанніші проекти, впорядковані по датах їх останньої зміни. Двічі клацніть проект, щоб відкрити його. Ви також можете видалити проекти, клацнувши значки кошика в правій частині вікна. Введення імені проекту в рядку пошуку - це ще один спосіб знайти конкретний проект. Натисніть «Відкрити проект», щоб вибрати один з проектів (файли .wfp), збережених на вашому комп'ютері. Клацніть лівою кнопкою миші на «Новий проект», щоб увійти в інтерфейс редагування і почати абсолютно новий проект.

інтерфейс редагування

Незалежно від того, які параметри ви виберете в «Приступаючи до роботи», програма відкриє інтерфейс редагування:

 • Медіатека - тут ви знайдете всі свої медіафайли, включаючи відеокліпи, фотографії та музику. Він також містить переходи, ефекти і безліч інших ресурсів, які ви можете використовувати в своїх проектах.
 • Вікно попереднього перегляду - показує відео на часовій шкалі. Положення точки відтворення відображається в тимчасовому коді в правому нижньому кутку. Ви можете ввести новий часовий код, щоб перейти до певній точці відео. Тут також знаходиться кнопка моментального знімка, яка може зберегти нерухоме зображення в повному дозволі і автоматично додати його в бібліотеку мультимедіа як зображення.
 • Панель інструментів - панель інструментів забезпечує легкий доступ до багатьох команд редагування. Ви можете збільшувати і зменшувати масштаб на шкалі часу і отримувати доступ до різних інструментів, таким як «вирізати» і «швидкість».
 • Графік - це місце, де зберігаються медіа і ефекти для вашого проекту.

базове редагування

Після того, як ваші медіа-файли (відео, зображення і т. Д.) Будуть імпортовані, можна приступати безпосередньо до використання Wondershare Filmora.

Вибір кліпів в бібліотеці мультимедіа:

 • Щоб вибрати один медіа-файл, натисніть на його мініатюру.
 • Щоб вибрати послідовність мультимедійних файлів, клацніть перший (перший) ескіз, натисніть і утримуйте Shift, а потім клацніть останній ескіз.

Певні мультимедійні файли можна знайти за допомогою панелі пошуку.

Видалення мультимедіа з бібліотеки мультимедіа:

 • У бібліотеці клацніть ПКМ кліп, який хочете видалити, і виберіть «Видалити».

При видаленні відеокліпу або іншого фрагмента мультимедіа з бібліотеки ви видаляєте його тільки з Filmora, але не видаляєте з ПК.

Додавання відео та інших медіафайлів на тимчасову шкалу:

 • Спосіб 1 - натисніть на мініатюру проекту, потім перетягніть його на свою тимчасову шкалу.
 • Спосіб 2 - клацніть ПКМ по потрібному ескізу мультимедіа і виберіть один з наступних варіантів:
  • Вставити - додайте медіа до обраної доріжці в поле відтворення. Будь-який носій, який вже знаходиться на доріжці праворуч від вставленого носія, буде переміщатися вправо на довжину вставленого кліпу.
  • Перезаписати - додайте свої медіафайли до обраної доріжці в області відтворення і замініть всі присутні тут ефекти.
  • Додати (додати в кінець) - додайте медіа як останній фрагмент в обраній доріжці.
  • Додати до нової доріжці - додайте медіа до новоствореної доріжку, в якій немає інших медіафайлів.

Не можна додавати медіафайли до доріжок з включеною блокуванням. Аналогічно проводиться обрізка відеороликів.

Приєднання до відео

Функція об'єднання призначена для випадків, коли у вас є кілька відеокліпів і ви хочете об'єднати їх в один. Щоб об'єднати відео, розмістіть їх на часовій шкалі в потрібному порядку, і експортуйте їх як одне відео. Поліпшення відеокліпів - вдосконалюйте свої проекти, регулюючи баланс білого, тон, колір, світло, HSL і додаючи віньєтки:

 • Двічі клацніть потрібний кліп на часовій шкалі, щоб перейти на панель «Редагування», і виберіть меню «Колір».
 • Перетягніть повзунки, щоб налаштувати колірну температуру, відтінок, контраст, насиченість і яскравість. Ви також можете ввести числове значення, якщо знаєте точну настройку. Також доступні ефекти 3D LUT, якщо ви хочете змінити весь вигляд вашого відео відразу. Подивіться вікно попереднього перегляду, щоб побачити, як нові настройки впливають на зовнішній вигляд відео.
 • Натисніть «Додатково», щоб перейти на панель «Розширена настройка кольору», де ви знайдете налаштування, а також параметри для настройки кольорів, освітлення, відтінків, насиченості, яскравості, віньєток і т. Д.
 • Ви також можете увійти в Розширену настройку », клацнувши правою кнопкою миші кліп і вибравши« Корекція кольору »або« Колір »на панелі інструментів.

Стоп-кадр - це нерухоме зображення, що представляє один кадр вашого відеокліпу. Зазвичай стоп-кадри використовуються, щоб створити враження, що час зупинився в певний момент у вашому відео. Ось як створити стоп-кадр в Filmora:

 1. На часовій шкалі перемістіть точку відтворення до кадру, який хочете зафіксувати.
 2. Натисніть значок спідометра на панелі інструментів і виберіть «Стоп-кадр».
 3. Визначте стоп-кадру, перетягуючи його край. Ви також можете змінити тривалість стоп-кадру за замовчуванням, вибравши Файл / Настройки / Редагування.

Зміна розміру відеокліпів:

 • Якщо вам потрібно змінити розмір відеокліпу, перетягніть його на тимчасову шкалу.
 • Ви також можете змінити дозвіл, частоту кадрів і бітрейт в вікні експорту, щоб зменшити розмір файлу.
 • Якщо вам потрібно змінити розмір відображення відео, використовуйте повзунок «Масштаб».

застосування ефектів

З фільтрами і накладеннями ваші творчі можливості стануть безмежні. Ви можете кардинально змінити зовнішній вигляд вашого відео всього за пару кліків. Wondershare Filmora9 дозволяє додавати стільки ефектів і оверлеїв, скільки ви хочете. Є три способи це зробити:

 1. У бібліотеці мультимедіа натисніть «Ефекти», а потім виберіть фільтри або накладення, які ви хочете додати в свій проект.
 2. Наведіть курсор миші на ескіз ефекту, який ви хочете використовувати. Коли ви побачите значок плюса в середині, клацніть по ньому - ефект буде додано до тимчасової шкалою.
 3. Перетягніть фільтр / накладення і помістіть його безпосередньо на відеокліп на часовій шкалі. Ефекти будуть застосовані до всього відеокліпу.

Якщо ви редагуєте «портретний» (9:16) кліп в відео 16: 9, ви можете додати фільтри розмиття фону, щоб замінити чорні смуги.

Щоб видалити фільтри / оверлеї, скористайтеся одним із двох способів:

 1. Виберіть фільтр / оверлей на часовій шкалі і натисніть «Del» на клавіатурі.
 2. Клацніть правою кнопкою миші фільтр / накладення на часовій шкалі та виберіть «Видалити» в меню.

Налаштування фільтрів

Всі фільтри і накладення відсортовані за тематичними категоріями (наприклад, Faux Film або Bokeh Blurs), щоб їх було легко знайти. Перейдіть в меню «Ефекти» та подивіться на ліву частину екрана, щоб побачити категорії і почати перегляд. Wondershare Filmora дозволяє вам змінювати тривалість або непрозорість ефектів фільтра:

 • Довжина за замовчуванням становить п'ять секунд, але ви можете перетягнути край ефекту на часовій шкалі, щоб змінити його тривалість.
 • Альфа-непрозорість (прозорість) може мати значення 0-100. Більш низьке значення робить фільтр більш прозорим. Двічі клацніть фільтр на часовій шкалі, щоб налаштувати його прозорість.

Улюблені фільтри / оверлеї:

 • Клацніть правою кнопкою миші ефект / фільтр в меню «Ефекти» та виберіть «Додати в обране». Потім перейдіть в категорію «Вибране», щоб швидко знайти ефект знову.

елементи

Елементи - це рухома графіка, яку ви можете використовувати для прикраси свого відео. Вони можуть бути додані між вашими відеокліпами, щоб поліпшити потік відео або підвищити його якість. Filmora включає в себе більше 20 безкоштовних звуків.

Щоб додати елемент в ваш проект:

 • Перейдіть в Elements і виберіть елемент, який ви хочете додати в свій проект.
 • Перетягніть його на тимчасову шкалу.

Щоб видалити елементи:

 1. Виберіть той, який хочете видалити, і натисніть «Del» на клавіатурі.

або

 1. Клацніть правою кнопкою миші елемент на часовій шкалі та виберіть у меню пункт «Видалити».

Щоб зберегти елемент, клацніть його правою кнопкою миші в меню «Елементи» і виберіть «Додати в обране». Щоб додати перехід між відео або зображеннями в вашому проекті:

 • Перейдіть в розділ «Переходи», знайдіть сподобався перехід і перетягніть його на тимчасову шкалу між двома кліпами.

Щоб застосувати перехід до окремого відеокліп або зображення:

 • Перетягніть відеокліп або зображення на тимчасову шкалу.
 • Відкрийте меню Переходи.
 • Виберіть одне і перетягніть його в початок або кінець відеокліпу або зображення на часовій шкалі.

Щоб змінити тривалість переходу, двічі клацніть його на часовій шкалі, а потім введіть нову тривалість. Ви також можете натиснути і перетягнути початкову або кінцеву точку переходу вперед або назад всередині відеокліп або зображення. Тривалість за замовчуванням становить 2 секунди.

розширене редагування

Щоб відтворити відео в зворотному порядку, виконайте наступні дії:

 • Запустіть програму і виберіть «Створити новий проект».
 • Натисніть кнопку «Імпорт» та виділіть відео вручну.
 • На панелі «Призначена для користувача швидкість» встановіть прапорець «Відтворити відеокліп в зворотному порядку».
 • Ви також можете безпосередньо клацнути значок «Швидкість» на панелі інструментів і натиснути «Реверс».

Щоб стабілізувати відео:

 • Запустіть програму і виберіть «Створити новий проект».
 • Натисніть «Імпорт» та виділіть відео вручну.
 • Двічі клацніть відеокліп на часовій шкалі або клацніть правою кнопкою миші, щоб вибрати «Показати властивості» ( «Змінити»). Тоді ви побачите стабілізацію в медіа-бібліотеці.
 • Як тільки ви досягнете бажаного результату, натисніть ОК.

Щоб записати екран ПК:

 • Запустіть програму і виберіть «Створити новий проект».
 • Виберіть «Запис екрану ПК» в розділі «Запис».

Панорама і зум

Ефект панорамування і масштабування, також відомий як ефект Кена Бернса, дозволяє повільно збільшувати головні об'єкти, і панорамувати їх від одного до іншого:

 1. Перетягніть відео на доріжку (перший рядок шкали часу).
 2. Виберіть відео, клацніть правою кнопкою миші і відзначте «Обрізати і Збільшити».
 3. Виберіть «Панорама» і «Зум», і ви побачите два кадри з позначкою «Start» і «End» над відеокліпом в програмі перегляду.
 4. Виберіть початковий кадр, перетягніть його і змініть його розмір, поки початок кліпі не буде оформлено так, як вам потрібно.
 5. Виберіть кінець кадру, повторивши крок 3. Ви можете натиснути кнопку відтворення, щоб переглянути миттєвий результат. Якщо він не відповідає вашим очікуванням, натисніть Скидання, щоб повторити операцію.
 6. Натисніть кнопку ОК, щоб зберегти настройки.

експорт відео

Ось як можна зберегти, експортувати і поділитися своїми готовими відео:

 • Експортуйте відео на ПК.

Для експорту кіно на комп'ютер, натисніть кнопку експорту і виберіть вкладку «Локальний». Потім виберіть формат для експорту. В даний час Filmora підтримує такі формати: WMV, MP4, AVI, MOV, F4V, MKV, TS, 3GP, MPEG-2, WEBM, GIF і MP3.

Після вибору вихідного формату ви можете перейменувати відео і змінити його місце розташування на ПК. Ви також можете перевірити вихідний дозвіл, частоту кадрів, розмір і тривалість прямо в програмі. Щоб змінити налаштування експорту (наприклад, дозвіл, бітрейт і частоту кадрів), натисніть кнопку «Налаштування». Найкраще експортувати відео з тими ж настройками, що і вихідне.

Коли ви закінчите настроювання параметрів експорту, натисніть OK, щоб зберегти їх. Потім, після того як ви закриєте вікно «Налаштування», натисніть кнопку «Експорт» у вікні «Експорт».

 • Експорт на пристрій для відтворення.

На вкладці «Пристрій» в розділі «Формат» можна вибрати висновок відео відповідно до ідеальних настройками для різних типів пристроїв, таких як: iPhone, iPad, Apple TV, телефони Samsung Galaxy, PlayStation 4s і інші. Ви також можете внести зміни в налаштування вручну, натиснувши кнопку «Налаштування». Натисніть експорт, коли ви закінчите.

 • Пряме завантаження відео в соцмережі.

Ви можете завантажувати свої відео, навіть в 4k, прямо на YouTube або Vimeo. Вам потрібно буде ввести дані свого облікового запису для сайту, на який ви хочете завантажити проект.

 • Запис DVD.

Ви можете записати відео на DVD. Виберіть вкладку DVD і відзначте необхідні параметри, такі як співвідношення сторін і тип диска.

Водяний знак

Існує тільки одна відмінність між безкоштовною пробною версією Filmora9 і платній ліцензією: відео, експортовані з безкоштовної версії, будуть мати водяний знак Filmora. Якщо ви використовували безкоштовну версію і тепер хочете експортувати відео без водяного знака, ось що потрібно зробити:

 1. Збережіть проект. Обов'язково збережіть файл проекту і всі вихідні документи без змін (тобто не видаляйте відеокліп з ПК).
 2. Оновіться до платної версії Filmora. Є два окремих платних плану на вибір: довічний план і річна підписка.
 3. Відкрийте проект і зареєструйтеся. Знову відкрийте свій проект і натисніть значок облікового запису в правому верхньому куті, щоб ввести свій ідентифікатор Wondershare. Спливаюче вікно покаже вам, що ви були успішно зареєстровані. Натисніть OK, щоб закрити вікно.
 4. Експорт без водяного знака. Натисніть «Експорт» і виберіть формат для вихідного файлу. Після експорту відкрийте відео, і ви побачите, що водяного знака немає.

Wondershare Filmora - хороший вибір для разових і початківців користувачів, але для більшого контролю над своїми проектами варто звернути увагу на інші, більш розширені редактори.