Файли з розширенням .HEX -чем і як їх можна відкрити

Формат файлу hex, скорочено від «шістнадцятковий» або «base-16», є структурою необроблених даних, якої дотримуються всі файли, що зберігаються на вашому комп'ютері. Хоча буквально кожен документ зберігається в цьому форматі, знайти його на ПК практично неможливо. Хоча далеко не всі знають, що можливість безпосередньо змінювати необроблені біти і байти на ПК іноді може бути дуже корисна.

Робота з файлами з розширенням .HEX.

Що означає розширення HEX

Система числення, яку люди використовують для підрахунку, називається десяткового (числа від 0 до 9), і була винайдена персами близько 6000 років тому. У 1950-х або 1960-х роках IBM формалізувала шестнадцатеричную систему числення, яка є коротким способом представлення двійкових даних. Замість використання цифр 0-9, шістнадцяткове число використовує цифри від 0 до F. Досягнувши кінця числових «цифр», ви просто збільшуєте число вліво на одиницю, точно так же, як ви робите це з системою рахунку десяткових чисел.

Файли з розширенням HEX мають ті ж властивості, що і виконавчі. Всі байти розміщуються один за іншим. Інформація про адресу або контрольні суми не додаються. Єдина різниця з двійковим форматом така, що кожен байт перетвориться в 2 символи ASCII в діапазоні 0-9 і AF, що представляють 2 шістнадцятиричні цифри. Ці символи згруповані по рядкам. Номер пари в рядку зазвичай може варіюватися від 1 до 255, де найбільш загальною довжиною є 16 або 32 пари. Кожен рядок закінчується парою CR (ASCII-значення $ 0D) або CRLF (ASCII). Для роботи з такими документами потрібна спеціальна програма-редактор Хекс-файлів.

Як відкрити файл HEX

Час від часу ви можете зіткнутися з файлом, який ви просто не можете відкрити. Він має нормальний розмір, але Word або Adobe не відкриють його. Як же відкрити такий формат на комп'ютері? Перше, що потрібно зробити, це відкрити файл HEX в шістнадцятковому редакторі. Більшість документів на самому початку містять інформацію, яка описує, який це може бути документ. Коли ваша система побачить це розширення, вона спробує запустити Microsoft Word, щоб відкрити документ, але нічого не вийде. Відкрийте файл в шістнадцятковому редакторі, і відразу стане ясно, що документ дійсно є PDF-файлом (або будь-яким іншим), і ви зможете відкрити його прямо в Adobe Acrobat або іншому відповідному додатку для перегляду.

Злом ігор і файлів

Інша популярна причина, по якій ви можете використовувати шістнадцятковий редактор, - злом ігор. Ви можете завантажити документ збереження гри і змінити суму грошей, наприклад, від 1000 до 1000000 доларів. У більш пізніх іграх все зроблено набагато складніше. Багато сучасні ігри містять або стиснення, або шифрування, що у багато разів ускладнює декомпіляцію стану збереження або гри. Тим не менш, деякі гри як і раніше дозволяють редагувати певні змінні, наприклад, Sonic Spinball. На додаток до перегляду файлів гри, з збереженого файлу іноді можна витягти іншу важливу інформацію, до якої у вас інакше не було б доступу. Це сильно залежить від типу файлу і того, яку інформацію ви шукаєте, але використання шістнадцятирічного редактора корисно для визначення того, що саме знаходиться в документі.

Налагодження і редагування

Нарешті, остання основна причина, по якій ви можете використовувати шістнадцятковий редактор, - це якщо ви програміст, і вам потрібно налагодити код. Замість того, щоб повертатися до перекомпіляції коду, для перевірки шаблону може знадобитися просте шестнадцатеричное редагування. Але для початку обов'язково переконайтеся, що у вас є резервна копія, перш ніж змінювати будь-які файли за допомогою шістнадцятирічного редактора.

Які hex-редактори використовувати

Шістнадцятковий редактор являє собою софт, який використовується для перегляду і редагування бінарних файлів. Двійковий документ являє собою документ, який містить дані у формі, . HEX-редактори дозволяють змінювати вміст необроблених даних файлу. Оскільки шістнадцятковий редактор використовується для редагування двійкових файлів, їх іноді називають двійковим редактором або редактором двійкових файлів. Якщо відкрити документ за допомогою шістнадцятирічного редактора, з'явиться повідомлення про те, що документ редагується в шістнадцятковому форматі, а процес використання шістнадцятирічного редактора називається шістнадцятковим редагуванням. Шістнадцятиричні редактори відрізняються від звичайних текстових рядом функцій. Основою шістнадцятирічного редактора є те, що вони відображають необроблене вміст файлу. Ні кодування або перекладу в текст - лише необроблений машинний код. По-друге, номери рядків замість того є адресою зміщення від початку файлу. Ми підібрали кілька кращих безкоштовних програм для перегляду і редагування документів HEX.

HxD

HxD - це безкоштовний шістнадцятковий редактор, який може відкривати і змінювати комп'ютерний код. Це дуже потужна утиліта в правильних руках, яка може перевіряти, порівнювати і діагностувати файли, диски, образи дисків, пам'ять і журнали, а також виправляти помилки і відновлювати структуру диска.

переваги:

 • Дійсно великі дані - остання версія HxD обробляє великі набори даних. Якщо він поміщається на диск, HxD зможе його відкрити.
 • Стандартні параметри - HxD містить безліч корисних додатків, таких як генератор контрольних сум, підтримка декількох наборів символів, редактор ОЗУ, знищувач файлів, розбиття та об'єднання, необмежену кількість відмін і портативна версія.
 • Експорт даних - програма експортує дані в вихідний код (C, C #, Java, Pascal і VB.NET) або в шістнадцяткові формати.

недоліки:

 • Чи не для недосвідченого користувача, але це не недолік. Програма орієнтована на просунутих користувачів.

DeltaHex Editor

Один з кращих hex-редакторів на основі бібліотеки deltahex. Використовуйте дію «Відкрити як шістнадцятковий» в головному меню «Файл» або в контекстному меню файлів проекту.

Характеристики:

 • Відображення даних у вигляді шістнадцятирічного коду, попередній перегляд тексту.
 • «Вставити» і «Замінити» режими редагування.
 • Підтримка вибору і буфера обміну.
 • Скасування / повтор.
 • Вибір кодування.
 • Відображення недрукованих символів.
 • Коди також можуть бути двійковими, вісімковими або десятковими.
 • Пошук текстового / шістнадцятирічного коду з відповідною підсвічуванням.
 • Дельта-режим - зміни зберігаються тільки в пам'яті до збереження.
 • Підтримка величезних файлів.

Free Hex Editor Neo

Free Hex Editor Neo - це найшвидший безкоштовний редактор двійкових файлів для платформи Windows. Алгоритми обробки даних Neo Hex Editor надзвичайно оптимізовані і ретельно налаштовані для обробки операцій з великими файлами.

Характеристики програми:

 • Необмежена Undo / Redo.
 • Редагувати, Копіювати, Вирізати, Вставити, Видалити, Заповнити, Імпорт / Експорт, Вставити шаблон / файл, Змінити розмір файлу, Зсув до початку, Змінити біти.
 • Пошук і заміна шаблонів.
 • Підсвічування.
 • Байти, слова, подвійні слова, угруповання чотирьох слів.
 • Шістнадцяткове, Десяткове, Вісімкове, Двоичное і т.д. представлення даних.
 • Зміна атрибутів файлу.
 • Аналіз даних буфера обміну.
 • Створення бінарних патчів, пошук / заміна регулярних виразів.
 • Багатомовний інтерфейс.

Функції та можливості утиліти:

 • Статистика і шістнадцятковий аналізатор - модуль аналізу двійкових даних дозволяє аналізувати розподіл байтів, символів і рядків по шістнадцятковим дампи і текстовим даними. Аналізатор довічних файлів Neo підтримує шаблони наступних типів: шаблони символів і рядків ASCII / Unicode, шаблони даних Hex, Decimal, Octal, Binary, Float, Double і RegEx (Regular Expression).
 • Графічне представлення проаналізованих даних в інтерфейсі Neo - софт підтримує теплову карту і візуалізацію даних гістограми. Ви також можете аналізувати двійковий документ у формі описової статистики: середнє значення, дисперсія вибірки, стандартне відхилення, стандартна похибка, ексцес, асиметрія, медіана, діапазон, мінімальне, максимальне, сума і т.д.
 • Порівняння файлів - Neo є розширеним інструмент порівняння в шістнадцятковому форматі. Вбудований редактор hex дозволяє порівнювати 2 шістнадцяткових файлу, використовуючи два різних алгоритму порівняння: простий (від байта до байту) і алгоритм різниці (зіставлення блоків).
 • Редактор ОЗУ - модифікатор процесу дозволяють редагувати пам'ять і обробляти дані, завантажені в ОЗУ ПК операційною системою. RAM Explorer надає можливість легко переглядати завантажені процеси і переходити до певних зсувів. Потім ви можете безпосередньо звертатися до цих блокам даних і редагувати їх у вікні шістнадцятирічного редактора. Таким чином, Hex Editor Neo надає можливість переглядати і редагувати дані бінарних програм прямо в оперативній пам'яті.
 • Дізассемблер - програма також дозволяє розбирати виконувані файли x86, x64 і .NET. Neo Assembler View підтримує такі набори інструкцій: x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, 3DNow !, MSIL. Ви можете завантажувати файли символів як для 32-бітових, так і для 64-бітових виконуваних файлів. Neo - просто ідеальний редактор dll / exe!
 • Двійкові шаблони / редактор структури - програма підтримує синтаксичний аналіз внутрішньої структури наступних файлів: exe, dll, sys, ocx, bmp, png, avi, rar, icc, vhd, zip, tiff, wav, tga, psd, pic, pcx, pal, emf EPS.
 • Модуль Structure View - дозволяє налаштовувати виконавчі шаблони. Ви можете написати своє власне визначення структури файлу, використовуючи внутрішній мову, подібний C / C ++, майже для будь-якого двійкового документа. Наприклад, якщо ви хочете редагувати файли даних, вам потрібно спочатку описати файлову структуру, а потім прив'язати її до конкретного файлу, використовуючи спеціальне вікно редактора.
 • Аналізатор структури файлу робить двійкову коригування набагато простіше, ніж просто редагування необроблених шістнадцятирічних байтів. Відкривайте, переглядайте та редагуйте файли hex / bin з небувалою легкістю!

Hex Editor Neo надає базові, розширені і навіть інноваційні функції. Шістнадцяткове редагування тепер доступно кожному початківцю!

PSPad

Улюблений шістнадцятковий редактор більшості програмістів. PSPad, крім того, що він є відмінним редактором тексту і коду, пропонує опцію «Відкрити в HEX Editor ...», яка запускає спеціальний режим редагування. Коли ви перебуваєте в цьому режимі, ви можете побачити місце розташування і шістнадцяткові значення кожного біта файлу. У вас є два варіанти коригування - ви можете редагувати шістнадцяткові значення за місцем розташування, або праворуч у вас є буквено-цифрове представлення цього значення, яке ви також можете редагувати.

XVI32

XVI32 також дуже здібний шістнадцятковий редактор. Як і в PSPad, ви можете редагувати шістнадцяткові значення безпосередньо або через відображення символів. У ньому також є кілька розширених інструментів редагування шістнадцятирічних кодів, таких як калькулятор адрес для перевірки зсувів та інших специфічних для шістнадцятирічних даних параметрів, які можуть допомогти вам обійти шістнадцятковий документ. Якщо ви, звичайно, знаєте, що робите.

Знання того, як працює ваш ПК, стає все більш і більш важливим, оскільки техніка стає все простіше і простіше у використанні. Якщо у вас залишилися питання щодо редагування шістнадцятирічних файлів, залиште коментар під цією статтею.