Asus WinFlash: що це за програма, як її завантажити і використовувати

Серед фірмового софта Asus можна знайти чимало корисних інструментів для виконання різних завдань. Періодично користувачі комп'ютерів і ноутбуків потребують певних рішеннях, включаючи усунення неполадок функціонування системи шляхом оновлення BIOS. Використовуючи спеціальні програми, здійснити процедуру можна не покидаючи середу Windows. Ця можливість значно спрощує процес модернізації і робить його максимально зручним для недосвідчених користувачів, які не мають навичок роботи безпосередньо в системі вводу-виводу BIOS і поза звичною операційної системи в принципі. Для пристроїв відомого бренду Asus компанією пропонується утиліта WinFlash, здатна допомогти в прошивці BIOS в межах Windows-середовища. Що являє собою даний софт і як здійснити процедуру з його допомогою, ми і розглянемо.

Робота з програмою WinFlash.

Що робить Asus WinFlash

Програмне рішення для прошивки BIOS з-під Windows від компанії Asus можна виявити серед заздалегідь визначеного софта на пристроях, а також в списку доступних додатків на офіційному сайті виробника. Як правило, питання, що це за програма і як працювати з WinFlash, цікавить саме власників ноутбуків Asus або комп'ютерів з материнськими платами виробника. Отже, софт є офіційною утилітою Asus, що дозволяє легко виконати оновлення системи введення-виведення BIOS прямо в середовищі Windows 7, 8, 10, без необхідності використання завантажувальних накопичувачів, і застосовується виключно на материнках даного бренду. Періодично BIOS потребує оновлення для виправлення помилок і багів, а також усунення проблем із сумісністю пристроїв. В результаті старіння версії, нестабільної роботи системного програмного забезпечення, невідповідною прошивки виникає цілий ряд несправностей, які вирішуються установкою актуальної версії софта, а в деяких випадках поверненням до попередньої збірці.

Ключові особливості та функції

При установці нових версій BIOS можливі такі проблеми як несумісність софта з залізом або помилки запису даних. Про нормальному функціонуванні комп'ютера після цього мови не йде. Звичайно ж, розробники подбали про те, щоб процедура виконувалася належним чином. Утиліта перевіряє BIOS перед установкою на сумісність, що виключає ймовірність застосування невідповідного дистрибутива, тим самим запобігаючи неполадки в результаті проведеної процедури. Ще однією особливістю програмного рішення від Asus є можливість запуску процесу оновлення з-під Windows без застосування завантажувальних флешок або дисків.

Функціональні можливості Asus WinFlash, крім попередньої перевірки на сумісність софта з материнською платою і установки актуальною свіжої версії, дозволяють також повернутися до старої версії BIOS або встановлювати тестові. Всі необхідні дані для виконання процедури можна знайти на офіційних ресурсах виробника. За допомогою Asus WinFlash самостійно впоратися із завданням зможе і користувач, який не має подібного досвіду, але якщо в роботі девайса не спостерігається ніяких проблем функціонування, то краще нічого не чіпати.

Як завантажити і встановити

Якщо утиліта не встановлена ​​на вашому комп'ютері або ноутбуці, її нескладно знайти на офіційному сайті Asus. Завантаження і установка софта виконуються стандартно, як і у випадку з будь-якими іншими додатками. Щоб встановити WinFlash, просто виконуємо наступні дії:

  • Йдемо на офіційний сайт Asus і в поле пошуку на сторінці пишемо модель материнської плати (визначити модель можна різними способами, наприклад, за допомогою сторонніх утиліт AIDA64, CPU-Z, засобами Windows або подивившись позначення на самій материнке).
  • Вибираємо розділ «Драйвери та утиліти».
  • Вказуємо використовувану версію Windows.
  • У вкладці «BIOS утиліти» знаходимо, викачуємо свіжу версію WinFlash.
  • Розпаковуємо архів і встановлюємо софт.

Як прошити BIOS

Користуватися WinFlash досить просто. При запуску встановленої утиліти у вас з'явиться альтернатива вибору поновлення BIOS - з інтернету або з файлу. Рекомендуємо попередньо завантажити дистрибутив на комп'ютер, щоб застосувати другий варіант, оскільки не можна гарантувати безперебійну роботу інтернет-з'єднання, а в випадку з прошивкою системи введення-виведення цей фактор дуже важливий. Викачуємо актуальну версію прошивки, вказавши модель материнської плати, з офіційного сайту Asus (дії аналогічні тим, що виконувалися для скачування самої утиліти) і, щоб оновити BIOS, робимо наступне:

  • Запускаємо утиліту від імені адміністратора і вибираємо варіант оновлення з файлу.
  • Вказуємо шлях до дистрибутива на диску.
  • Ознайомившись з інформацією в вікні програми, запускаємо процес оновлення натисканням відповідної кнопки. Стара прошивка віддалиться з пристрою, її замінить нова.
  • Чекаємо закінчення процедури, після чого виходимо з утиліти.
  • Система буде автоматично перезавантажена.

З утилітою WinFlash установка системного ПО перетворюється в дивно просту процедуру, виконувану в кілька кліків прямо в ОС Windows, з чим впорається навіть користувач з мінімальними навичками. При цьому, незважаючи на простоту виконання завдання, не слід без необхідності вдаватися до оновлення прошивки BIOS.