Обхід блокування «Telegram»

За своє недовге існування «Телеграм» встиг здобути не тільки безліч шанувальників, а й ворогів в особі конкуруючих додатків, мобільних операторів і, нарешті, Роскомнадзора. Словом, наступити на горло його творцеві хоче багато хто, а чим більше месенджер користується попитом в Росії, тим вище ймовірність його заборони. Чутки про проблеми Павла Дурова з законом і про можливе блокування «Телеграм» ходять досить давно.

За допомогою проксі-сервера можна обійти блокування Telegram.

Додаток спочатку не було орієнтоване на російського споживача, саме тому Дуров так довго не поспішав з русифікацією, не розраховуючи на його успіх в Росії. Але число шанувальників месенджера невпинно зростає, багато з його допомогою ведуть бізнес, інші ж просто спілкуються, проводять дозвілля. Зручний інтерфейс і багатий функціонал кожен день залучають нових користувачів. Тим часом зростає і ймовірність, що Роскомнадзор заблокує додаток на території країни, на що у влади є вагомі підстави.

Чому «Telegram» хочуть заблокувати

Після того як в Росії була заборонена анонімність в інтернеті, над додатком нависла серйозна загроза блокування. Відповідно до законопроекту, ініційованого депутатами Держдуми, все месенджери і інші сервіси обміну інформацією повинні поділитися даними про себе, а також своїх користувачів зі спецслужбами Російської Федерації. З нововведеннями Павло Дуров не погодився, адже «Telegram» позиціонує себе як додаток, що надає максимальну приватність для всіх власників акаунтів.

Вся справа в тому, що всі повідомлення в «телеграмі» шифруються спеціальним протоколом, що дозволяє вести переписку без побоювання вторгнення третіх осіб. Крім того, програма надає можливість використання функції секретних чатів, інформація з яких зберігається виключно на пристроях співрозмовників, минаючи сервер, в результаті чого зламати переписку ставати нереально.

Отримати доступ до особистих повідомленнями користувачів «Телеграма» не вдається і представникам російських наглядових і силових відомств, тому навколо додатки Дурова і виникло багато шуму з погрозами блокувань за невиконання закону про анонімність в інтернеті. Через таку посиленою секретності листувань влада вважає, що месенджером можуть скористатися терористи. В основі заборони додатки лежить забезпечення безпеки громадян, по крайней мере, так нам всім і скажуть, коли заблокують «Телеграм».

Як обійти блокування «Telegram»

На першому етапі файли програми будуть видалені з магазинів App Store і Google Play, тоді доведеться використовувати аккаунт іншого регіону, тому клієнт з пристрою зараз видаляти не варто. Ймовірно, далі будуть заблоковані IP-адреси, а й на цей випадок є можливість обходу обмежень доступу до додатка за допомогою VPN і проксі-серверів. Сучасний користувач завжди знайде шляхи виправлення становища, тим більше, якщо заблокували улюблений сервіс. На даний момент способи вирішення проблеми вже готові, а прихильники приватного спілкування знають, що робити в разі заборони додатки, як саме обходити перешкоди до доступу. Якщо влада все-таки вирішать перейти від погроз до дії, вже є інструкція по обходу блокування «Telegram».

ПОРАДА. У цій справі нам допоможе мережевий протокол SOCKS5, що дозволяє непомітно відправляти пакети даних через проксі-сервер, використовуючи сервіси за фаєрвол. Його підтримку розробники вже давно включили в «Telegram» для Windows і macOS, передбачаючи ймовірність блокування. Починаючи з оновленою версією 4.1, дана опція доступна і для телефонів.

Краще буде заздалегідь підготуватися до можливих обмежень доступу до свого облікового запису, так що повернемося до головного питання, як обійти блокування «Телеграм». Отже, для активації SOCKS5 необхідно зробити наступне:

  • перейдіть до меню дій і відшукайте там пункт розширених опцій «Advanced Settings»;

  • тут змініть настройку з'єднання на «TCP with custom socks5-proxy» (TCP з нестандартним socks5-проксі);

  • пропишіть адресу закордонного проксі, а також порт. Можна використовувати німецькі, англійські чи інші сервери для SOCKS5 будь-якої країни, що дозволяє користування месенджером;
  • далі виберіть «Try connecting through IPv6» (використовувати з'єднання IPv6), погодьтеся зі змінами.

У мобільній версії додатка для пристроїв на Android в настройках просто перейдіть до Data and Storage, виберіть пункт Proxy Settings і переключіться.

Після проведених маніпуляцій «Телеграм» буде з'єднуватися через обраний вами проксі-сервер. Використовуючи інструкцію, ви без зусиль зможете зберегти доступ до свого облікового запису після заборони застосування в Росії. Технічно влади можуть блокувати доступ різними способами, а то і всіма одночасно, крім того, в Держдумі прийняли черговий закон, який забороняє обхід блокування. Те, що існування «Телеграм» стовідсотково прийде кінець на території Росії, ще не факт, але, судячи з галасу навколо месенджера, виключати ймовірності заборони не доводиться.

Співпрацювати з представниками закону, видаючи особисту інформацію користувачів, Дуров і раніше відмовляється, тому Роскомнадзор ще не раз буде загрожувати блокуваннями, і велика ймовірність, що здійснить задумане. Нам же залишається лише підготуватися до можливих труднощів з доступом до додатка.