Мессенджер Slack: що він собою являє і як з ним працювати

Порівняно недавно серед численних месенджерів з'явився ще один - Slack для корпоративного спілкування. Він позиціонується розробниками як «вбивця Skype», оскільки перейняв кілька популярних функцій цієї програми. Зараз месенджер викликає все більший інтерес в своєму сегменті, однак потенційним користувачам хотілося б більше знати про його можливості, тому далі ми розповімо про них.

Особливості месенджера Slack.

Навіщо потрібен Slack

Slack дозволяє спілкуватися співробітникам одного підприємства, з огляду на всі основні особливості такої комунікації - ось що це за програма, якщо сформулювати коротко. Для обговорення якихось загальних для всіх тем існують публічні канали, а також передбачені локальні групи і можливість відправляти особисті повідомлення. У мессенджере можна ділитися різними файлами, він оснащений зручним пошуком, щоб можна було швидко знайти потрібні матеріали. Він підтримує популярні хмарні сховища Dropbox, «Google Диск», сервіс «Google Документи», «Twitter» і багато інших програм. У Slack є дві версії: безкоштовна і платна. У першому випадку недоступні деякі функції, але їх можна зняти за 400-760 рублів на місяць. Щоб було зрозуміліше, навіщо він потрібен, розглянемо переваги месенджера Slack:

  1. Взаємозв'язок з іншими платформами: для створення проектів, зберігання інформації, редагування документів, пересилання листів і т. П. Файл, що містить в собі інформацію про товар або послугу, знаходиться в безпосередній близькості від чату, що дуже корисно, коли він є предметом обговорення.
  2. Можна згадувати користувачів, коментуючи контент - вони отримають повідомлення і зможуть переглянути те, що здалося вам гідним уваги.
  3. Можна завантажувати різні матеріали: фото, відео, аудіо, проекти в специфічних форматах.
  4. У мессенджере враховані всі особливості групового чату: тут простіше зрозуміти, на яке питання дані відповіді, хто кому пише і який предмет дискусії.
  5. Розробники Slack добре попрацювали над функцією пошуку: якою б великою не була гілка обговорень, в ній нічого не загубиться. Можна шукати за різними словами, датою, категоріями, хештег, файлам і т. П.
  6. Додаток можна завантажувати на різні пристрої: iPhone, смартфони на базі Android і Windows Phone, комп'ютери і ноутбуки на Mac OS, Linux і Windows.
  7. Повідомлення можна налаштувати максимально комфортно для себе: вибрати конкретні діалоги і чати, звідки важливо їх отримувати. Таким чином, при насиченому спілкуванні ви уникнете постійних наполегливих сповіщень про незмістовними постах в чатах- «Болталка».
  8. Між кількома чатами можна легко перемикатися.
  9. Уже надіслані повідомлення редагуються, передбачені налаштування системи шаблонних і автоматичних відповідей на однотипні часті фрази.
  10. Коли ви додаєте посилання, на неї встановлюється превью у вигляді невеликої картинки для наочності, щоб співрозмовники заздалегідь знали, чим ви поділилися і не заплуталися в різних линках.
  11. Для кожного учасника діалогу встановлюється час, відповідне його часовому поясу, що дуже важливо, коли команда велика і співробітники знаходяться в різних містах.

Звичайно, є і недоліки:

  1. Slack в безкоштовній версії обмежує можливість пошуку повідомлень 10 тисячами. Більш ранні знайти вже не можна.
  2. Платна версія досить дорога: від 400 до 760 рублів на місяць.
  3. Незважаючи на те, що писати пости можна по-російськи, інтерфейс англомовний.
  4. На Linux додаток поглинає значну кількість ресурсів ОЗУ.
  5. Відчути дуже повільний, та як власного немає, а інтеграція з Hangouts недостатньо добре продумана.
  6. У безкоштовної версії можна здійснювати групові дзвінки.

Установка Slack на різні пристрої

Для Windows месенджер можна скачати з офіційного сайту: сервіс сам визначить відповідний дистрибутив для вашої системи. Скачайте його і запустіть інсталяцію подвійним кліком. На Linux можна встановити Slack декількома способами:

  • точно так же, як на Windows - просто подвійним кліком;
  • через термінал за допомогою команди: $ sudo dpkg-i / шлях до файлу.

Мобільний додаток для Android є в Google Play, для iOS - в AppStore.

Як користуватися Slack

Тепер, коли ви знаєте про переваги і недоліки Slack, настав час обговорити, як їм користуватися. Ви пам'ятаєте, що інтерфейс програми англомовний, але тим не менше в ньому нескладно розібратися.

Створення облікового запису

  1. Щоб створити обліковий запис в Slack, відкрийте його і натисніть кнопку внизу з написом «Create a new workspace» - якщо ви самі відповідальні за організацію робочого чату і вам потрібно створити його, або синю посилання «Find your Slack workspace», якщо ви хочете приєднатися до вже існуючого спільноті.
  2. Впишіть e-mail в потрібне поле.
  3. Перевірте пошту і скопіюйте код з листа.
  4. Поверніться до вікна Slack і натисніть Ctrl + V.
  5. Вкажіть своє ім'я та нікнейм.
  6. Придумайте надійний пароль.
  7. Якщо ви адміністратор, то також заповніть інформацію про вашу компанію, вкажіть кількість людей, яких ви додасте, вашу посаду і роль в чаті.
  8. Розішліть посилання для запрошення своїм колегам.

Зовнішній вигляд месенджера

Після входу в обліковий запис на кольоровий плашки зліва ви побачите рубрикатор груп і чатів, повідомлення, а праворуч - вікно зі стрічкою, рядком пошуку, інструментом оцінки важливих повідомлень і настройками. Якщо ви працюєте з Linux, краще відразу відключити апаратне прискорення, щоб не відчувати проблем з відображенням емодзі і анімованого контенту. Для цього натисніть стрілку, розташовану поруч з назвою спільноти, виберіть Prefertences - Linux App - Disable hardware acceleration і поставте навпроти останнього галочку.

Налаштовуємо свій профіль

Переходимо до налаштування облікового запису:

  1. Знову натисніть на ім'я користувача, виберіть розділ під назвою «Profile & account» - «Edit profile».
  2. Додайте свою фотографію, деякі відомості про себе.
  3. Справа є також значок зубчастого коліщатка, клікнувши по якому, ви зможете вибрати спосіб входу в обліковий запис, змінити пароль, виставити плашку зі своїм часовим поясом, налаштувати взаємозв'язок з іншими мессенджерами, якщо вам зручніше писати в Slack через них, і т. П.

Налаштування каналів

Структура месенджера складається з великих гілок спілкування - каналів і невеликих локальних груп всередині них. Якщо ви входите в «Slack» на запрошення, то вам нічого не потрібно налаштовувати - ви потрапляєте в готову середу. А якщо ви організуєте спілкування колег, то доведеться дещо зробити:

  1. Новий канал створюється кліком по символу «+» поруч зі словом «Channels» в рубрикаторі зліва.
  2. Назвіть канал, напишіть анотацію, яка його тематика, запросіть колег.
  3. Щоб допускати до інформації тільки певних осіб, можна вказати їх в налаштуваннях приватності.

Готовий канал можна змінити, відкривши його і натиснувши на іконку у вигляді зубчастого коліщатка справа вгорі.

Відправлення повідомлень Slack

Щоб відправити повідомлення, в рубрикаторі зліва виберіть учасника бесіди (їх список знаходиться під заголовком Direct Messages) або канал (Channels) - справа з'явиться форма для набору тексту. У першому випадку повідомлення зможуть прочитати всі користувачі зазначеного каналу, а в другому - тільки одна людина. У публічних каналах технічно можливо видаляти вже надіслані повідомлення (через відповідну кнопку), але деякі спільноти забороняють це, тому що втрачається сенс обговорення. Щоб згадати користувача у спільній розмові, досить перед ніком поставити символ «@» - йому прийде повідомлення.

запрошення друзів

Для запрошення на свій канал можна використовувати посилання, яке ви отримали при реєстрації профілю, або знайти зліва рубрику Invite People. Людині також доведеться створити акаунт в цій мережі, щоб мати доступ до публікацій.

вбудовані додатки

Як уже згадувалося, Slack інтегрується з іншими ресурсами: поштовими, редакторами документів, мессенджерами, сховищами і т. П. Якщо вам потрібна така функція, відкрийте розділ Apps і виберіть необхідне розширення - під кожним з них є кнопка для установки.