Можна деактивувати цю функцію CPU Throttling

Функція захисту від перегріву CPU Throttling - це проблема, з якою стикаються власники ноутбуків, купивши новий блок живлення замість фірмового. ПК раптом починає працювати значно гірше навіть при невеликих навантаженнях. Далі ви прочитаєте, як повернути його до нормального стану.

Налаштування троттлінга процесора.

Що таке CPU Throttling Overheating Detected

CPU Throttling - функція зниження температури ПК: за рахунок троттлінга зменшується частота роботи процесора і вдається уникнути перегріву. Такий механізм передбачений на деяких ноутбуках, щоб уберегти їх від поломки. Повідомлення з текстом: «CPU Throttling Overheating Detected» ( «Виявлено перегрів») з'являється при підключенні неоригінального блоку живлення, проте пам'ятайте, що це може не відповідати дійсності. Навіть якщо ви придбали блок живлення, що відповідає всім технічним вимогам і не загрозливий процесору, таке повідомлення може виникнути. Цю функцію можна вимкнути, але спочатку все-таки варто перевірити блок живлення:

  1. Порівняйте дані нового блоку живлення з оригінальним: чи всі показники збігаються. Потужність, напруга і сила струму повинні бути абсолютно ідентичними. При щонайменшій невідповідності краще відмовитися від використання блоку живлення.
  2. Переконайтеся в його справності, а також в тому, що у вашому будинку немає неполадок з електрикою.
  3. Перевірте, чи не забитий ноутбук зсередини пилом: можливо, проблема не в блоці живлення, а в сьогоденні перегрів.

Про всяк випадок пропилесосьте вентиляційний отвір ноутбука або розпорошите в нього стиснене повітря з балончика, щоб виключити підвищення температури процесора.

Що робити і як прибрати троттлінг процесора

Відключати троттлінг варто тільки в тому випадку, якщо ви абсолютно впевнені в необхідності такого кроку. Якщо з блоком живлення або подачею струму щось не так, процесор, позбавлений захисту, може згоріти. Щоб вимкнути функцію, доведеться задіяти сторонню програму ThrottleStop. Її не можна назвати простою у використанні, але вона ефективна. Скачайте ПО з сайту розробника і запустіть - установка не потрібно. Далі з'явиться вікно з численними настройками: вони підбираються залежно від типу процесора і виробника ноутбука. Для техніки фірми Dell передбачений окремий розділ BD PROCHOT - приберіть з нього мітку, а також не забудьте включити постійне дію програми через кнопку Turn On і Save, щоб настройки збереглися. Відключити троттлінг процесора Intel і інших можна через опції Clock Modulation, Chipset Modulation, Set Multiplier, Turbo Boost або C1E. Зупинимося детальніше на кожній з них:

  • Clock Modulation, Chipset Modulation допоможуть обмежити троттлінг, якщо його ініційовано безпосередньо CPU або Motherboard: виправивши значення, ви досягнете підвищення продуктивності. Подивіться, що показує стовпець Mod в загальному формулярі: скрізь має бути число 100. Якщо немає, виставте зліва, навпроти назв параметрів, показники в 100%, і проблема зникне.
  • Set Multiplier дозволяє вручну налаштувати потрібні показники потужності процесора. Тут нас цікавить пункт «Множник» - виставте його на 80-90%, щоб продуктивність була досить високою, але не максимальної. Відмітка в 100% може привести до перегріву.
  • Turbo Boost допомагає не завжди, але може періодично збільшувати частоту CPU, коли є така необхідність, наприклад, під час використання ресурсномістких програм. Якщо ви не хочете кардинально міняти показники продуктивності, спробуйте включити цю функцію і попрацювати - можливо, її буде достатньо.
  • C1E - опція, яка повинна знижувати продуктивність тільки в режимі очікування, коли ви не користуєтеся ноутбуком, але іноді вона не функціонує належним чином і поширюється навіть на період функціонування. Спробуйте її відключити - іноді це вирішує проблему.