Підготовка телефону на базі Android до продажу

Сучасні мобільні телефони, завдяки їх широким можливостям, стали незамінною і дуже персоналізованої річчю. Там зберігаються особисті дані, фото, листування, робочі файли, інформація про платежі і банківських акаунтах. Обставини іноді змушують розлучитися з улюбленою технікою, і в цьому випадку важливо зберегти всю особисту інформацію, а також подбати про її захист від сторонніх осіб. Багато, особливо люди старшого покоління, по-старому не замислюються про це, продаючи або передаючи телефон комусь на час: вони просто залишають собі сім-карту і флешку, забуваючи очистити смартфон і вийти зі свого облікового запису. З огляду на специфіку сучасних гаджетів, це небезпечно, треба діяти правильно, і дана інструкція вам допоможе.

Як налаштувати телефон на Android до продажу.

Зробіть резервні копії важливих даних

Тепер докладніше поговоримо про те, як підготувати смартфон на системі Android до продажу. Насамперед потрібно зробити резервні копії всіх важливих файлів. Дуже добре, якщо в той час, коли ви користувалися телефоном, була налаштована резервне копіювання на хмарне сховище - вам майже не доведеться нічого робити: там можна знайти всі документи, фотографії, відео, листування з месенджерів, контакти, дані додатків та інше. Починаючи з версії Android 5.0 і вище система автоматично все копіює на «Гугл диск», але якщо у вас старіша версія, ви все одно в будь-який час можете включити цю функцію вручну:

  1. Зайдіть в розділ «Налаштування».
  2. Знайдіть там «Резервні копії та скидання» (назва може відрізнятися в різних смартфонах, але це повинна бути категорія опцій, де пропонується скидання налаштувань і відновлення даних).
  3. Виберіть профіль в «Гугл», який ви будете використовувати для зберігання інформації, впишіть адресу його електронної пошти в запропоновану рядок і виставте галочки навпроти опцій «Створення резервної копії» і «автовідновлення».
  4. Підключіться до Wi-Fi і почекайте, поки все скопіюється. Це може зайняти досить тривалий час, ось чому краще спочатку включати цю функцію і зберігати інформацію в міру її надходження.

Також деякі додатки додатково запитують вашого дозволу на створення копій: наприклад, WhatsApp. Якщо ви дозволите, то ваші чати будуть періодично зберігатися на хмару і відновляться після зміни пристрою. Якщо ви не хочете окремо копіювати контакти, поміщати їх у файл і т.п., то при збереженні нового краще вибирати не пам'ять телефону або SD, а сховище Google. Якщо у вас проблеми з інтернет-підключенням або по ходу копіювання спостерігаються збої, підключіть телефон до комп'ютера, виберіть режим «медіапристроїв МТР», відкрийте папки, уважно перегляньте їх і скиньте на ПК все потрібне.

Очищення карти пам'яті

Також важливо знати, як очистити смартфон від особистої інформації перед продажем.

  1. Перенесіть всі файли на SD-карту і вийміть її з гнізда, а з пам'яті телефону все видаліть (це можна зробити вручну, або через скидання до заводських налаштувань, про який далі буде розказано).
  2. Якщо обумовлена ​​покупка разом з мікрофлешкой, то в підготовку телефону до продажу входить також форматування SD. Для цього треба зайти в «Налаштування» і виберіть «Очистити карту». Також для надійності можна через адаптер підключити флешку до ПК, відкрити «Пуск» - «Комп'ютер», натиснути правою кнопкою маніпулятора за назвою SD-карти і вибрати «Форматувати».
  3. Потім переконайтеся, що пам'ять абсолютно порожня.

Скидання до заводських налаштувань або перепрошивка

Після звільнення пам'яті потрібно видалити залишилася інформацію: дані про ваш обліковий запис Google і персональні налаштування - це повністю очистить ваш телефон Android.

  1. Відкрийте розділ «Налаштування».
  2. Виберіть «Резервні копії та скидання» - «Скидання налаштувань», а потім дотримуйтесь інструкції.

Якщо все зроблено правильно, після процедури повинен з'явитися екран вітання і пропозиція вибрати мову, увійти в Google-аккаунт і налаштувати смартфон.

Для тих, хто вже одного разу перепрошивати телефон, такий метод не підходить. Перед продажем доведеться ще раз вдатися до заміни ОС, щоб напевно видалити свої дані. Для цього потрібно вибрати якісний дистрибутив і програму, щоб не підвести покупця і не продати йому постійно зависає і помилятися пристрій, або скористатися послугами професіоналів.