Як повернути значок звуку на панель задач

Значок на панелі завдань ОС Windows стає іноді єдиним методом дізнатися потрібну інформацію або відрегулювати. Особливо це стосується звуку - все більше людей переходить на ноутбуки, позбавлені коліщатка регулювання. Але є шанс його повернути. У статті мова піде саме про такі заходи. Користувачеві зовсім не обов'язково звинувачувати себе за той чи інший вчинок. Значок міг сховатися за рішенням операційної системи. Наприклад, занадто багато значків на панелі - система приховує їх частина для економії простору. Можливо також і крива установка або порушення функціональності аудіослужби.

Відновлення значка гучності на панелі завдань.

Проблема прихованих значків

Щоб економити місце на панелі, маловикористовувані значки система ховає за стрілочкою в правій частині екрана. Якщо ви користуєтеся їм рідко, можете залишити як є і періодично відкривати приховані значки. Але якщо така опція потрібна постійно, то перетягніть його мишкою вручну. А ось тачпадом це зробити набагато складніше. Доведено автором.

перезапуск комп'ютера

Іноді щось йде не так під час запуску системи і в результаті відображаються не всі значки операційної системи, включаючи звуковий індикатор. Тут може допомогти перезапуск. Але робити його потрібно лише в разі, коли необхідне регулювання звуку або використання мікшера. При будь-якому шанс обійтися без нього - регулювання на колонках або стереосистеми - продовжуйте роботу.

Як увімкнути піктограму параметрах системи

Для цього виконайте прості кроки.

  • Клацніть правою кнопкою мишки або тачпада по вільному простору панелі задач і виберіть пункт «Параметри панелі завдань». Якщо ж користувач досі сидить на сімці, йому на допомогу робочий стіл і натискання правою кнопкою. Далі вибрати в контекстному меню пункт «Персоналізація».
  • Потім треба налаштувати значки на панелі повідомлень. Це робиться в однойменному ділянці меню персоналізації на сьомому Windows або ж на вкладці «Включити і вимкнути значки на панелі» в десятці.
  • Для значка гучності виберіть позицію «Показувати значок і повідомлення» або «Показати тільки значок».

Іноді повернути до роботи значок управління звуком можна за допомогою перезапуску системної програми «Провідник». Зробити її досить просто - потрібно вибрати опцію перезапуску в «Диспетчері завдань.

На 7-ке схема інша. Тут перезапуск відбувається в два етапи. Спочатку потрібно перейти на вкладку процесів Диспетчера, відшукати там explorer.exe і завершити його. На наступному етапі створюють нову задачу комбінацією Win + R або пунктом створення нового завдання з меню «Файл». У рядку вкажіть explorer.exe і підтвердіть виконання. Панель завдань і меню Пуск повернуться на свої місця.

ВАЖЛИВО. Перед перезапуском провідника бажано закрити всі текстові та табличні редактори і програми для обробки зображень! Це вбереже від можливої ​​втрати файлів.

Перевірка звуку в BIOS

Ще один варіант проблеми - відсутність звукового регулятора через примхи BIOS. Найчастіше функціонал має можливість налаштування звуку. При установці параметра на Відключений - Disabled, система просто не буде відображати значок на панелі. Перевірити параметри можна в налаштуваннях аудіокарти. Пункт меню Н Integrated Peripherals або Onboard devices configuration. Потрібно перевести все в режим Enabled і перезапустити комп'ютер.

оновлення драйверів

Ще один варіант - оновити драйвер звукової карти. Потрібно вибрати її в диспетчері пристроїв і методом ПКМ запустити опцію оновлення. Далі слідувати інструкціям на екрані. Автоматизувати ж актуалізацію драйверів легко за допомогою спеціального софту, але головне - не помилитися з його вибором.

Скидання параметрів значків

Тут важливо дотримуватися обережності, адже належить використання редактора реєстру. У ньому необхідно відкрити шлях Комп'ютер \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer і подивитися, чи є команда Hide SCAVolume там. При його наявності видаліть параметр, збережіть і перезапустіть комп'ютер. Зміни вступлять в силу. Значок повернеться на колишнє місце.

Ось такі прості рішення є у зниклого з панелі значка регулятора гучності. Повернути його легко, якщо мати потрібними вміннями і правами адміністратора. В іншому випадку доведеться вдаватися до сторонньої допомоги. А якщо раптом ситуація буде повторюватися, варто задуматися про перевстановлення операційної системи.