Кілька порад від простого до складного в спробах оживити дисковод PS2 при читанні дисків

Вирішення питання, що робити, якщо PS2 не читає диски, можна розбити на дві частини:

  • Спочатку перевірити самі диски - це улюблені дії, пропоновані самої Соні.
  • Друге - перевірити вже самі механізми плейстейшен, це вже для тих, хто не боїться ризикувати і вміє тримати в руках викрутку, хоча наука, прямо скажемо, елементарна.

Пропозиції від виробника

Ці пропозиції, в принципі, вірні: ну що палити з гармат по горобцях, що лізти в механіку, якщо все набагато простіше, ви використовуєте просто негідні диски.

Таким чином:

  1. Перевіряємо стан самого диска - він повинен бути без жирних плям і без видимих ​​подряпин. Якщо подряпини є, то перевіримо диск на всякий випадок на іншій приставці, але, в загальному, краще його відразу викинути. Якщо подряпин немає, протираємо всю поверхню диска спеціальними серветками для CD / DVD і намагаємося прочитати диск знову.
  2. Якщо диск не читається, намагаємося замінити його на інший (третій, четвертий), гарантовано перевірений на інший консолі Sony PlayStation. Якщо з тими все в порядку, значить, потрібно «викинути» диск, проблема в ньому.

    Можна спробувати прочитати диск на інший консолі, якщо і там негаразди, то доля диска вирішена - як сказав Біллі в «Острові скарбів», він погано скінчить. Якщо ж диск на інший консолі читається, то виникає привід будувати плани ремонту вашої ПС2.

  3. Не забуваємо стежити за релізами, що випускаються виробником. В одному з них Соні прямо не рекомендувала використовувати PB-диски, вони «садять» лазер приставки, ось чому з часом PS2 перестала читати диски. Тут треба сказати, що лазер сам по собі, за технологією, сідає. Вся справа в тому, що ігрові PB роблять цей процес помітно швидше. Справедливості заради треба сказати, що треба ще й вибирати самих виробників дисків, не варто купувати ліві диски з іграми, невідомо де скопійовані і невідомо на які болванки. Деякі використовують PB-диски не один місяць, і все в порядку.
  4. Спробуйте перевірити, а зчитує чи ваша приставка диски іншого формату - можливо, проблема глобальна і пов'язана з самою консоллю, вона не хоче сприймати диски саме одного якогось формату. Рішення у цій проблеми немає - вважайте, що це така особливість вашої консолі «по життю», що називається. Ви просто не будете використовувати ігри на дисках цього формату.
  5. Якщо проблема дійсно пов'язана з PB-диском, спробуйте записати гру на інший такий же, можливо, неправильно або з помилками було зроблено запис.

Якщо всі ці маніпуляції з дисками не дали результату, то, на думку Соні, робити нічого, треба нести виріб в сервіс-центр. Можливо, це і правильно. У будь-якому випадку майте на увазі, що Sony не постачає офіційно запасні деталі для своїх приставок і все, що ви знайдете на ринку, це «китайське» або зняте з інших приставок.

Намагаємося визначити причину самостійно

Причиною відсутності відгуку консолі, після того як в дисковод був встановлений диск, може бути те, що він просто не крутиться. Для з'ясування цієї ситуації:

  1. Проводимо візуальний огляд приводу приставки - і мови не може бути про жодні сторонні предмети, пилу або волоссі.

    Огляньте шлейф - ніяких переломів і тріщин, хоча, з огляду на його гнучкість, і незрозуміло, як вони можуть з'явитися

  2. Перевірте стан контактів, що оберігають привід від включення при знятій кришці. Можливо, контакти порушені і не сприймають кришку зверху, для них вона завжди знята.
  3. Перевірку контактів можна провести, і не встановлюючи диска. Просто натисніть на контакти і подайте харчування. Двигун має запрацювати, а лазер висунутися вперед.
  4. При відключеному двигуні перевірте плавність ходу збірки лазера по направляючої металевого стрижня. Якщо хід утруднений, поверхня стержня необхідно змастити.
  5. Перевіряємо також запобіжники, через які на лазер подається харчування в 8, 5 В. Найкраще їх просто замінити на гарантовано придатні.
  6. Рішення про заміну лазера приймається, якщо напруга на ньому є, головка йде до центру, але лінза не світиться.
  7. Рішення про заміну чіпа (а це його придбання і робота по чіповке) приймається тоді, якщо диски розкручуються, лазер в порядку, але не відбувається передача інформації.
  8. Уважно контролюємо саму швидкість обертання диска, саме по ній система визначає тип встановленого диска - CD або DVD. Але якщо швидкість така, що визначення неможливо, то обертання просто припиняється. Така ситуація вимагає заміни двигуна.
  9. Перевірку якості роботи двигуна проводимо вручну - обертання повинно бути плавне, без зусиль, при добре, що тримається на своєму місці диску його пластикові фіксатори не повинні бути поламані.

    Контролюємо характер обертання диска не тільки по горизонталі, але і по вертикалі - через зсувів в обертанні диска сильно падає якість зчитування інформації лазером, він занадто часто і неточно починає змінювати фокус лінзи

Не поспішайте, правда, з далекосяжними висновками з приводу заміни двигуна і лазера, можливо, у вас замінений чіп на приставці і потрібно просто її перезавантажити. Але дійсно часто кардинальним вирішенням проблем є заміна двигуна і лазера.

Перше рішучу дію - міняємо двигун

Якщо прийнято рішення замінити двигун і є «китайський» новий претендент, то робимо так:

  1. Відкручуємо 6 гвинтів кріплення задньої кришки. П'ять з них знаходяться під ніжками, і один під ідентифікаційної наклейкою.
  2. Знімаємо кришку - дуже акуратно, вона тримається ще на засувках з двох сторін, з боку роз'ємів і праворуч (роз'єми від себе). Тут важливо буде не поспішати, щоб відчути характер фіксації кришки.
  3. Перевіряємо обертання диска, затиснувши контакти-датчики - вони знаходяться по діагоналі, по краях конструкції.
  4. Виймаємо шлейф двигуна.
  5. Відкручуємо три гвинта його кріплення (звертаємо увагу, четвертий «не про нас», він зміцнює плату управління та двигун).
  6. Встановлюємо новий двигун на місце. Закручуємо гвинти.
  7. Дуже дбайливо вставляємо шлейф. Можливо, доведеться «помучитися» з довжиною шлейфу, значить, потрібно злегка зібрати його в гармошку і зафіксувати (скотчем найкраще).
  8. Встановлюємо на місце кришку - дуже акуратно знову з засувками і роз'ємами.
  9. Закручуємо 6 гвинтів.
  10. Двигун замінений.

Друге рішуча дія - міняємо лазер

Зміна лазера полягає у виконанні наступних операцій:

  1. Знову знімаємо кришку.
  2. Відкручуємо гвинт фіксації лапки черв'ячної передачі.
  3. Відкручуємо два гвинти фіксації конструкції направляючого стрижня лазера.
  4. Витягуємо направляючий стрижень, при необхідності його змащуємо.
  5. Від'єднуємо від лазерної головки шлейф.
  6. Встановлюємо на місце новий лазер.
  7. Збираємо конструкцію до кришки, в зворотному порядку.
  8. А ось тепер дуже важливе, про що багато хто забуває. Щоб все запрацювало, необхідно розпаяти перемички, що оберігають лазер від статичної електрики під час роботи з ним при установці ( «захист від шалених рук»). Перемички легкодоступні, але знаходяться в непримітному місці - збоку, з боку основної керуючої плати вироби, ближче до шлейфу.
  9. Коли перемички розпаяні, можна завершувати збирання і приступати до перевірки виконаної заміни.

Всі ці операції не тільки дуже важливі, скільки корисні, щоб не забувати, де у вас вдома знаходяться викрутки і паяльник. Але завжди маємо на увазі, що при нестачі часу і навичок завжди з подібними ремонтами краще звертатися в сервіс-центри. Якщо, звичайно, ви не розглядаєте свою PlayStation 2 як полігон для випробувань своїх навичок ремонтника електроніки.