Така важлива і спірна - все про кнопку Caps Lock

Портал Nastroyvse розповість всю правду про спірну і в той же час важливою клавіші комп'ютера - Caps Lock. Користувачі активно прагнуть дізнатися і навчитися правильно нею користуватися. Але її приймають далеко не всі. Однак в цій статті ДЕЯКІ ПРОПОЗИЦІЇ, їх частини та НАВІТЬ цілі абзаци БУДУТЬ НАПИСАНІ З ЇЇ ДОПОМОГОЮ.

Використання клавіші Caps Lock.

Що це таке

У перекладі з англійської мови caps lock перекладається як заглушка. Основна її роль - зафіксувати великі букви під час набору тексту. Її застосовують, якщо необхідно написати гасло або довгий текст великими літерами. Це буває необхідно в листуванні з слабким зором людьми, дітьми, які краще бачать і сприймають великі літери або ж при донесенні відомостей для городян на відстані - великі літери в поєднанні з високими кеглями шрифтів легко помітити на видаленні. Приклади використання кнопки:

МОСКВА ВДНГ - КИЇВ ЦЕНТРАЛЬНИЙ (маршрут автобуса)

ПРИВІТ, КАТЮША! ЯК СПРАВИ В САДОЧКУ? Прийшовши до 4. МАМА (смс вихованці дитячого садка, яка краще бачить великі літери).

УВАГА! У 14-30 27 БЕРЕЗНЯ В ВАШОМУ ДОМІ ПРАЦЮВАТИМЕ МОБІЛЬНИЙ ПЛАТІЖНИЙ ПУНКТ. БАЖАЮЧИМ СПЛАТИТИ КОМУНАЛЬНІ ПЛАТЕЖІ АБО ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО поточного рахунку ЗВЕРНУТИСЯ ДО КВАРТИРУ 37 До управдом МАРЧЕНКО Варвара Никифорівна АБО ПО ТЕЛЕФОНУ +79080643765 (оголошення для мешканців під'їзду).

Ця клавіша здатна підкреслити важливість послання або емоційну складову тексту. Але в багатьох інтернет-спільнотах або компаніях листування Caps Lock ідентична крику. За відповідь із застосуванням даної опції користувач може отримати попередження або навіть заборона на спілкування, а співробітник компанії - грошове стягнення або дисциплінарне осуд.

Підступність кнопки - в її розташуванні. На 99% клавіатур її розташовують у верхній частині клавіші збільшення шрифту. Люди з швидкими пальцями можуть випадково зачепити її і писати текст, який не дивлячись на екран. І лише закінчивши, вони піднімають очі і бачать, що наробили. Але ж це не стільки страшно наслідками, скільки не відповідає правилам етикету. А індикатор активності Caps Lock присутній не скрізь. Наприклад, на ноутбуці автора статті немає лампочок Caps Lock, бічний цифровий панелі і scroll lock. А на клавіатурі стаціонарного ПК вони є.

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • 22 жовтня весь світ відзначає день цієї клавіші. Його придумав житель штату Айова Дерек Арнольд як жарт над своїми друзями, які постійно писали йому малими літерами. Відзначати день можна різними шляхами - оголосити амністію користувачам, які пишуть Caps Lock, відмовитися від цієї функції або цілий день нею користуватися.
  • У деяких азіатських мовах немає поділу по регістру букв. Тому на їх клавіатурах ця клавіша може бути відсутнім - вона їм не потрібні.
  • Деякий час існував рух проти використання заглушки регістра. У них був свій сайт, але на момент написання статті він вже не працював.

Як відключити Caps Lock

Тепер прийшла пора поговорити про методиках відключення цієї кнопки тим, кого вона доводить до сказу. Один з нижчеописаних методів здатний одночасно знешкодити і клавішу Insert, яка відповідає за режим вставки нового тексту або заміни існуючого.

УВАГА. ОПИСАНІ НИЖЧЕ МЕТОДИ ВИМАГАЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ РЕДАКТОРА РЕЄСТРУ. ВИКОНУЙТЕ РЕКОМЕНДАЦІЇ, ТІЛЬКИ ЯКЩО У ВАС Є ДОСВІД РОБОТИ В НЬОМУ. Невміле поводження з Реєстру чи поспішність у ДІЯХ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО порушенняфункціонального ОБЛАДНАННЯ, програм АБО ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ В ЦІЛОМУ. ПОРТАЛ NASTROYVSE НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗБИТКИ призначених для користувача даних В РЕЗУЛЬТАТІ НЕПРАВИЛЬНИХ ДІЙ!

Метод 1. Відключення Caps Lock

  • Увійти в редактор реєстру комбінацією клавіш Win + R і введенням в рядок команди REGEDIT. Підтвердити натисканням ОК.
  • Послідовно відкрийте секцію HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Control \ Keyboard Layout.
  • У правій половині дисплея клацніть по вільному місцю правою кнопкою. Виберіть функцію створення двійкового параметра (Binary value).
  • Дайте йому ім'я Scanmode Map і в поле даних параметра впишіть 00000000000000000200000000003A0000000000. Підтвердіть збереження ОК.
  • Вийдіть з вікна редактора кнопкою виходу або хрестиком.
  • Перезавантажити комп'ютер.

Метод 2. Захоплюємо і Insert

Алгоритм ідентичний попередньому. Але на кроці 4 рядок даних матиме вигляд 000000000000000003000000000052E000003A0000000000.

Метод 3. Смертна кара

Вирок виповнюється будь-яким інструментом, яким можна підколупнути клавішу. Але у методу є недоліки - його не можна застосовувати на гарантійній клавіатурі. Також через дірку може потрапляти пил або напої, які зашкодять внутрішню структуру комп'ютера або клавіатури.

Метод 4. Програма редактор клавіатури

Називається така Key Tweaker. Вона безкоштовна і дає можливість змінити призначення, активувати або знешкодити будь-яку клавішу. Залишилося лише знайти заповітний Caps Lock і відключити його на панелі управління клавіатури. Після перезавантаження вона стане неактивною. Повернути можна скасуванням попередніх змін в будь-який час.

завершення

Продовжувати користуватися заглушкою прописних літер або відключити її - рішення суто особиста. Але перш ніж зробити крок в сторону відмови, подумайте: а чи буде від цього користь? І якщо немає, то вибір очевидний.