Використання команди Shutdown з «Командного рядка» для виключення і перезавантаження Windows

Вимкнути, перезавантажити або перевести комп'ютер в інший режим функціонування можна не тільки звичним способом через меню «Пуск», а й за допомогою утиліти Windows Shutdown, запускається з «Командного рядка». Таким шляхом можна налаштувати, наприклад, «Завершення роботи» з відстрочкою, вимкнути віддалений ПК і т. П. Далі буде детально розглянуто, як користуватися цією командою для різних цілей.

Вимикайте комп'ютер за допомогою команди Shutdown.

Команда Shutdown для виключення, перезавантаження або глибокого сну

Скористатися командою Shutdown для перезавантаження, глибокого сну (енергозберігаючий режим) або виключення досить просто на будь-який Windows (ХР, 7, 8, 10):

  1. Відкрийте «Пуск» і знайдіть серед службових програм Command line або впишіть її в «Пошук».
  2. Натисніть додатковою кнопкою маніпулятора і виберіть Run As Administrator, щоб «Командний рядок" не відкинула ваш запит за недостатністю прав.
  3. Далі в чорне вікно потрібно вписати:
    • shutdown / r - для перезавантаження;
    • shutdown / s - щоб вимкнути ПК;
    • shutdown / h - для переходу в режим економії енергії Hibernation.

Також можна вимкнути, перезавантажити або ввести комп'ютер в певний режим з додатковими умовами - для цього використовуються параметри, закодовані буквами, про які ви прочитаєте нижче.

Параметри команди Shutdown

Для використання Shutdown з більш тонкими настройками використовуються наступні параметри «Командного рядка»:

  • shutdown /? - видає невелику інструкцію про застосування команди в різних ситуаціях;
  • / L - здійснює вихід з облікового запису;
  • / G - вимикає комп'ютер, а потім виконує перезавантаження «Windows» і запускає всі системні програми;
  • / A - скасовує запитане вимикання комп'ютера;
  • / P - виключення комп'ютера без будь-якої підготовки, яка виконується при стандартному завершення роботи;
  • / E - дозволяє додати пояснення, чому комп'ютер раптово вимкнувся;
  • / O - відкриває розділ з настройками запуску і перезавантаження ОС, не підходить для Windows 7 і більш ранніх версій;
  • / T ааа - настройка відкладеного вимикання комп'ютера, де «ааа» - час в секундах;
  • / C - перезавантаження або вимикання з пояснювальним текстом, для чого це робиться (довжина не більше 512 знаків);
  • / F - примусова зупинка всіх працюючих програм і закриття їх вікон;
  • / D [p | u:] аа: сс - відкладена перезавантаження із зазначенням причин її запиту, де «аа» і «сс» - це закодована в цифровий вигляд причина.

Приклади використання утиліти Shutdown

Можливо, деякі параметри, представлені вище, здалися вам непридатними для звичайного користувача або незрозумілими. Зараз ви побачите кілька прикладів, де можуть бути використані ці команди - їх можна поєднувати один з одним, щоб домогтися більш точного результату:

  1. Shutdown / r / c - перезавантаження ПК з пояснювальним текстом. Застосовується, коли ви є адміністратором цілої комп'ютерної мережі, пов'язаної між собою одним сервером, і вам потрібно перезавантажити їх все одночасно. Тоді ви можете написати попередження для людей, які за ними працюють, наприклад, «зараз буде виконана перезавантаження, нічого не робіть». Так ви уникнете необачних дій з боку ваших колег.
  2. Shutdown / s / t ааа / c - дозволяє виставити таймер вимикання комп'ютерів, пов'язаних загальним сервером, підходить для всіх версій Windows, включаючи 7 і ХР. Така команда використовується, коли потрібно дати час людям, які працюють за ПК, закрити всі програми і зберегти важливу інформацію. У цьому випадку також дописується пояснення, наприклад: «комп'ютер вимкнеться через 3 хвилини». Замість символів «ааа» ви дописуєте кількість секунд.
  3. Shutdown / d [p | u:] аа: сс - дозволяє налаштувати отсроченную перезавантаження і вказати її причини для «Журналу подій», щоб надалі стежити за станом системи. Замість «аа» і «сс» вказуються цифри, що позначають причину. Ви повинні заздалегідь встановити для кожного випадку окрему цифру від 0 до 255.

Скасування дії команди

Якщо ви запланували вимикання комп'ютера або перезавантаження, але потім передумали або просто помилилися, то під останньою командою впишіть ще одну: «shutdown / a» (без лапок).

Ви встигнете скасувати дію, навіть якщо замовлений негайний перезапуск / відключення: система чекає хвилину, перш ніж зробити якісь кроки. При цьому на всіх підлеглих комп'ютерах автоматично з'явиться відповідне повідомлення. Неможливо скасувати тільки команду «shutdown / r / t 0», яка виключає стандартне очікування. Запитуючи її, потрібно бути уважним, щоб не втратити незбережені дані: переконайтеся, що у вас закриті всі додатки, збережений прогрес в грі, не проводиться обмін файлами, не йде завантаження через інтернет і ПК, що працюють на загальному сервері, також не зайняті поточними завданнями .