VPS і VDS: особливості функціоналу та відмінності

У кожній галузі існує величезна кількість різної термінології і «професійного сленгу», які використовуються для внутрішньоструктурних спілкування. Відповідно, людині, яка не має пряме відношення до даної галузі, досить складно розібратися в тонкощах термінології, а головне - в призначення предметів або послуг. Це безпосередньо відноситься і до комп'ютерної сфері, де скороченнями і «сленговими виразами» користувачі спілкуються між собою постійно. Але багато користувачів, які використовують комп'ютер на побутовому рівні продовжують губитися в достатку абревіатур, що позначається на принциповому розумінні того, яка саме послуга ними купується і не платять вони за одне і теж двічі. В рамках цієї статті мова піде саме про одне з таких «феноменів», який може утворюватися через відсутність чітких пояснень (у тому числі безпосередньо від провайдерів) про те, в чому полягає функціонал VPS і VDS і чи є між ними різниця.

Відмінності між VPS і VDS.

А чи є різниця

Отже, почати варто з того, що деякі провайдери, в тому числі навіть великі організації з Росії, «люблять» використовувати абревіатури «VPS» і «VDS» для позначення «нібито» різних технічних послуг. «VPS» - це скорочення від «Virtual Private Server», він же в перекладі «Віртуальний приватний сервер», а «VDS» - це «Virtual Dedicated Server», тобто «Віртуальний виділений сервер».

А знаєте в чому полягає різниця між ними? Різниця полягає лише в тому, що термін «VPS» прийшов на російськомовний призначений для користувача ринок, як то кажуть «з-за бугра», тобто з наявних пропозицій іноземних провайдерів. А «VDS» - це вітчизняна назва, яке отримало своє поширення в рунеті, в тому числі, завдяки раніше досить популярною системі управління «VDSManager». Саме тому, якщо ви поставите питання іноземному провайдеру: «А чи можете ви мені надати VDS?», То отримаєте якщо не негативну відповідь, то хоча б здивований погляд, так як «за кордоном» мало кому відомо взагалі про наявність терміна «Virtual Dedicated Server »і ще менше тих, хто його використовує.

Але на території Росії деякі, м'яко кажучи, неблагочестиві провайдери користуються незнанням своїх користувачів і пропонують каталог послуг, де «VPS» і «VDS» вказані в різних позиціях і з величезною різницею у вартості. Побачивши подібне в прайс-листі, знайте, що тут вас намагаються обдурити з перших миттєвостей і варто обходити стороною даного постачальника.

Принцип роботи

Змиритися з тим, що деякі провайдери і користувачі поділяють «VPS» і «VDS» за різні послуги, цілком можливо, так як прийнято вважати, що перший працює на основі технології «OpenVZ», а другий на технології «KVM». Це ні в якому разі не «традиція», а лише найпоширеніші «заготовки», так як вже було сказано, що різниці між ними немає:

  • «OpenVZ» - це вже усталена технології віртуалізації, заснована на рівні operating system (операційної системи). Тобто все «відвідувачі» базуються на єдиному ядрі Linux і запускаються з основної операційної системи, і кожен з них незалежно займається емуляцією роботи фізичного сервера.
  • «KVM» - це технологія, яка допомагає реалізувати створення певного аналога фізичного сервера. Основа всього - це повна ізольованість окремо взятої віртуальної машини від всіх інших «сусідів».

Основна відмінність «OpenVZ» від «KVM» в тому, що при використанні першого варіанту не вийде змінити операційну систему і працювати доведеться виключно на базі «Linux». А ось «KVM» в цьому плані більш гнучкий і дозволяє встановити, як звичний всім Windows, в тому числі і різні авторські збірки.

Це лише кілька прикладів того, на яких технологіях будуються «VPS / VDS» (Virtuozzo, FreeBSD, VMware, XEN, Hyper-v), але, щоб не було закладено в основі, кожен користувач отримає один єдиний результат - управління частиною виділеного сервера на реальній машині.

висновок

Отже, з усього вищевикладеного можна зробити лише один висновок і полягає він у тому, що немає ніякої фактичної різниці між «VPS» і «VDS». Звертати увагу необхідно не на дані букви, а на те, яку технологію використовує провайдер для реалізації своєї послуги. Не слід піддаватися на поширені помилки, якщо вам пропонують «VPS», умовно кажучи, по 100 рублів, а «VDS» по 500 рублів, нібито вказуючи, що це різні послуги, то вас намагаються, як мінімум, обдурити.