Critical Structure Corruption - причини виникнення синього екрану в Windows і способи вирішення помилки

Помилка Critical Structure Corruption з кодом 0x00000109 виникає при запуску системи емуляції і іншого програмного забезпечення всередині ядра операційної системи. Її виникнення означає, що ядро ​​виявило пошкодження даних всередині нього.

Методика усунення помилки Critical Structure Corruption.

Причини виникнення помилки

Ядро - найбільш важлива частина вашої операційної системи. Воно контролює різні завдання і додатки на ПК - як програмні, так і апаратні, наприклад, ОЗУ і процесор. Існує два види ядер - микроядро і монолітне ядро. Перше має тільки базові функціональні можливості, друге ж додатково містить безліч драйверів. По суті, це з'єднання програмного і апаратного забезпечення. Причини помилки дуже великі і широкі. Тому вам потрібно буде виконати безліч різних рішень і подивитися, яке з них вам підходить. Причинами помилки BsoD Critical_Structure_Corruption в Windows зазвичай є:

 • Пошкоджене обладнання (наприклад, несправна карта пам'яті).
 • Драйвер, який навмисно або випадково змінив критичний код або дані ядра.

Оскільки причини з'ясовані, вирішення проблеми знайти буде вже не так складно. Читайте далі і дізнайтеся, як виправити помилку Critical_Structure_Corruption в Windows 10.

Як проявляється помилка critical structure corruption

Найбільш частою причиною появи синього екрану є застарілий або пошкоджений драйвер. Він відображається поруч з кодом помилки CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION і закінчується на «sys». Тут рішенням є оновлення або видалення цього пошкодженого ПО. Коли ви знову зіткнетеся з BSOD, запишіть ім'я несправного драйвера, щоб з'ясувати, для чого він призначений. Для цього є багато відмінних сайтів, які пропонують повний опис джерела. Наприклад, Carrona: //www.carrona.org/dvrref.php

Відкрийте посилання і введіть свою помилку в поле пошуку. Після цього сайт надасть вам всю необхідну інформацію. По-перше, ви повинні визначити, до якого з двох типів драйверів він: Windows і апаратне забезпечення. Якщо в результатах пошуку пошкоджений файл містить посилання - це апаратне забезпечення, якщо вказано «Оновлення Windows» - це ПЗ, пов'язане з Windows.

Апаратні драйвери - використовуються для запуску певних фізичних компонентів комп'ютера, таких як прошивка або різні компоненти системи. Вони забезпечують безперебійну роботу різної електроніки на ПК. Ви можете сказати, що це апаратна помилка, якщо в таблиці Carrona в розділі «Джерело» вказано посилання на сайт. Драйвери Windows, з іншого боку, використовуються тільки ОС. У більшості випадків причиною помилки Critical Structure Corruption в Windows служать програми-емулятора і віртуальні машини. Інші можливі причини:

 • Несправне обладнання.
 • Застаріла відеокарта.
 • Пошкоджений драйвер, який впливає на основні дані ОС.

Critical Structure Corruption - як виправити

Alcohol 120%, Deamon Tools, MacDriver і Intel HAXM (Hardware Accelerated Execution Manager), як стверджують розробники, безпосередньо пов'язані з помилкою Critical_Structure_Corruption в Windows. Якщо на вашому комп'ютері встановлено одна з цих програм, поновіть її до останньої версії або видаліть з ПК. Після цього перезавантажте ПК і перевірте його, виправлена ​​помилка. При повторному виникненні синього екрану переходите до наступного методу.

Оновіть драйвер графічного адаптера

У багатьох випадках BsoD з помилкою викликаний несправним ПО відеокарти. Є два способи отримати правильний драйвер для вашої відеокарти: вручну або автоматично. Оновлення ПО вручну - ви можете оновити софт для відеокарти вручну, перейшовши на веб-сайт виробника вашої відеокарти і виконавши пошук самої останньої актуальної версії драйвера. Обов'язково вибирайте тільки драйвери, сумісні з вашою версією Windows 10. Зверніть увагу, що, якщо ви є користувачем ноутбука, вам слід завжди звертатися до виробника ноутбука, в іншому випадку ви ризикуєте втратити розширені функції настройки, які входять в комплект поставки з вашою відеокартою. До автоматичним способам оновлення драйверів відноситься сторонній софт, який сканує систему, визначає підключений обладнання і звіряє версії встановлених драйверів з останніми доступними в інтернеті.

Інструмент діагностики пам'яті

Як уже згадувалося, однією з можливих причин проблеми є несправне обладнання, наприклад, пошкоджена карта пам'яті. На щастя, ви можете легко перевірити це за допомогою вбудованого діагностичного інструменту:

 1. Windows + R / введіть mdsched.exe.
 2. Ви можете вибрати «Перезавантажити зараз і перевірити на наявність проблем (рекомендується)», щоб перевірити стан карти пам'яті прямо зараз, або вибрати «Перевірити на наявність проблем при наступному запуску комп'ютера», якщо ви зараз зайняті.
 3. Відкриється сторінка, що показує хід перевірки і кількість проходів, які вона виконає в пам'яті. Якщо при цьому ви не бачите ніяких додаткових помилок, ваша карта пам'яті не викликає ніяких проблем.
 4. Якщо ви користуєтеся стороннім засобом діагностики обладнання, якому довіряєте, запустіть його і виконуйте вказівки згідно майстру по налаштуванню.
 5. Перевірте журнал подій

Перегляд подій точно вкаже, що сталося, коли у вас виник синій екран смерті з помилкою Critical_Structure_Corruption. Ось як ви можете це перевірити:

 • Windows + X / «Перегляд подій».
 • Відкрийте «Журнали Windows», перевірте середню частину вікна на наявність підозрілих подій, які відбуваються приблизно в той час, коли виникає помилка синього екрану. Подивіться, чи є певна програма винуватцем вашої проблеми.

Видалення драйвера дисплея

Згідно Microsoft, ви також можете спробувати видалити драйвер дисплея і перезавантажити комп'ютер. Ось як це зробити:

 • Запустіть Windows 10.
 • Одночасно натисніть кнопку Win і X.
 • Виберіть диспетчер пристроїв.
 • Натисніть на Адаптери дисплея / Видалити.

Перезавантажте комп'ютер і перевірте його на працездатність.

Перевірка обладнання (HDD, RAM, PSU)

Перш ніж перейти до етапів усунення неполадок, пов'язаних з програмним забезпеченням, в першу чергу необхідно перевірити обладнання. Можливі причини BSOD і вищезгаданого пошкодження структури є факторами різних критичних проблем і багатьох системних збоїв:

 • HDD - використовуйте chkdsk (Командний рядок> введіть: chkdsk c: / r і натисніть Enter), щоб знайти і виправити помилки. або використовуйте сторонній інструмент. Переконайтеся, що все підключено правильно.
 • RAM - запустіть перевірку пам'яті або використовуйте MemTest86 для пошуку помилок RAM. У разі, якщо у вас є кілька флешок, відключайте їх одну за одною (залишайте як мінімум одну включену) і, таким чином, визначте несправний компонент.
 • Блок живлення - переконайтеся, що всі кабелі підключені правильно. Крім того, якщо ви недавно додали нове обладнання, переконайтеся, що воно не перевищує можливості блоку живлення.

SFC і DISM

 • Клацніть правою кнопкою миші Пуск і відкрийте командний рядок (від імені адміністратора). У командному рядку введіть sfc / scannow і натисніть Enter.
 • Зачекайте, поки інструмент не знайде помилки, і закрийте командний рядок.

DISM запускається через командний рядок:

 • Клацніть правою кнопкою миші на Пуск і відкрийте командний рядок (від імені адміністратора).
 • Введіть наступні рядки і після кожної натисніть Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / CheckHealth
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 • Дочекайтеся закінчення сканування і закрийте командний рядок.
 • Перезавантажте комп'ютер.

Перевірте всі драйвери

Крім додатків, які не вдалося інтегрувати в оболонку Windows 10, не можна забувати і про драйвери. Несправні драйвери є найбільш поширеною причиною несправностей Windows 10 на сьогоднішній день. Іноді універсальні, але сучасні драйвери можуть привести до тих же результатів і зламати вашу систему. Отже, вам потрібно буде поекспериментувати, знайти відповідний функціональний драйвер і, нарешті, відключити поширення драйверів через служби Windows Update:

 • Клацніть правою кнопкою миші Пуск і відкрийте Диспетчер пристроїв.
 • Натисніть на вид і включіть «Показати приховані пристрої».
 • Якщо є несправний драйвер, знайдіть його в списку, а потім повторно.

Якщо жоден з перерахованих способів вам не допоміг, можливо, потрібно повністю перевстановити ОС. Якщо ви вже стикалися з подібною проблемою і використовували для її вирішення інший метод, розкажіть про це в коментарях під статтею.