Що вибрати: GIMP або Photoshop

Користувача, який використовує комп'ютер для набору текстів, ознайомлення з актуальними новинами або для організації власного дозвілля, навряд чи буде хвилювати питання, якою програмою віддати перевагу, якщо суперечка виникла між Photoshop і GIMP. Однак якщо поруч з вами виявиться фотограф або творча людина, діяльність якого пов'язана з редагуванням різного роду зображень, байдужим залишитися в цій суперечці він точно не зможе. Саме така категорія людей відмінно розбирається в нюансах і Photoshop, і GIMP.

Якщо перед вами виникла величезна проблема, якою програмою віддати перевагу, і вам складно самостійно зробити вибір, оскільки ви не маєте практичного досвіду роботи з жодною з них, пропонуємо вам ознайомитися з нашими рекомендаціями, спираючись на які вашу особисту проблему вирішити буде простіше.

Основні характеристики програм

Щоб без упередженості відповісти, яка програма краще або гірше, важливо вивчити їх основні характеристики. Дуже корисно визначити їх відмінні риси та ідентичні функції.

Photoshop і GIMP є растровими графічними редакторами, проте, незважаючи на таке, здавалося б, важливе схожість, ці програми орієнтовані на різні категорії користувачів, різні завдання. А також кожна з цих програм по-різному функціонує на різних операційних системах. Якщо Photoshop успішно функціонує на Windows, то GIMP орієнтований також і на Лінукс.

Щоб визначитися, що конкретно вам, як користувачам, найкраще встановити на комп'ютері, рекомендуємо Вам також ознайомитися з перевагами та недоліками кожного графічного редактора.

Переваги і недоліки

Якщо у ваші завдання не входить серйозно займатися обробкою зображень, ви прагнете лише тільки цікаво організувати своє дозвілля, виділяючи час для улюбленого хобі, тоді навряд чи ви побажаєте купувати будь-яку програму, що супроводжується колосальною вартістю. У цьому випадку вас цілком вразить і влаштує редактор, функції якого розраховані на любительську обробку зображень.

Порівнюючи в цьому ракурсі Photoshop і GIMP, можна однозначно відмітити, що друга програма займає виграшну позицію, оскільки є абсолютно безкоштовним програмним продуктом, тоді як за Фотошоп вам доведеться заплатити.

Установка програми GIMP

Деякі користувачі можуть вступити в активний суперечка, стверджуючи, що їм вдалося знайти і завантажити безкоштовний Фотошоп. Ми б не хотіли, але нам доведеться розчарувати таких користувачів тим, що безкоштовний Фотошоп не супроводжується тими функціональними можливостями, як справжня ліцензійна програма, оскільки є продуктом, який довелося зламати. Крім цього, використання неліцензійного ПЗ в домашніх умовах хоча б не супроводжується штрафними санкціями, тоді як інсталяція на робочому комп'ютері безкоштовної піратської версії Фотошоп чревата важкими фінансовими наслідками, внаслідок яких бізнес може похитнутися.

З огляду на ту обставину, бізнесменам найкраще заздалегідь зорієнтуватися, що для них важливіше. Якщо для них не настільки важливо найвищу якість зображення, тоді можна не провокувати фінансові ризики, не наражати на бізнес фінансових витрат, а просто придбати безкоштовний GIMP.

І також ми рекомендуємо встановлювати на комп'ютері спочатку не фотошоп, а GIMP тим користувачам, які тільки починають пробувати власні сили на терені графічного дизайнера. Крім цього, GIMP виграє ще й тим, що потребує невеликої кількості вільного простору на жорсткому диску. Фахівці підрахували, що в даний момент ця програма займає місця в сорок разів менше, ніж Фотошоп.

Робота з шарами в GIMP

За рахунок того, що вона поглинає меншу кількість ресурсів, вона здатна швидше виконувати запити користувача. GIMP має русифіковану версію, тому навіть новачок без сторонньої допомоги може розібратися, що і навіщо слід виконувати. У доповненні до цього новачкам дуже подобається доступний і зрозумілий інтерфейс.

Ознайомившись з цими характеристиками, можна прийняти рішення про встановлення саме GIMP. Ніхто не буде заперечувати цього рішення, але поряд з перевагами програми слід ознайомитися і з її недоліками, а також з перевагами «головного конкурента», в якості якого виступає Photoshop. Зіставивши всі характеристики, буде простіше зробити правильний вибір.

Професійні фотографи не звертають уваги на те, що Photoshop потребує значної кількості вільного місця, їх більше приваблює широке розмаїття функціональних можливостей програми. Щоб комп'ютер працював без збою, професіонали набувають заздалегідь вінчестери великих обсягів, що досягають декількох терабайт, що миттєво зводить нанівець один з недоліків Фотошопа щодо займаного місця.

Якщо приділити увагу основам роботи з Photoshop, згодом користувач буде виконувати всі основні дії автоматично, не звертаючи уваги на інтерфейс і його мовний супровід.

Явною перевагою Фотошопа перед GIMP є можливість передачі кольору. Зокрема, GIMP нездатний працювати в 16-бітному або 32-бітному колірному просторі. Однак певна категорія користувачів, що є прихильниками цієї програми, цілком задовольняється 8-бітовим колірним каналом. До речі, згідно зі спостереженнями, тільки 3% користувачів, що виконують графічні завдання, готові використовувати 16-бітний або 32-бітний колірні канали.

Програма Adobe Photoshop CS4

Фотошоп наділений великими можливостями, але досвідчені користувачі стверджують, що при бажанні і в такій програмі, як GIMP, можна прийти до бажаного результату, хіба що витративши трохи більше часу, оскільки доведеться виконувати завдання, просуваючись «манівцями».

На жаль, GIMP серйозно поступається Фотошопу відсутністю достатньої кількості інструментів, спрямованих на роботу з текстовою інформацією. Зокрема, повністю виключена можливість застосувати текстові ефекти. Якщо ж вкрай необхідно все-таки їх застосувати, користувачам рекомендується скористатися безкоштовними онлайн-ресурсами, які надають таку можливість.

Отже, якщо перед вами виникла проблема, чому віддати перевагу, що краще: Gimp vs Photoshop - рекомендуємо вам спочатку визначитися, яку мету ви переслідуєте, наскільки для вас важливо на високому професійному рівні редагувати зображення. Важливо оцінити свій практичний досвід, а також рівень майстерності. Не маючи відповідної практики, не слід відразу ж купувати дорогий Фотошоп, простіше набити руку, підвищити рівень майстерності графічного дизайнера на безкоштовному додатку GIMP. Якщо ж ви професіонал, кращий графічний дизайнер, якому максимально важливо до найдрібніших нюансів здійснювати редагування фото, тоді вам не слід навіть дивитися в бік GIMP, а відразу придбати Фотошоп.