Рейтинг кращих ігор для розвитку дітей

Незважаючи на особисту думку деяких батьків щодо шкоди комп'ютерних технологій, було б серйозною помилкою поширювати свої переконання і на підростаюче покоління. Безумовно, в мережі Інтернет існує певна кількість того, що не призначене для дитячих очей і вух, та й якщо на те пішло, то і в принципі для споглядання людьми незалежно від їх віку. Обмежувати «свободу пересування по Інтернету» своїм чадам не просто можна, а й потрібно, так як, на превеликий жаль, відкритістю та медійних підростаючого покоління користуються ним же на шкоду. Повинен дотримуватися певний баланс. Час, яке ваше чадо проводить за комп'ютером, має використовуватися раціонально, і не тільки для його розваги, а й для навчання. Інтернет - це дійсно світ безмежних можливостей, який можна і потрібно використовувати для навчання, прищеплення певних навичок і розвитку своїх майбутніх повноцінних членів сучасного інформаційного суспільства. В рамках цієї статті мова піде про навчання дітей за допомогою різних розвиваючих ігрових продуктів, які можна скачати і встановити на комп'ютери, планшети і смартфони. Де їх можна скачати? У чому їх функціонал? А головне: яка в них користь? Відповіді на ці та інші питання ви і знайдете в даній статті.

ТОП кращих ігор для дітей.

Шкода чи користь

В силу свого віку і особистих переконань багато батьків віком понад 30 років вважають, що комп'ютерні ігри - це зло, яке обов'язково призведе до деградації підростаючого покоління. Ця думка і твердження кожен чув неодноразово, і деякі дійсно приймають еволюцію інформаційних технологій, як щось негативне. Спростування цим упередженням були вже неодноразово надані на основі результатів практичних досліджень вчених. Висновок цих досліджень полягає в тому, що комп'ютерні ігри - це не зло, а інструмент, який при правильному використанні допоможе всебічно розвинути дитини, дозволить в найкоротші терміни адаптуватися в соціальному суспільстві і прищепити необхідні для вибору майбутнього шляху навички і звички.

Мабуть, ключові слова в вищевикладеному виведення - це «правильне використання». Тобто саме батько відповідає за те, як саме їх чадо використовує можливості сучасних технологій і чи буде від цього застосування користь. Не можна просто посадити дитину за комп'ютер і дати йому в руки мишку, після чого сісти і чекати, поки з нього виросте геній, а якщо станеться зворотне, звалити всю провину на Інтернет. Раціональне використання і безпосередню участь в інформаційній життя - ось ключ до розвитку вашого чада. Якщо говорити коротко, то за результатами раніше анонсованих досліджень було доведено, що:

 • Незалежно від жанрової приналежності ігрового продукту, людина, що проводить за грою оптимальну кількість часу, постійно знаходиться в зосередженому стані, що дієвим чином тренує уважність і дозволяє розвинути в ньому навички засвоєння великих обсягів інформації.
 • Інтерактивні головоломки, квести, завдання прищеплюють логічне мислення і навик роботи з багатозадачністю.
 • Постійний тактильний контакт з клавіатурою або сенсорним екраном тренує дрібну моторику і зорову координацію.
 • Оптимальний вибір рівнів складності і мотиваційної складової гри дозволяють прищепити навик визначення рівня своїх можливостей, а також самим безпосереднім чином мотивувати на поліпшення наявних знань і фізіологічних можливостей і бажання подальшого навчання.
 • Грамотне застосування жанру, де присутні елементи стриманої агресії, допомагає дитині скинути можливе нервове напруження, яке накопичилося протягом дня.
 • І на останок. Світ комп'ютерних ігор нічим не обмежений. Повний політ фантазії, всі існуючі і неіснуючі світи відокремлює лише клік мишкою. Подібна необмеженість дозволяє максимально розширити кругозір дитини і відкрити йому для вивчення будь-яку точку всесвіту або, якщо бути точніше, всесвітів.

Нерозумно було б стверджувати, що в цьому питанні присутні тільки позитивні моменти. Звичайно ж, є і мінуси. Наприклад, це додаткові навантаження на зоровий апарат і в цілому на стан організму, можливе пристрасть з небажанням займатися чимось іншим, відчуженість від реальності і відсутність навичок особистісного спілкування. Але всі ці негативні сторони нівелюються при грамотному і раціональному застосуванні існуючих можливостей. Баланс і особиста зацікавленість в розвитку - це і є ключ до вирішення більшості можливих проблем.

Топ - 7

Отже, повертаючись до основного питання даної теми слід зупинитися на 7 іграх з різною жанровою приналежністю, з якими час, проведений за комп'ютером або мобільним гаджетом, буде максимально корисним для розвитку вашого чада.

«Фіксікі. Навчання математики. Підготовка до школи »від 1C-Publishing

Як стверджують самі розробники, всі завдання, які зустрічаються в додаток продумані з залученням професійних дитячих психологів, що дозволило створити максимально дієву оболонку для розвитку математичних навичок і логічного мислення. Інтерфейс побудований на постійній взаємодії з героями мультфільму, що допомагає навчальному процесу розглядатися як захоплююче пригоди разом з будь-якими героями, а саме це і мотивує чадо на подальше вивчення матеріалу. Барвисто, цікаво і дієво.

«Смішна їжа 2!» Від Mage Studio Kid Games

Додаток розраховане на дітей віком від 2 до 5 років. Пропонує 15 навчальних тем, в тому числі для розвитку дошкільних навичок. У своїй структурі має:

 • Пазли для самих маленьких.
 • Частини і ціле.
 • Пошук предметів.
 • Логічні завдання.
 • Вивчення квітів і фігур.
 • Геометрія і математика для самих маленьких і багато іншого.

Барвистий інтерфейс, цікаві та яскраві персонажі, цікаві завдання - все це обов'язково зацікавить ваше дитя, особливо з вашим безпосереднім участю в ігровому процесі.

«Ми-ми-ведмедики» від Interactive Moolt DTv

З-під пера даних розробників вийшло вже безліч захоплюючих додатків по мультсеріалу «Мімішкі», вже не один рік радующему дітей з усієї країни на телеканалі «Мульт». Велика кількість міні-ігор різної тематики та складності, що запам'ятовуються і веселі головні герої, улюблені багатьма персонажі, відповідний саундтрек. Все це і багато іншого доступно для скачування в «Google Play». У серії налічується близько п'яти додатків, які розділені з основної тематики, що дозволяє підібрати гри виключно під інтерес вашої дитини. Незважаючи на те, що по більшій частині це умовно-безкоштовні проекти, посмішка і радість в очах майбутнього чемпіона стоять всіх витрачених грошей.

«Маша і Ведмідь» від AppQuiz

Мультсеріал «Маша і Ведмідь» ось вже більше 10 років радує дітей з усього світу, особливу популярність придбавши в країнах Азії. Подібна популярність ще на перших етапах розвитку проекту призводила до того, що мультфільм намагалися адаптувати під інтерактивні ігри. Спроб було багато, але по-справжньому яскравого проекту не вдалося створити до сих пір. Це відноситься і до наведеного додатком, так як далеко не всі оцінили належним чином пропонований розробниками асортимент міні-ігор і задачок. Знайомі обстановка і персонажі, які чіпляють увагу чада з перших хвилин, пропонують кожному:

 • Малюнки та розмальовки.
 • Пошуковик слів.
 • Об'єкти і форми.
 • Головоломки.
 • Музичні інструменти.
 • Просту математику.

Є деякі шорсткості в плані оптимізації і внутрішніх покупок, але увагу і зацікавленість малюків - це ключ, як мінімум, до веселого проведення часу.

«Вантажівка Льова і машинки: дитячий конструктор» від Project First LLC

Мультфільм, який вже став хітом на телеканалі «Мульт», в шорт-листі у багатьох батьків, і ігрові проекти, присвячені цьому персонажу, заслуговують своєї уваги. Як вже стає зрозуміло з наведеного назви, це автомобільний конструктор, де будь-яку створену машинку можна оживити. Завантаживши програму, ви придбаєте цілу енциклопедію для самих маленьких по влаштуванню автомобілів, їх призначенням, різновидам, а головне - воно дозволяє в максимально зрозумілій формі роз'яснити малюкові «що, як і чому». По суті, це більш просунутий аналог пазлів, користь від яких просто не ставиться під сумнів.

«Дитячі пазли: фігурки тварин і пазли» від RV AppStudios

Ця програма може зацікавити не тільки підростаюче покоління, але їх батьків. Величезна кількість барвистих пазлів різного рівня складності, від стандартних геометрій до об'ємних фігур. Розвиток дрібної моторики за допомогою цього додатка вже неодноразово підтверджувалося відгуками реальних користувачів. Всі без винятку відзначають красу і різноманітність обраних для складання зображень, і не дивлячись на те, що розробники позиціонують свій проект як «+4», гра припаде до душі і дітям молодшого віку.

«Чудо-Казки та розмальовки» від AmayaKids

Казки - це те, що робить саме безпосередній вплив на абсолютно кожної людини, незалежно від його віку. Правильний вибір «вигаданої історії» дозволяє занурити малюка в чарівний світ, де немає місця буденності і агресії. Тільки уявіть, що, читаючи казку, ваше чадо на екрані смартфона буде бачити відповідні зображення, що перетворить читання в захоплюючу інтерактивне подорож. Неймовірно чарівна атмосфера, приголомшливе аудіосупровід, і тільки улюблені всіма казки - все це ви знайдете в проекті компанії «AmayaKids». Варто сказати, що вибір вищевикладеного програмного забезпечення в більшій мірі повинен бути продиктована особистими уподобаннями представника підростаючого покоління. Тому і «Топ-7» у кожного може бути свій.

висновок

Планшет або смартфон - це ідеальні ігрові інструменти, для даних цілей, за рахунок постійного тактильного сприйняття, так як комп'ютери в цьому плані істотно їм поступаються. Можливості комп'ютера будуть вкрай корисні для пошуку інформації або в якості інтерактивної бібліотеки. Існує величезна кількість сайтів, які спеціалізується на різних навчальних програмах, уроках, що буде вкрай корисно і для загального розвитку дитини, і для його підготовки до вступу в школу. Зверніть увагу на:

 • //www.babylessons.ru - гри, уроки, вироби.
 • //chudo-udo.info - енциклопедії, мультфільми, тести, вироби
 • //www.razvitierebenka.com - буде корисно для тат і мам.
 • //deti-online.com - казки онлайн.
 • //doshkolnik.ru/testy-igry-golovolomki-fokusy.html - тести, головоломки та багато іншого.
 • //www.raskraska.com - величезна бібліотека розмальовок.

Залиште забобони. Інтернет відкриває перед вами необмежені ресурси, використовуйте їх з розумом.