Що таке jailbreak, його установка на iOS 12

Користувачі техніки Apple - смартфонів iPhone і планшетів iPad, особисто переконалися в одному великому їх нестачі - операційна система iOS блокує доступ до файлової системи. Через це стає неможливо підключити пристрій до комп'ютера в режимі флешки, скопіювати файли, встановити стороннє додаток, і багато іншого. По суті, Apple сильно обмежує права користувача, піклуючись про його безпеки і про свої секрети. Установка Jailbreak - це зняття таких обмежень. Хоча Apple це не схвалює і навіть позбавляє за це гарантії, але саме по собі ця дія не є протизаконним. Адже мати доступ до власних файлів на власному пристрої має право кожен користувач. Та й при оновленні системи все сліди такого злому зникають, так що про гарантії можна не турбуватися. Але є чимало інших негативних наслідків таких дій, тому, перш, ніж зважитися на Jailbreak, добре подумайте. Можна перетворити свій дорогий смартфон в «цеглина» і порушити стабільну роботу деяких програм і системи в цілому. Ризик підхопити шкідливу програму стає великий - ніщо не буде заважати їй встановитися, копатися в службових файлах і передавати їх на сторону або навіть знищити.

Установка Jailbreak на пристрої з iOS 12.

Захист iOS 12 від Jailbreak

З кожною версією операційної системи розробники додають нові способи боротьби з Jailbreak. Але, закладаючи одні дірки в уразливості, створюють нові. Та й хакери майстерно використовують будь-яку можливість перехопити управління і встановити свій додаток, яке виконає jailbreak і зніме обмеження. В iOS 12, як зазвичай, додали ще засобів боротьби з хакерами:

  • Система CoreTrust перевіряє підписи Apple, не пропускаючи підробок.
  • У процесорі А12 використовується захист wm_map_exec_lockdown, покликана контролювати легальність запускаються.

Однак очікування розробників не справдилися - iOS була зламана і незабаром були написані спеціальні програми, що відкривають приховані можливості. Оновленнями намагаються таку можливість закрити, але ця одвічна війна розробників з хакерами може тривати вічно.

Установка Jailbreak на iOS 12

На сьогоднішній день існує два типи Jailbreak для цієї системи - rootlessJB і Unc0ver. Обидва вони виконані у вигляді додатків, і встановити Jailbreak на iOS 12 проблем не складе. Але перший тип поки не підтримує пристрої з процесором А12, і обидва можуть викликати проблеми, тому потрібно попередньо створити резервну копію. Установка rootlessJB нескладна:

  • Зайти на сайт ignition.fun, і в розділі Jailbreak, знайти rootlessJB і натиснути кнопку Get. Додаток почне скачиваться і встановлюватися.
  • Зайти в «Налаштування» - «Основні» - «Профіль», і вибрати «Довіряти China Mobile».
  • Налаштувати архіватор.
  • Запустити rootlessJB, активувати File & AM, Tweeks і натиснути Jailbreak.

Пристрій перезавантажиться і, якщо після цього з'явиться логотип Apple, значить, операція не вдалася і її треба зробити заново. Якщо Jailbreak на iOS 12 встановився успішно, з'явиться новий додаток Filza. Встановити Jailbreak Unc0ver теж не складно:

  • Також перейти на сайт ignition.fun, і вибрати програму, натиснути «Get» - «Install». Додаток скочується і почнеться його установка.
  • Перейти в «Налаштування» - «Основні» - «Профіль», вибрати довіру новому профілю.
  • Запустити програму Unc0ver і натиснути кнопку «jailbreak».

Пристрій перезавантажиться і, якщо все пройшло успішно, на екрані з'явиться додаток Cydia. Якщо це додаток зависає при запуску, доведеться повторити всю операцію ще раз.

Пам'ятайте, що всі зміни будуть працювати до чергового оновлення системи, тому можна його відключити. Але існує і ризик ввести пристрій в режим нескінченної перезавантаження або зовсім перетворити в «цеглина», так що реально оцінюйте свої можливості на випадок такої ситуації.