Способи виправлення помилки «System thread exception not handled»

Коли комп'ютер під Windows 10 починає циклічно перезавантажуватися, хочеться битися головою об стінку. Але мучити себе не потрібно, головне прямого втручання і насолоджуватися якістю роботи операційної системи. Найчастіше така несправність виникає при появі помилки системної загрози - повідомлення System thread not handled. У чому причини і як з нею боротися.

Виправлення помилки «System thread exception not handled».

причини появи

Якщо дослівно перекласти System thread not handled з англійської, вийде щось на зразок необроблюваної помилки системного потоку. На шляху запуску операційної системи виникає своєрідна перепона, яку завантажувач не здатний обробити. Зазвичай помилка виникає при запуску комп'ютера, але нерідка ситуація, коли вона перериває його стабільну роботу з частково або повністю втратою даних. Цей вид помилки з'явився з виходом операційної системи Windows 8, оскільки у попередніх поколінь такої проблеми не виникало. Її викликають наступні чинники:

  • Застарілі драйвери BIOS або завантажувача системи.
  • Некоректна установка
  • Вірусна активність.
  • Некоректна робота системного драйвера.

Але у автора є й інше пояснення цієї помилки. Англійське слово thread крім традиційного прочитання «потік» може перекладатися як «загроза». Таким чином штатний захисник Windows може не допустити подальшого руйнування операційної системи вірусами. У всіх випадках виправлення помилок, а то й обумовлено інше, здійснюють виклик налаштувань комбінацією Win + X або правою кнопкою миші на кнопці «Пуск».

Перевірка на віруси

Якщо після появи помилки система перезавантажилась нормально, почніть з перевірки антивірусом всього комп'ютера. Можна завантажити і актуальні утиліти начебто Доктора Веба для поліпшення результатів. Антивірус повинен мати поточні бази сигнатур. При виявленні вірусу або троянського коня прийміть заходи щодо усунення загрози та лікування комп'ютера відповідно до рекомендацій і можливостям захисника комп'ютера.

Оновлення драйвера глючной пристрої

  • Виберіть функцію диспетчера пристроїв.
  • Послідовно прощелкала всі категорії з метою пошуку проблемного пристрою.
  • При виявленні пристрою або служби із позначкою питання, натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть функцію оновлення драйвера.
  • Дотримуйтесь інструкцій на екрані. Далі подивіться, виправилася ситуація. Якщо ні, переходьте в центр оновлення та подивіться статус завдання або перезавантажте комп'ютер.

оновлення BIOS

Оновлюючи драйвера, випишіть на всякий випадок модель материнської плати вашого ПК.Ета інформація стане в нагоді при пошуку поновлення BIOS для неї на офіційному сайті. Там же знайдуться не тільки оновлення, але і цінні поради щодо їх скачування та встановлення. Дізнатися модель материнської плати в десятці досить просто. Потрібно відкрити командний рядок і ввести команду wmic baseboard get manufacturer product. Система відобразить інформацію по виробнику, моделі і в деяких випадках серійним номером. Nastroyvse вирішив перевірити особливості використання цієї команди. За основу був узятий ноутбук під 64-розрядної Windows 10 1607. Результат виявився таким:

Якщо перший варіант не працює, впишіть просто wmic baseboard. Виробник буде вказано на 6-му рядку в лівій частині, а модель - на 7 праворуч від краю екрану. Також модель материнської плати можна дізнатися під час запуску системи.

Цілісність системних файлів і жорсткого диска

Ще одна причина - можливі порушення цілісності системних файлів і жорсткого диска. Нам знадобиться командний рядок в режимі від адміністратора комп'ютера або мережі. Далі послідовно потрібно виконати команди SFC і CHKDSK.

  • SFC викликається командою sfc / scannow. Режим просканує систему на наявність розривів ключових системних файлів. По завершенні повинна слідувати перезавантаження.
  • CHKDSK перевірить диск на наявність битих секторів. Перед початком необхідно закрити поточні сесії браузера і редагування документів. Потім ввести в командний рядок комбінацію chkdsk / f / r. Після завершення сканування потрібно перезавантажити комп'ютер і приступити до виправлення помилок жорсткого диска, якщо такі є.

Якщо нічого не допомогло

Поетапне виконання всіх рекомендацій не гарантує позитивного результату. Якщо вжиті заходи не допомогли, допоможе лише один крок - повна перевстановлення системи. Не допомогло - значить, прийшла пора замінити комп'ютер новою моделлю.