Автоматична перезавантаження Windows: методологія відключення процесу

Операційна система Windows, в десятій варіації, є одним з найбільш популярних продуктів від Microsoft, експлуатується в нинішній час багатьма користувачами, за рахунок поліпшених технологічних розробок і розширених можливостей для споживача. Незважаючи на високі рейтингові показники, програмний продукт має, як і інші інструменти цього класу, певні недоліки. Одним з неприємних для користувача моментів є мимовільна перезавантаження лептопа, після інсталяції оновлень операційної системою, про які власник ПК часто навіть не підозрює. Хоч автоматизована перезавантаження часто і здійснюється системою в той час, коли користувач не «сидить» за комп'ютером, нерідко такий процес провокує втрату певних важливих даних або неможливість завершити конкретну роботу в терміновому порядку. У статті розглянемо, як боротися з обумовленою проблемою, і чи можна, без порушення функціональності операційної системи блокувати цей процес.

Відключення процесу автоматичної перезавантаження Windows.

Налаштування перезапуску ОС

Ситуація з перезапуском лептопа, що працює на базі Windows 10, відноситься до штатних процедур, передбачена розробниками, причому метою процесу є інсталяція і вступ в силу системних оновлень. Цей процес можна віднести до необхідних і важливих для системи, якби не перезавантаження комп'ютера в той час, коли користувач «відійшов», наприклад, на обід, або відволікся на деякий час, не зберігши важливих даних, або не завершив усіх виконуваних завдань. Для сімки, на відміну від наступних версій ОС, включно з Windows 10, мимовільний перезапуск системи також можливий, однак, найчастіше комп'ютерний пристрій перезавантажується при появі певного роду помилок, з метою їх усунення, що виправдовується результатом, що полягає в ліквідації неполадки.

Природно, питання, як відключити автоматичний перезапуск комп'ютера, що працює на Windows 10, є актуальним в мережі, причому багато хто шукає рішення альтернативного класу, які не передбачають відмови від інсталяції необхідних для комфортного функціонування системи актуальних оновлень. Класова приналежність процесу не дозволяє впоратися з проблемою так само легко, як і, наприклад, на Windows 7, де для виконання завдання, досить зайти в властивості системи і прибрати автоматичне перезавантаження ПК, що передбачає пошук альтернативних варіантів вирішення проблеми.

Одним з методів, що дозволяють зберегти функціональність ОС, однак, убезпечити себе і ПК від перезавантажень в незаплановане час, є варіант з налаштуванням часових проміжків, в які обумовлена ​​операція не буде здійснюватися. Для здійснення процедури необхідно викликати, через «Пуск», або за допомогою натискання комбінації клавіш WIN і I, меню «Параметри», де відкриється реєстр завдань «Оновлення та безпека». У цій рубриці, за допомогою натискання правої клавіші маніпулятора, треба активізувати позицію «Центр оновлення Windows», після чого стануть доступними «Параметри оновлення». Далі в розділі «Змінити період активності» встановіть часовий проміжок, з максимальним розривом, допустимим структурою, дванадцять годин, в який система не проводитиме перезавантаження. Цей період повинен збігатися з тими годинами, коли користувач регулярно працює за ПК. Після введення змін мимовільна перезавантаження не буде повністю відключений, проте, такими маніпуляціями користувач зможе скоординувати інсталяцію оновлень, з орієнтуванням на зручне для нього час.

Зверніть увагу на розділ «Параметри перезапуску»: можливість налаштування цієї опції буде доступна тільки в ситуації, коли системою вже завантажені оновлення і «запланований» перезапуск ПК. У цьому розділі користувач може перенести планову перезавантаження лептопа на інше, зручне для нього час, з умовою, що в зазначений термін ПК буде приєднаний до джерела живлення. Якщо такий варіант, з тимчасовим обмеженням на перезапуск ПК, для вас неприйнятний, тоді приберіть обумовлену функцію одним із таких способів, які відносяться до радикальних методів вирішення проблеми, відповідають на питання, як відключити автоматичну перезавантаження комп'ютерного пристрою на регулярних засадах.

Блокуємо перезапуск ПК системними інструментами

Процес внесення змін, який передбачає в результаті відключення опції автоматичного перезавантаження Windows 10, буде варіюватися безпосередньо від критерію, на домашньому лептопі або на ПК, що експлуатується в умовах групової політики, виконується операція. Перший варіант, з домашньої ОС Windows 10, передбачає використання можливостей редактора реєстру. Щоб заборонити назавжди автоматичну перезавантаження Windows, потрібно виконати в обумовленому порядку наступні маніпуляції:

  1. Відкрити «Редактор реєстру», шлях до якого слід через вікно «Виконати», яке викликається комбінацією клавіш WIN і R, де в командному рядку водитися директива REGEDIT.
  2. Розгорнути розділ HKLM, з подальшим переходом на адресу SOFTWARE / Policies / Microsoft / Windows / WindowsUpdate.
  3. У розділі WindowsUpdate відкрити реєстратор AU. Якщо такий папки немає в каталозі, тоді буде потрібно її сформувати.
  4. Після відкриття папки, користувачеві, в правій області реєстру, необхідно створити об'єкт DWORD, присвоївши йому ім'я NoAutoRebootWithLoggedOnUsers.
  5. Створений елемент відкрити дворазовим клацанням правої клавіші маніпулятора, і в рядку «Значення» проставити цифру «один».
  6. Підтвердити внесені поправки натисканням команди OK, після чого закрити об'єкт.

Модифікації активізуються автоматично, без потреби в примусовому перезапуску комп'ютерного пристрою. Після виконаних маніпуляцій автоматична, не завжди своєчасна, перезавантаження Windows більше не буде дратувати власника ПК. У свою чергу, такий варіант вирішення проблеми передбачає занепокоєння про помилки, які, при автоматичному оновленні ПЗ і оперативної його інсталяції практично виключені, чого не можна стверджувати на тлі блокування процесу.

При потребі відключити обумовлену функцію на корпоративних версіях ОС, як інструмент для внесення змін застосовується редактор групової політики. Для цього, аналогічно попередньому варіанту, відкриваємо вікно «Виконати», і вводимо в командному рядку установку gpedit.msc. Далі послідовно переходимо з пункту «Конфігурація ПК» в розділ «Адміністративні шаблони», де треба вибрати «Компоненти Windows». Після цього залишається тільки відшукати в каталозі позицію «Центр оновлення Windows», клацнути по ній маніпулятором, де в розділі «Стан», що відобразиться в правій області реєстру, розгорнути властивість «Не виконувати автоматичну перезавантаження ...», і активувати задачу, проставивши позначку навпроти напису «Включено», з обов'язковим підтвердженням змін кнопкою «ОК». Виконані маніпуляції дозволять уникнути перезавантаження ПК під час перебування в системі хоч одного облікового користувача. І в першому, і в другому випадку результат є стовідсотковим, однак, після виконаної операції користувач повинен бути готовий, що в разі виникнення помилки йому доведеться реагувати на запит системи на перезавантаження позитивним рішенням.

Відключення перезавантажень за допомогою інструменту «Планувальник завдань»

Вирішуючи проблему, як відключити автоматичну перезавантаження Windows 10 або 8 можна скористатися ресурсами планувальника завдань, який є гідним по функціональності інструментом, однак, рідко застосовується навіть досвідченими користувачами ПК. Перед тим як відключити автоматичну перезавантаження за допомогою планувальника завдань, користувачеві важливо усвідомити відповідальність за виконані маніпуляції: результат спричинить за собою не тільки блокування перезапуску ПК, а й скасування надходження оновлень в систему. Це передбачає в подальшому, для коректної роботи системи і її важливих складових, потреба в ручному запуску нових версій програм і додатків.

Викликається планувальник за допомогою вже згадуваного в статті меню «Виконати», за допомогою написання в рядку для команд фрази Control schedtasks. Далі, у вікні, «Планувальник завдань», потрібно перейти до реєстру під назвою «Бібліотека планувальника завдань», в якому розгорнути папку Microsoft. Після цього треба перейти до пункту Windows: в «десятці» необхідна користувачеві папка має назву UpdateOrchestrator. Необхідно відкрити її вміст, виділивши папку мишкою, в вікні справа відшукати завдання Reboot, що в перекладі звучить як «перезавантаження», і правою клавішею маніпулятора викликати спадаючий список, в якому вибрати позицію «Відключити».

У «вісімці», щоб знайти «Бібліотеку», необхідно слідувати за наступним курсом: з «Панелі управління» перейти послідовно в пункти «Система і безпека» та «Розклад виконання завдань». З «Бібліотеки планування завдань» пройти в папку Microsoft, з якої перейти в пункт Windows, де розкрити реєстр TaskScheduler. Далі в правій області вікна залишається застосувати команду «Скасувати» до пункту Regular Maintenance, який в перекладі звучить як «Планове технічне обслуговування». Після виконаних маніпуляцій автоматичне перезавантаження комп'ютера буде заблокована, причому використання «Планувальника» актуально як для ПК, що функціонують на Windows 10, так і дає стовідсотковий результат при вирішенні проблеми на пристрої, з инсталлированной операційною системою Windows 8 або 8.1.

Підведення підсумків

Якщо автоперезагрузка ПК вибиває з колії, доставляє певні незручності, користувачеві доводиться шукати варіанти боротьби з цією проблемою. У статті запропоновано кілька способів, які передбачають тимчасове або абсолютне відключення проблемного процесу. Скориставшись будь-яким з них, користувач самостійно зможе впоратися з обумовленим прецедентом. Зважившись на блокування автоматичного перезапуску, пам'ятайте, що будь-яке несанкціоноване втручання в роботу ПК тягне за собою певні наслідки: в результаті застосування описаних в статті способів, які позиціонують абсолютне відключення мимовільних перезавантажень, у споживача, на тлі відсутності перезапуску, з'явиться нове незручність, а саме, потреба регулярного оновлення системи ручним методом.