Процес igfxTray в автозавантаженні: призначення програми, можливість і раціональність її видалення

Функціонування комп'ютерного пристрою обумовлюється виконанням лептопом безлічі завдань, які не завжди зрозумілі звичайному користувачеві, однак, вкрай необхідні для його коректної роботи. В процесі експлуатації користувач часто навіть не підозрює про кількість запущених системою операцій в автоматичному режимі, однак, починає замислюватися про питання, які з процесів, відкритих на ПК, необхідні для його функціонування в ситуації, коли порушується продуктивність пристрою. При спробі оптимізувати роботу ПК користувачеві доводиться зіткнутися з потребою інспектування реєстру процесів, які запускаються в автоматизованому режимі, з подальшим вилученням зі списку завдань, які не є обов'язковими для правильної роботи комп'ютера. При аналізі списку активних завдань нерідко виникає у користувача питання про призначення того чи іншого процесу, щоб передбачуване відключення або видалення процесу не вплинуло критичним чином на роботу операційної системи. У цій статті розповімо про процес igfxTray, властивому ПК, що працюють на базі процесора Intel, розглянемо призначення об'єкта, його класову приналежність, обговоримо, чи є необхідність постійного функціонування інструменту.

Як усунути вірус igfxTray.

Функціональне призначення процесу igfxTray і його суть

Навіть для недосвідченого користувача ПК не є нововведенням факт, що відключення будь-якої програми, якщо його робота пов'язана з функціонуванням операційної системи, зможе негативно відобразитися на можливостях лептопа. Природно, перш ніж блокувати роботу будь-якого компонента або видалити його з системи, важливо розібратися, що це за програма, наскільки важливим є її «присутність» на ПК. При цьому важливо не тільки зрозуміти, що це за процес, ідентифікований диспетчером задач, як файл igfxTray, з розширенням exe, але і виключити його вірусне походження: нерідко файли такого виду виступають «фальшивим» подобою оригінальних програм, маскуючи під собою шкідливі компоненти. Файл igfxTray присутній в автозавантаженні з природних причин, так як є компонент, що входить до складу програмного забезпечення Intel Graphics and Media. Практичне призначення програмного компонента полягає в наступному:

  1. Авторегулювання форматних характеристик графічного адаптера.
  2. Перетворення налаштувань виведення графіки на екран.
  3. Зміна дозволу на дисплеї.

Відповідно, відключивши обумовлений процес, у користувача можуть виникнути проблеми при потребі змінити дозвіл, контрастність або яскравість кольору екрана, а також буде вилучено із завдань оновлення графіки для Intel до останньої модифікації в автоматичному режимі. Як показує практика, обумовлені маніпуляції і настройки вкрай рідко застосовуються користувачами, що виключає необхідність функціонування процесу в автоматизованому форматі на постійній основі.

При потребі здійснити будь-яку з операцій, описаних раніше, користувач зможе в ручному форматі запустити файл, виконати необхідну завдання, наприклад, по налаштуванню кольору на дисплеї лептопа, з подальшим відключенням процесу до подальшого випадку, коли в цьому виникне необхідність. Відключення, в цьому випадку, виступає виправданою процедурою, що дозволяє оптимізувати роботу лептопа, з орієнтуванням на економію ресурсів комп'ютерного пристрою. Розібравшись в тонкощах, що це за файл, з назвою igfxTray, користувач може приступити до його вилучення з присутніх в автозавантаженні. Зробити це можна двома способами: повністю видалити утиліту з системи, або ж зупинити її роботу в автоматичному режимі, причому другий варіант є більш прийнятним і правильним з технологічної позиції. Розглянемо регламент виконання процедури для кожного варіанту, що дозволить будь-якому користувачеві самостійно впоратися із завданням, незалежно від того, яке рішення їм прийнято.

Регламент усунення програми

Професіонали рекомендують, при потребі оптимізації роботи комп'ютерних пристроїв, що не ухвалюватиме радикальних рішень, особливо якщо справа стосується програмних елементів, функціональність яких може знадобитися в подальшому. Процес igfxTray включається фахівцями в список важливих елементів для ПК, тому, з позиції раціональності, правильніше буде блокувати його функціональність, а не видаляти додаток з системи. Зробити це можна в такий спосіб:

  1. За допомогою входу через «Пуск», відкрити «Диспетчер завдань». Аналогічне завдання можуть виконуватися з уведенням в командному рядку, яка викликається комбінацією клавіш WIN і R, директиви msconfig, а також «Диспетчер завдань» можна відкрити одночасним натисканням трьох клавіш: Ctrl, Shift і Esc.
  2. Перейти до реєстру Startup або «Автозавантаження», де відшукати обумовлений процес від Intel і, клацнувши по файлу правою клавішею маніпулятора, вибрати в спадаючому меню директиву «Відключити».
  3. Перезавантажити ПК і перевірити результативність виконаних маніпуляцій.

Іноді в реєстрі диспетчера не відображається обумовлений файл, тоді відключення можна виконати за допомогою натискання правої клавіші миші на вільному полі робочого столу, де, з спадаючого списку вибрати позицію «Параметри графіки», перейти до пункту «Значок системної панелі завдань», з подальшим вибором команди «Вимкнути». Простий і не витратний за часом спосіб дозволяє впоратися з автоматичним запуском обумовленого файлу за кілька секунд. Якщо користувач все ж зважився на кардинальне щоб видалити програму з системи, тоді діяти йому необхідно за наступним регламентом:

  1. Завершити роботу програми у вкладці «Процеси», що знаходиться у вікні «Диспетчер завдань».
  2. Через «Панель управління» зайти в пункт «Установка та видалення програм», де відшукати необхідний компонент, і шляхом виклику контекстного меню, видалити файл.
  3. Підчистити «сліди» перебування програми на комп'ютерному пристрої за допомогою застосування ресурсів сторонньої утиліти, наприклад, додатки Ccleaner або аналогічних йому по функціональності і призначенню. Для цього достатньо запустити програму з орієнтуванням на аналіз системи, з подальшою чищенням компонентів, що мають в назві слово igfxTray.

Варто розуміти, що після виконаних маніпуляцій з видалення igfxTray, користувачеві, при потребі скористатися ресурсами додатки, буде необхідно завантажити файл з сайту розробника і інсталювати на ПК.

Перевірка походження файлу: виключення вірусного впровадження в систему

Нерідкими є ситуації, коли під виглядом системного або програмного продукту, переважно у вигляді файлів з розширенням exe, в програмне забезпечення проникають шкідливі або вірусні елементи. Подібний прецедент пояснюється фактом, що користувач не відразу зможе відрізнити оригінальний файл від «підробленого», який, в свою чергу, «поселяється» в системі і веде свою згубну діяльність. У випадку з файлом під іменем igfxTray такий прецедент виникає рідко, проте, перевірити і виключити таку вірогідність все ж необхідно. Для початку потрібно проінспектувати місце розташування програмного продукту: якщо файл знаходиться не за адресою C: / Windows / System32, а в будь-якій іншій папці - це перша ознака його можливого вірусного походження.

Насторожує фактом також буде невідповідність у властивостях файлу «Авторських прав» з корпорацією Intel, а також розбіжність назви файлу з ім'ям, прописаним у властивостях. Перевірити ці критерії можна за допомогою входу через «Диспетчер завдань» в «Властивості» програмного елемента. У властивостях продукту, у вкладці «Докладно», при легальне походження продукту, в графі «Авторські права» має бути присутня запис Intel Corporation, а в рядку «Назва початкового файлу» точне його назву IGFXTRAY.EXE.

Якщо результат інспектування незадовільний, файл викликає підозри, тоді варто скористатися ресурсами потужної антивірусної програми, виконати сканування системи і видалити знайдені утилітою загрози. З цією метою краще використовувати надійні інструменти, наприклад, AdwCleaner, Doctor Web або Kaspersky, які розроблені спеціально для оперативного виявлення і видалення вірусних компонентів, причому будь-якого рівня небезпеки, включно з новими модифікаціями шкідливих сигнатур. Досвідчені користувачі використовують такі програми на постійних умовах, а не тільки в разі виникнення будь-яких ризиків, що виключає ймовірність проникнення вірусів на ПК, дозволяє без побоювань мандрувати по ресурсів Всесвітньої павутини, гарантує безпеку комп'ютерного пристрою і операційній системі.

Підведення підсумків

Програма IGFXTRAY, яка, за замовчуванням, є компонентом настройки інтегрованої графіки Intel, часто працює в фоновому режимі ПК на постійній основі, що нерідко впливає на продуктивність лептопа. В силу факту, що ресурси обумовленого програми використовуються вкрай рідко, з метою оптимізації роботи комп'ютера, раціональної процедурою виступає призупинення функціонування утиліти, здійснити яке можна відповідно до описаних вище рекомендацій. Видалення програми є небажаною процедурою, так як при потребі змінити графічні налаштування на ПК користувач зіткнеться з проблемою неможливості здійснити процес: для його виконання доведеться попередньо завантажити файл з офіційного сайту Microsoft, що передбачає певні тимчасові та ресурсні витрати. При потребі оптимізувати роботу ПК керуйтеся здоровим глуздом: видаляйте тільки ті програми і додатки, які дійсно вам не потрібні ні зараз, ні в майбутньому.