Помилка «Пам'ять не може бути Read або Written» в PUBG: причини збою і варіанти вирішення проблеми

Ігрова діяльність - це одне з найбільш популярних експлуатаційних напрямків в галузі використання ресурсів комп'ютерних пристроїв серед молоді, і не тільки. Провести дозвілля за цікавою комп'ютерною грою все частіше стаёт більш пріоритетним заняттям, ніж турпохід або гра в реальному світі. Величезний асортимент ігор в мережі дозволяє кожному геймеру вибрати цікавий для себе контент, проте, одні гри, після виходу, губляться у Всесвітній павутині, інші ж займають флагманські позиції на тривалий час, навіть через кілька років після релізу не втрачають популярності. Однією з таких ігор, які заслуговують на увагу користувачів, виступає на багато користувачів онлайн-гра PUBG, як найкращий, проривний стимулятор виживання. Незважаючи на безпринципну популярність, при запуску гри нечасто, проте, трапляються прецеденти, обумовлені неможливістю її відтворення, з позиціонуванням збою помилкою «Пам'ять не може бути Read або Written», про причини виникнення якої, а також методах її усунення йтиметься в цій статті .

Усунення помилки «Пам'ять не може бути Read або Written» в PUBG.

суть помилки

З несправностями, з категорії «Пам'ять не може бути Written або Read» часто доводиться стикатися геймерам, причому виникає повідомлення з помилкою переважно при спробі запустити популярну ігрову композицію PUBG, або її похідні елементи. Ситуація з появою несправності може розвиватися згідно з такими сценаріями:

  1. Помилка виникає на старті запуску додатка, з потребою закрити вікно з повідомленням, що обумовлює «виліт» з гри.
  2. Проблема з'являється в процесі ігрової діяльності, причому при спробі закрити вікно геймер зіткнеться з проблемою «вильоту» з гри, в той час як рішення не «чіпати» повідомлення, зсунувши його в кут екрану, щоб не заважало огляду, дозволяє далі грати.

Незалежно від варіанту розвитку прецеденту, і особливостей появи помилки, проблема передбачає потребу пошуку її методу рішення, що неможливо зробити без усвідомлення суті збою. Якщо вдумливо прочитати з'являється текст повідомлення, стає зрозуміло, що природа неполадки криється в «неправильному» зверненні додатки до стільників ОЗУ, або ж виникнення помилки пояснюється конфліктом гри і системи програмного або апаратного характеру. Щоб визначити, як вирішити проблему, важливо зрозуміти, що провокує її появу, а саме розібратися в причинах виникнення збою.

Чому виникає неполадка

Проблема, коли пам'ять не читається - Read, або не пишеться - Written, при спробі зайти в ПАБГ, нерідко асоціюється з недостатністю обсягу ОЗУ, що у власників потужних ПК викликає подив, з пошуком відповіді на питання: «Чому не можу зайти в PUBG при гідних технічних характеристиках комп'ютерного пристрою? ». Згідно з твердженнями фахівців, проблема полягає часто не в самій пам'яті, а має наступне підмога:

  1. Додаток або його елементи некоректно інстальовані на ПК.
  2. Виник конфлікт програмного забезпечення і додатки, або ж є невідповідності гри і операційної системи.
  3. Виставлені високі вимоги FPS в керуючих елементах відеокарт.
  4. Драйвера експлуатованих відеокарт застаріли.

Так як візуально причину неполадки, які виявляють помилкою «Пам'ять не може бути прочитана, або не пишеться», визначити неможливо, ліквідувати збій доведеться практичними методами, шляхом проб і помилок.

Методологія усунення збою

При неможливості запустити гру PUBG, геймери часто починають панікувати, так як припускають складний і тривалий процес відновлення системи для отримання доступу до цікавить контенту, і роблять масу помилок: перевстановлюють Windows, оновлюють програми, перевстановлюють гру, однак, безрезультатно. Як відомо, паніка - це не найкращий помічник у вирішенні проблеми, до питання усунення неполадки варто підійти обдумано і раціонально, поступово усуваючи можливі причини збою, причому починаючи з простих методів, і якщо варіант не дає бажаного результату, переходити до наступного етапу відновлювальних робіт. Про варіанти боротьби з помилкою, в порядку від простих по виконанню, до більш складних, і буде розказано далі.

Відключення веб-браузера та об'ємних програм

Так як помилка виявляють сполученням «Пам'ять не може бути ...», найлогічніше буде спочатку перевірити завантаженість пам'яті, паралельно звільнивши її від неактуальних в конкретний період момент процесів. Деякі геймери, особливо ті, у яких у власності є потужне, продуктивне «залізо», з гідними показниками пам'яті, нерідко цей варіант скидають з рахунків, і здійснюють глобальну помилку. Проблема полягає не в обсязі оперативки, а в наявної вільної пам'яті, якої може бути недостатньо для коректного відтворення PUBG.

Для оптимізації роботи ПК важливо здійснити відключення всіх зайвих додатків і програмних компонентів, які функціонують у фоновому форматі, завантажуючи собою оперативку. Для виконання завдання досить зайти в каталог «Диспетчер завдань», де відображаються всі активні процеси на конкретний часовий період. Найчастіше в першій п'ятірці процесів, що працюють у фоновому режимі, є який-небудь браузер, грузящій систему: його необхідно відключити перед входом в гру, так як це значно підвищить шанси на її нормальний запуск. Якщо користувач передбачає експлуатацію функціонуючого браузера в процесі гри, він без складнощів зможе активізувати оглядач після запуску геймплея, переключившись на «Робочий стіл» елементарним натисканням комбінації клавіш ALT і TAB.

Паралельно варто проаналізувати актуальні завдання, що виконуються ПК, і відключити непотрібні процеси. Виконати процедуру також можна за допомогою застосування ресурсів спеціальних утиліт, робота яких спрямована на оптимізацію функціонування операційної системи, що часто ефективно у випадку з помилкою класу Read / Written. Якщо маніпуляції не дали бажаного результату, несправність з'явилася при повторній спробі запуску грального контенту, тоді необхідно переходити до наступного варіанта усунення неполадки.

Відключення надбудов і утиліт класу FPS

Ситуація, коли PUBG вилітає, причому викид супроводжується повідомленням про проблеми пам'яті категорії Read або Written, може бути спровокована певними додатками, які своєю функціональністю створюють вплив на гру. До таких зараховуються надбудови специфічного розряду, або операції класу Overwolf, що мають власні доповнення до ігор, а також програми по типу RTSS, що лімітують частотність відтворення кадрів. У такій ситуації, для виключення цього варіанту розвитку подій, боротися з помилкою необхідно за допомогою відключення усіляких надбудов перед запуском гри. Якщо і після цього PUBG викинув, не завадить перевірити голосові системи, задіяні у формуванні накладок з іменами учасників гри. Саме надбудови в софт цієї категорії можуть виступати провокаторами обумовленої проблеми. При відсутності результату варто переходити до більш складного методу боротьби з помилкою, який полягає в оновленні драйверів встановлених відеокарт.

Апгрейд драйверів відеокарти

Нерідко причиною появи обумовленої помилки є програмне старіння драйверів відеокарти. Виключити цю причину можна за допомогою оновлення драйверів, причому здійснювати апгрейд програмного забезпечення необхідно з офіційного сайту розробника, що гарантує інсталяцію останньої, актуальної версії відеодрайверів. Якщо бажання шукати актуальні драйвера немає бажання, альтернативним варіантом є експлуатація спеціальної програми, яка працює в автоматизованому форматі, що відповідає за пошук та інсталяцію актуальних драйверів для встановлених на ПК пристроїв. Фахівці рекомендують з цією метою використовувати утиліту Driver Booster, яка зарекомендувала себе як одна з кращих програм обумовленої категорії.

Застосування режиму сумісності

Ще однією розповсюдженою причиною виникнення помилки з читанням пам'яті є несумісність ігрового програми і операційної системи. Такий прецедент переважно має місце, коли програма орієнтована на експлуатацію власниками ПК зі встановленою Windows 7, а запустити додаток користувач намагається на новіших версіях ОС. Вирішити проблему допоможе настройка режиму сумісності, відповідно до наступного регламенту:

  1. Необхідно в системі знайти файл під назвою TslGame.exe. Для цього треба пройти за адресою C: / Program Files, розкрити гілку Steam / Steamapps / common / PUBG / TslGame / Binaries, де в архітектурі WIN64 знаходиться шуканий файл.
  2. Виділити файл клацанням миші, з подальшим вибором в спадаючому меню позиції «Властивості».
  3. У вікні, в пункті меню «Сумісність» навпроти напису «Запустити програму в режимі сумісності з ...» проставити галочку, а в випадаючому меню, розташованому трохи нижче, вибрати відповідну версію операційної системи.
  4. Для вступу змін в силу треба натиснути директиву «Застосувати», і закрити вікно за допомогою кнопки «ОК».

Цей метод вирішує питання несумісності, з орієнтуванням на позитивний результат у вигляді запуску гри без додаткових ексцесів.

Підведення підсумків

Помилка відтворення грального контенту, пов'язана з читабельністю пам'яті, що виникає при запуску або в процесі експлуатації додатки PUBG, далеко не є приводом для відмови від цікавого проведення часу за комп'ютером. У цьому випадку все не так критично, як здається: проблема не має технічного підмоги і часто вирішується не дуже складними маніпуляціями, орієнтованими на оптимізацію роботи ПК і введенням режиму сумісності, з можливою потребою оновлення драйверів обладнання, що відповідає за відтворення графіки та відео. Прислухаючись до порад і рекомендацій, наведеним в статті, кожен користувач зможе самостійно впоратися з проблемою, вирішити проблему і зануритися в ігровий світ, щоб отримати масу позитивних вражень, відволіктися від побуту і цікаво провести дозвілля.