Реанімація яндекс.браузер: що робити, якщо не відкривається

З другої половини 2019 року в усіх збірках операційних систем в Росії обов'язковий набір вітчизняного прикладного софту. Один з кандидатів в сегменті браузерів - творіння від Яндекса. Але він іноді здатний не запускатися зовсім або робити це дуже повільно. Тому портал Nastroyvse вирішив написати інструкцію щодо усунення несправностей цього браузера. Стаття буде цікава і тим, хто живе і подорожує в держави, де російські сервіси не в пошані. Адже яндекс.браузер з легкістю обходить блокування, що не розчаровуючи клієнтів.

Усунення проблем в роботі яндекс.браузер.

Чому не працює Браузер

Проблеми при відкритті браузера виникають по ряду причин. Перша з них - конфлікт встановлених додатків. Якщо говорити людською мовою, то вони не можуть поділити територію на жорсткому диску. Яндекс.браузер, як зозуленя, може лаятися на інші веб-серфери, нав'язуючи себе в програми за замовчуванням. Деякі антивіруси можуть сприйняти файли програми як потенційно небезпечні і внести його в карантин без відома користувача. Особливо це стосується антивірусів, спрямованих на боротьбу з використанням приватних віртуальних мереж та обходом блокування певного контенту.

Ще одна причина - нестача оперативної пам'яті на комп'ютері або телефоні. Це може стосуватися будь-якого браузера, включаючи і Яндекс. При досягненні певного системою відсотка займаної оперативної пам'яті операційна система автоматично завершує або не дає запускатися важким додатків многопоточного типу. Причин такого явища дві - відкриття численних вкладок або слабка потужність комп'ютера. Наступний фактор - системні помилки. До них відносяться промахи настройки, неприхильність системи та інші нюанси. Прийшла пора розібратися з цим детально.

прості методи

Не варто відразу телефонувати майстру і вимагати допомоги з рішенням завдання. Для початку спробуйте легкі методи. Перевірте з'єднання з Інтернетом - яндекс.браузер не може без нього. Якщо з цим все в порядку, запустіть програму. Для цього скористайтеся одним з двох методів - безпосередньо, натиснувши на хрестик або вже знайомий нам ALT + F4, відключенням програми через диспетчер задач.

Щоб правильно завершити роботу браузера, необхідно в меню диспетчера перейти на вкладку Подробиці. Далі можна зробити двома шляхами. Хтось методично закриває всі фонові процеси browser.exe. АЛЕ автор статті переконався, що швидше звернутися до вкладки Процеси. Вона відкривається відразу. Активний процес із зазначенням поточної вкладки відзначений спадаючої стрілкою. Якщо виділити його і натиснути кнопку «Зняти задачу», то всі процеси браузера будуть закриті.

На Android і iOS потрібно піти в налаштування і примусово завершити роботу браузера. Місцезнаходження опції залежить від моделі телефону і особливостей операційної системи. Якщо цей метод не допоміг, на допомогу прийде перезавантаження пристрою. Для її виконання необхідно притиснути кнопку або ж вибрати функцію перезавантаження в випадаючому меню. Напередодні перезавантаження закрийте всі програми-редактори і збережіть дані від втрати. Тільки цей крок прискорить перезавантаження пристрою.

Рішення для слабких або перевантажених процесорів

Якщо спостерігається високе навантаження на процесор - близько 85% і вище, а робота в Яндексі ще не завершена, необхідно завершити інші процеси. Побачити ступінь навантаження можна у вкладці «Продуктивність», де відображається поточний рівень завантаження ЦП. А ступінь впливу кожного процесу на пам'ять пристрою можна в переліку активних робіт на вкладці «Процеси». Досить впорядкувати їх по вкладці «Пам'ять» або ЦП. Найважчі необхідно закрити. Для цього є традиційно два методу - простий і складний. Простий можна назвати «товариш хрестик». Він полягає в послідовному завершення роботи додатків тим самим хрестиком. Будьте готові до тривалого завершення роботи деяких з них. Складний, але швидкий метод передбачає завершення всіх програм через Диспетчер завдань. Потрібно знімати завдання, які виконують сторонні програми. Але важливо не перестаратися - по ідеї, повинні залишитися ключові системні програми, антивірус і яндекс.браузер. На наступному етапі відбувається регулювання автозавантаження. Перелік програм повинен бути мінімальним. У справжнього ділової людини він складається з:

  • Мікропрограм системи;
  • антивіруса;
  • Програми відстеження продуктивності праці;
  • Одного комунікатора або збирача пошти.

А ось яндекс.браузер - факультативний. Його можна додавати або ж не робити цього. Все залежить від уподобань користувача.

оновлення

Іноді браузер не працює через необхідність оновити додаток. Найкращий спосіб - увійти в меню Яндекс серфера. Заповітна кнопка поновлення знаходиться за наступним шляхом: Додатково - Про браузері. Після завершення система кнопка зміниться на перезапуск. Другий спосіб підійде тим, у кого немає доступу до меню яндекс.браузер. Для цього необхідно за допомогою резервного отображателя інтернету завантажити інсталяційний файл з офіційного сайту. Потім за допомогою інструменту «Видалення програми» панелі управління видаляють попередню версію програми. Залишилося лише виконати установку з інсталяційного файлу. Недолік цього методу - втрата раніше збережених панелей і вкладок фаворитів.

Як не довести до кризи комп'ютер або пристрій

  1. Не встановлюйте занадто багато браузерів на свій комп'ютер. Для подорожі по інтернету вистачить яндекс.браузер і Google Chrome або Safari.
  2. Не прагніть встановити світовий рекорд за кількістю плагінів для серфінгу. Достатньо лише пари найважливіших.
  3. Періодично очищайте комп'ютер від сміттєвих і тимчасових файлів, кешованих даних. Для цього потрібен очищувач на кшталт CCleaner. Рекомендований інтервал - тиждень. Це значно прискорить роботу комп'ютера і браузера, якщо ви ходите по сотням сайтів.
  4. Вкладка з активним відеопотоком забирає в 2 рази більше ресурсів і завантаження інтернет-каналу, ніж текстова. Основне правило - не більше однієї вкладки з мультимедіа-контентом або десяти текстових.
  5. Встановіть надійний ліцензійний антивірус і щотижня перевіряйте комп'ютер або смартфони на наявність шкідливого ПЗ. Обов'язково автоматичне оновлення сигнатур для актуального стану.

Якщо нічого не допомогло

В цьому випадку доведеться шукати причину в самій операційній системі. Конфлікти додатків, зальотні віруси або шпигуни можуть гальмувати або взагалі зупинити роботу улюбленого веб-серфера. Так що доведеться перевстановити чисту операційну систему або виконати перепрошивання мобільного гаджета. Але це вже тема для окремої статті.