Який браузер краще?

Навряд чи хтось зможе посперечатися з твердженням, що браузер є однією з найважливіших програм на наших ПК. Згодом все більше і більше функцій і можливостей операційної системи переносять в інтернет-площину, і навіть подейкують, що вся робота на комп'ютері буде крутитися навколо одного тільки браузера. Сучасний користувач проводить по кілька годин на день в інтернеті працюючи, спілкуючись або розважаючись. Важливість цих програм в сучасному житті важко переоцінити і тому вибір браузера перетворюється в досить відповідальне завдання. А пролити світло на всі достоїнства і недоліки кожної з програм, а також розібратися яка з них краще, - вам допоможе ця стаття. Вашій увазі представлений рейтинг кращих браузерів 2016 року. Поїхали!

При виборі інтернет-браузера користувачі звертають увагу на швидкість і функціональність

Google Chrome

Почати з нього варто хоча б тому, що зараз це найпопулярніший браузер. Вдумайтеся тільки, на частку Google Chrome доводиться майже 50% від усіх пристроїв. Плюсів у цього продукту більш ніж достатньо. Chrome працює дуже швидко і зрівнятися з ним в цьому показнику може на сьогоднішній день, мабуть, тільки Microsoft Edge. Google Chrome є для всіх операційних систем, що робить його дуже доступним. Можливість синхронізації закладок, налаштувань, а також Google-аккаунт робить використання браузера максимально комфортним в умовах переходу між пристроями (ПК, планшет, смартфон), адже ви можете отримувати доступ до своїх закладок, історії та всього іншого з кожного вашого пристрою. Наявність функції перекладача сторінок також полегшує життя в багатьох ситуаціях. Не можна не відзначити і приємний, ненав'язливий мінімалістський дизайн, який не дратує і не набридає. Великою перевагою Google Chrome є те, що можна встановлювати розширення (або плагіни), щоб значно розширити можливості браузера, при цьому вибір плагінів дуже великий. Хтось знайде для себе корисною можливість голосового пошуку за запитом «О, кей Google». Серед недоліків можна виділити те, що Chrome може працювати не так швидко на слабких ПК, як хотілося б, особливо якщо на ньому встановлено велику кількість розширень. Крім цього, даний продукт сам по собі є досить вимогливим до продуктивності комп'ютера.

яндекс.браузер

Продукт від конкуруючої з Google компанії - Яндекс, який, зрозуміло, буде кращим для користувачів, що використовують пошукову систему Яндекс. Цікавою особливістю яндекс.браузер є наявність так званого турборежима, який дозволяє швидше запускати веб-сторінки і різні мультимедіа, в тих випадках, коли вони завантажуються довго. Є тут і аналогічна Chrome можливість - синхронізувати всі свої вкладки та інше. Тобто при переході на інший ПК або перевстановлення операційної системи ви не втратите нічого з того, що зберігалося в вашому браузері, зрозуміло, при наявності необхідного аккаунта. Дизайн можна змінювати на свій розсуд, в програмі представлений досить великий вибір фонів, так що кожен зможе знайти те, що йому подобається. З недоліків можна виділити відсутність такого великого вибору плагінів, а також те, що Яндекс в цілому просто повторює Chrome, з тією лише різницею, що «заточують» браузер під іншу пошукову систему. Але чому це повинно бути погано? Для шанувальників Яндекса це якраз те, що потрібно.

Opera

Хороший браузер зі своїми перевагами і шанувальниками. На ринку він вже досить давно і колись саме Opera була найпопулярнішим продуктом для серфінгу в інтернеті, однак, з часом компанія трохи втратила свою аудиторію. Давайте ж поговоримо докладніше про переваги і недоліки Opera. Дуже корисна річ - це Opera Turbo. Ця функція дає можливість швидше завантажувати веб-сторінки і мультимедіа за рахунок стиснення (згадуємо аналогічну функцію у продукту від Яндекса), але ж саме розробники Опери першими впровадили подібну технологію. Opera є справжньою знахідкою для користувачів зі слабкими ПК, оскільки цей браузер прекрасно оптимізований під малопотужні комп'ютери. При всьому цьому тут є місце і для розширень, яких в Opera чимало і є з чого вибрати. Величезним достоїнством цього браузера можна назвати безпеку. Opera показав високий ступінь надійності і в цьому відношенні він значно сильніше своїх конкурентів. Також не можна не відзначити широкі можливості зміни зовнішнього вигляду програми. Знайти недоліки в цьому браузері досить непросто. Opera програє конкурентам тільки через відсутність такої зручної інтеграції улюбленої пошукової системи.

Mozilla Firefox

Ще один чудовий і дуже популярний браузер, який відрізняється високою функціональністю і широким вибором самих різних плагінів. Саме розширення і є головною перевагою цього продукту. Якщо ви любите вирішувати найрізноманітніші завдання безпосередньо в браузері, в тому числі і пограти, картинки завантажувати і відео подивитися, то Mozilla Firefox саме те, що вам потрібно. Тут дуже зручно реалізована робота з закладками і їх синхронізація. Завдяки цьому ви не втратите збережені сторінки, а переходити на Firefox з іншого браузера, взагалі одне задоволення, за рахунок зручного експорту. Також є можливість налаштовувати і редагувати кожну дрібницю, що дуже сподобається любителям подібного. Загалом, можна сказати, що цей браузер претендує на звання самого персоналізованого з усіх. Серед недоліків можна виділити не дуже високу швидкість роботи на тлі конкурентів, особливо при перевантаженні програми чимало плагінів і відсутність все тієї ж зручної функції з інтеграцією пошукових систем.

Microsoft Edge

Браузер, який прийшов на зміну Internet Explorer. Він не викликав у користувачів нічого, крім сліз і сміху. Новий продукт від Microsoft був покликаний змінити думку громадськості про браузер компанії. У зв'язку з цим цілком логічним здається вибір нової назви замість чергової версії Internet Explorer. Треба сказати, що розробники впоралися добре і у нового проекту велике майбутнє. Їм вдалося повністю ліквідувати головний недолік попередника, а саме, неймовірно низьку швидкість роботи. Microsoft Edge на даний момент є самим швидкодіючим браузером, в якому все буквально «літає». Дизайн також на вищому рівні. Зрозуміло, все це справа смаку, але новий продукт від Microsoft виглядає дуже стильно і приємно. В силу своєї новизни Edge позбавлений всіх переваг своїх конкурентів, адже в ньому відсутні розширення, акаунти для зручної синхронізації, а також його недоступність на інших операційних системах, що знову ж таки не дозволить йому відразу піднятися на п'єдестал нашого рейтингу. Однак у цього продукту хороші перспективи, і хто знає, можливо, якщо розробники будуть приймати вірні рішення, то вже через пару років саме Edge буде лідирувати в списках кращих програм для серфінгу в інтернеті.

Safari

Популярний в усьому світі браузер, який в країнах СНД не може похвалитися популярністю. Встановлюється цей продукт виключно на пристрої компанії Apple. Показником того, що Safari відмінно справляється зі своїм завданням є те, що більшість користувачів IOS вдаються до використання будь-яких інших продуктів і повністю задоволені вже наявними на їх ноутбуці, планшеті або смартфоні Safari. Він показує дуже гарні результати в швидкості роботи і цілком може змагатися за цим показником з кращими представниками в цьому рейтингу. У Safari геть відсутні які-небудь настройки зовнішнього вигляду, акаунти і розширення. Але як показує практика, великому числу користувачів Apple це все і не потрібно.

Tor

У зв'язку з тим, скільки в наш час ведеться розмов на тему безпеки персональних даних і анонімності в мережі, як такої, цей продукт просто не можна було обійти стороною. Особливість Tor в тому, що він робить вас повністю анонімним в інтернеті за рахунок вбудованої технології так званої луковичной маршрутизації (або цибулинного роутінга). Працює Tor повільно, але, як то кажуть, впевнено. Навряд чи варто використовувати даний продукт в якості основного браузера, але в якості запасного він буде дуже корисний багатьом.

На цьому огляд кращих браузерів 2016 року спливає. Як і в усьому іншому єдиного і об'єктивної думки не існує. Кожен продукт має свої переваги і свої недоліки, які одному припадуть до вподоби, а іншому ні. Робіть свій вибір, грунтуючись на власних перевагах, цілі, завдання та вимоги. Пишіть в коментарях, який браузер є найкращим на ваш погляд і чому саме він, а також залишайте свій відгук про цю статтю.