Програма PrivaZer: що це за програма і як нею користуватися

У будь-якому комп'ютері з часом накопичується так званий інформаційний сміття: кеш, залишки програмних файлів, дублікати, забуті картинки, документи, архіви та інше. Це заповнює пам'ять ПК і позначається на швидкодії: система починає гальмувати, видавати помилки. Також користувачі не завжди пам'ятають про те, що потрібно видаляти конфіденційні дані, і залишають їх в комп'ютері - таким чином, ними можуть заволодіти сторонні люди. Щоб вирішити ці проблеми, існує програма PrivaZer: вона аналізує всі елементи, що зберігаються на ПК, і показує, що можна прибрати, скільки місця звільниться, які фотографії і документи продубльовані. Вам залишається тільки запросити очищення, і все зайве зникне. Нижче детально розглянемо, як користуватися софтом.

Робота з програмою PrivaZer.

установка програми

PrivaZer можна скачати з офіційного сайту розробника, важливо, що це безкоштовно, за повний функціонал програми правовласники нічого не просять.

  1. Спочатку виберіть версію програми, що відповідає вашій Windows і розрядності. Є модифікація для повної установки і портативна.
  2. Розпакуйте і запустіть дистрибутив, виберіть, що ви хочете зробити: інсталювати або відразу відкрити програму.
  3. Вкажіть потрібну мову.
  4. Погодьтеся з умовами ліцензійної угоди.
  5. Виберіть шлях для зберігання файлів ПО.

Програма сама створить ярлик на робочому столі.

Налаштування PrivaZer

Коли ви запустите програму, тут же з'явиться вікно із запрошенням установити її так, щоб було зручно саме вам. Якщо ви позначите себе, як звичайного користувача, ПО буде діяти більш автоматизовано і делікатно: воно вибере тільки ті файли, які точно можна видалити, не замислюючись. Для просунутих користувачів є додаткові тонкі налаштування: ви зможете вибирати, які cookies, документи Microsoft Office, фотографії, кеш зберегти, а які прибрати. Видаляти можна цілими пакетами: наприклад, «Нещодавно імпортовані в комп'ютер», «Рідко використовувані» і т. П. Програма також пропонує очищення історії браузера - не варто погоджуватися, якщо не хочете втратити доступ до переглянутого контенту. Те ж саме стосується пункту «Автоматичне заповнення форми» - очищення призведе до того, що вам доведеться заново вводити паролі від сайтів і соціальних мереж. Це добре з міркувань безпеки, але не дуже зручно. Якщо ви приховаєте ескізи сайтів, то позбудетеся закладок в панелі браузера, які дозволяють швидко перейти на потрібний ресурс.

Далі програма запитає, чи не бажаєте ви видалити історію ігрового процесу в стандартних розважальних програмах Windows: маджонг, пасьянси, «Сапери», шахах і т. П. Зрозуміло, при позитивній відповіді записи всіх ігор будуть втрачені. Якщо у вас залишилася папка Windows.old, що сформувалася при установці нової системи на стару, то PrivaZer також запропонує її видалити. Краще погоджуйтеся - ви звільните кілька гігабайтів пам'яті, нічого не втрачаючи при цьому. Даний розділ - даремний рудимент, ви все одно не зможете скористатися його вмістом. Тепер програма запитає вас, чи не хочете ви позбутися від непотрібних пакетів оновлень системи. Також можна погодитися і заощадити багато вільного простору на жорсткому диску. Остання настройка стосується сплячого режиму: його відключення значно розвантажує пам'ять, але тут варто подумати, чи зручно вам буде.

Оптимізація роботи комп'ютера за допомогою PrivaZer

Тепер, коли програма налаштована, можна нею користуватися: просто натисніть кнопку «Почати аналіз» і вкажіть додаткові умови сканування:

  • чи потрібно створювати резервні копії записів реєстру;
  • який тип очищення треба зробити: «Смарт», «Глибоку» або «Швидку»;
  • які сховища враховувати, а які - залишити (наприклад, можна ігнорувати «Кошик» або історію браузера »).

Після аналізу PrivaZer зробить очистку. Вона також може бути трирівневої: швидкої, турбо або нормальною. Остання найбільш тривала, зате методична. Дві перші варто вибирати, якщо ви поспішаєте, але терміново потрібно звільнити трохи пасивної пам'яті і розвантажити ОЗУ. Після процедури на екрані з'явиться підсумок: скільки файлів було видалено і як багато місця вдалося вивільнити. Глибоку чистку можна проводити нечасто - раз в 3-4 тижні, а в решту часу цілком достатньо швидкою.

Про всяк випадок краще перед внесенням змін створити контрольну точку для відкату Windows до попереднього стану і резервні копії записів реєстру. Якщо виникнуть проблеми, ви зможете повернути все як було.