iPhone не бачить SIM-карту: причини неполадки, методологія усунення несправності

Смартфони під брендом Apple вважаються в нинішній час найнадійнішими, купуються і бажаними гаджетами в суспільстві. Девайси з впровадженими, поліпшеними прогресивними технологіями, можливостями, справляються на вищому рівні з багатозадачністю, багатофункціональністю і по максимуму задовольняють вимоги людини. Незважаючи на такі високі критерії оцінок продукції Apple, власникам iPhone нерідко доводиться стикатися з проблемою, що полягає у втраті апаратом мережі за рахунок того, що телефон не ідентифікує SIM-карту. Здавалося б, цей прецедент меркне на фоні переваг смартфона, однак подібна несправність обумовлює неможливість залишатися власникові гаджета в мережі, що є прямим призначенням мобільних телефонів. У цій статті розглянемо, чому такі прецеденти мають місце на практиці, в чому причина подібних несправностей і як звичайному користувачеві боротися з неполадками цієї категорії.

Усунення проблеми: iPhone не бачить SIM-карту.

Часто зустрічаються проблеми з SIM-картами

Проблема, коли новий або вже давно перебуває у використанні iPhone не бачить SIM-карти, дійсно має глобальний характер, так як користувач не тільки залишається без зв'язку, він автоматично позбавляється можливості вийти в інтернет, що обмежує експлуатаційні властивості гаджета. Мінусів від відсутності з'єднання з провайдером мобільного зв'язку більш ніж багато: шикарний смартфон без мережі перетворюється практично в цегла, при кращих розкладах, в іграшку типу «тетрису», що обумовлює для користувача обов'язковість пошуку причин неполадки, в залежності від яких і буде варіюватися методологія « лікування »iPhone. Найчастіше користувачі діагностують проблему за такою «симптоматиці» появи збою:

  1. Смартфон періодично втрачає мережу.
  2. iPhone на регулярних засадах не бачить SIM-карту.
  3. Телефон не реагує на SIM-карту при спробі її первинної активації.
  4. Апарат пише «Немає мережі» при попередній відсутності проблем такого роду.
  5. Збою передувало падіння телефону або пошкодження, була ймовірність попадання вологи в апарат.

Будь-який з цих прецедентів змушує панікувати власника, так як неполадки дорогий пристрій в фінансовому плані нерідко віщують істотні розтрати, іноді вирішити проблему власними силами просто неможливо, що передбачає похід в сервісний центр за допомогою до фахівців.

Причини, що провокують збій

Перш ніж приступати до вирішення питання з несправністю, важливо розібратися в причинах, чому девайс не бачить вставлену в слот SIM-карту, що дозволить визначено приблизний регламент відновлювальних робіт. Однією з найбільш популярних причин, чому iPhone не бачить SIM-карту, є банальна несправність самої карти. Таке буває в кількох випадках:

  1. Коли карта прийшла в непридатність через «некоректною» експлуатації, при частій зміні її дислокації, за рахунок затирання доріжок на ній при перевстановлення з одного апарату в інший або ж при регулярному носінні сімки в гаманці, сумці або кишені. У такій ситуації немає різниці, чи маєте ви в розпорядженні iPhone 5, перехідну модель iPhone SE або ж новий iPhone XR, ідентифікація сімки телефоном буде неможлива, потрібно звернутися в сервісний центр провайдера послуг і придбати нову карту, при бажанні зі збереженням номера.
  2. Якщо SIM-карта стара, експлуатується десять років і більше, іноді телефон не бачить сімку саме через її старіння на технічному рівні. Рішення буде аналогічним: потрібно заміну сімки пристроєм нового зразка.
  3. Невідповідність формату карти моделі використовуваного гаджета або ж її самостійний «підгін» під потрібні параметри шляхом обрізки, навіть якщо робота виконана якісно, ​​може стати причиною, чому пристрій не бачить встановлену SIM-карту. Стандартний формат карт застосовується тільки в iPhone до четвертої серії включно, моделі починаючи з 4S, приймають сімки micro, в той час як iPhone 5 і вище вимагають SIM NANO формату. Фахівці рекомендують при покупці смартфона купувати паралельно карту відповідного зразка, наприклад, купивши iPhone 6, власнику гаджета відразу ж, щоб уникнути проблем з ідентифікацією SIM-карти, варто замінити сімку стандартного формату NANO моделлю.

Проблеми, коли iPhone не бачить сімки через її непридатність, часто вирішуються елементарно, не вимагають капітальних вкладень грошей, більш серйозними вважаються прецеденти, якщо причина несправності має апаратну або системну етимологію.

Причиною прецеденту, коли апарат не бачить SIM-карти при спробі її активації, нерідко є так звана «залочённая сімка», що простими словами інтерпретується як прив'язка оператором зв'язку телефону до мобільного провайдера. Особливо часто такі прецеденти трапляються при покупці смартфонів з брендового категорії: наприклад, крутий iPhone 6S, який користується величезною популярністю у вітчизняного споживача, набутий не в сертифікованої точці продажу, з високою часткою ймовірності може бути апаратом, прив'язаним під зарубіжного провайдера. Ця проблема передбачає тільки два варіанти вирішення: використання телефону з картою підтримуваного оператора зв'язку, або ж програмна відв'язування апарату від конкретного провайдера, що є складною по виконанню процедурою, однак можливою як на офіційних підставах, хоч і дорого, так і за допомогою нелегальних маніпуляцій.

Якщо iPhone перестав бачити SIM-карту після втручання в роботу гаджета, спроби його поновлення або після прошивки, висока ймовірність появи системних або програмних помилок, вирішувати які доведеться виключно за допомогою професіоналів. Як правило, «глюк прошивки» апарату - це один з частих прецедентів, на тлі некоректного виконання якого iPhone не бачить свідомо робочу SIM-карту. Картрідер або антена, а, точніше, несправність одного або іншого - це ще одна популярна причина, яка виступає провокатором проблеми, коли дорогий і презентабельний смартфон не бачить жодну SIM-карту, вставлену в роз'єм. Виявляє неполадка часто написом «немає SIM-карти», а провокується банальним некоректним витяганням сімки з гнізда підручними предметами, в результаті чого порушується цілісність конекторів, що передбачає заміну вийшли з ладу контактних компонентів.

У ситуації, якщо телефон «не бачить SIM-карти», а прецеденту передували падіння і удари, або ж мають місце експлуатаційні ситуації, коли можливим було потрапляння вологи в апарат, висока ймовірність внутрішніх пошкоджень гаджета. При такому розвитку подій немає різниці, не бачить SIM-карти iPhone 7, або ж більш рання модель iPhone 5C: результат механічних пошкоджень смартфона може мати різний за складністю поломки і принципу відновлення характер. Спробувати відновити функціональність гаджета можна простий перезавантаженням апарату, банальної перевстановлення SIM-карти, з розрахунком на елементарний їй «зрушення» в гнізді, проте в разі відсутності ефекту доведеться звернутися до кваліфікованого фахівця з метою точної діагностики локалізації проблеми та усунення її на професійному рівні.

Як бачимо, причин, причин, чому дорогий і багатофункціональний гаджет не бачить експлуатований SIM-карту масштабне кількість. Одні з них вирішуються елементарно, інші ж вимагають серйозної діагностики з подальшою ліквідацією несправності на професійному рівні. Розглянемо далі, що може зробити власник гаджета самостійно, щоб усунути неполадку.

Як здійснити відновлення працездатності гаджета самостійно

Вирішення питання, що робити, коли iPhone не бачить встановлену в роз'єм SIM-карту, варіюється від складності неполадки і її провокаторів. Природно, серйозні неполадки після падіння смартфона або попадання в нього води вирішити самостійно практично неможливо, тому фахівці рекомендують в таких випадках звертатися в сервісний центр для ефективного вирішення проблеми. При покупці нового смартфона фахівці настійно рекомендують перевіряти девайс відразу ж в магазині, причому попросити продавця встановити в iPhone ту карту, з якої передбачається експлуатація апарату. Така обережність дозволить уникнути проблем з купівлею гаджета, запрограмованого під певного провайдера. Якщо ж проблема проявилася під час експлуатації смартфона, причому її виникнення не передували жодні критичні дії, здатні зумовити поломку гаджета, спробуйте виправити ситуацію за допомогою наступних нескладних маніпуляцій:

  1. Перезавантажте пристрій. Висока частка ймовірності, що проблема має спонтанний характер, виникла на тлі одночасного запуску декількох несумісних по функціональності операцій або в процесі оновлення встановлених на апараті програм. Якщо це дійсно так, проблема самоусунеться після перезапуску пристрою.
  2. Переконайтеся, що в регіоні, де знаходиться гаджет, є покриття від провайдера послуг.
  3. Візуально огляньте телефон, а особливо слот для карти і саму сімку на присутність пошкоджень. Повторно встановіть SIM-карту в гніздо, перевірте щільність закриття слота.

  4. Перевірте працездатність картки на іншому пристрої, якщо сімка не працює на іншому апараті, найімовірніше, проблема саме в ній, що вирішується елементарним зверненням до сервісного центру представника послуг, з потребою заміни карти.
  5. Переконайтеся, що на вашому смартфоні вимкнений «авіарежім».
  6. Виконайте оновлення ОС смартфона до останньої версії, якщо система дозволить виконати маніпуляцію без наявності мережі.

Якщо вищеописані маніпуляції не вирішили проблему, то, швидше за все, прецедент має більш глобальний характер, що вимагає професійної діагностики телефону, з метою виявлення причини неполадки.

Підведення підсумків

iPhone - це досить недешевий апарат, тому його серйозні поломки часто асоціюються з істотними фінансовими витратами на ремонт, що викликає паніку у власника. І дійсно, порівняно безкоштовно вирішити проблему обумовленої категорії вдається тільки в ситуації, коли причина криється в несправності сімки, ліквідація апаратних або системних проблем найчастіше передбачає фінансові витрати. Природно, процес часто провокує користувача на необдумані дії, такі як проведення самостійних відновлювально-ремонтних робіт, з втручанням в систему функціонування апарату, що нерідко закінчується плачевно.

Фахівці не рекомендують займатися «самолікуванням» гаджета, так як в силу гідної конкуренції на ринку послуг з ремонту мобільних пристроїв, ціна на діагностичні і відновні операції варіюється в межах «розумних» сум, а грамотно виконане усунення неполадок продовжить експлуатаційний період вашого гаджета.