Методи відновлення битих пікселів на моніторі

Биті пікселі серйозно псують життя користувачам незалежно від виду діяльності. Через них спотворюються улюблені фільми, неможливо виконувати обробку фотографій. І зволікати з її вирішення заборонено, інакше вони помруть.

Методика відновлення пікселів на екрані монітора або ноутбука.

Що це таке

Битими називають пікселі з завмерлим одним кольором. У нормальному режимі кожна точка змінює відтінок залежно від поданого напруги і характеристик оброблюваного сигналу по спектру. Особливо пурпурні, червоні, зелені, сині або жовті точки заважають перегляду, перебуваючи на рівні очей або по центру екрана або ж коли їх занадто багато. Найбільше биті пікселі вражають своєю непередбачуваністю. Вони можуть з'являтися або зникати раптово, а можуть ставати білими або чорними, ніби натякаючи на власну смерть. Причини появи таких відхилень різні. Це знос монітора, порушення роботи відеокарти (не плутати з артефактами), заводський брак або несприятливе середовище перебування екрану.

Програмні методи лікування битих пікселів

Усунути застрягли пікселі можна програмними методами. Деякі з софтверних варіантів можуть коштувати грошей або втратити актуальність через час після публікації статті. У міру відновлення варіанти будуть змінюватися.

Dead Pixel

Безкоштовна утиліта, Алгоритм роботи полягає в стимуляції потенційно битих пікселів різними комбінаціями субпикселей. Рекомендовані параметри - колірна палітра (Pattern) Solid і автоматичне час циклу 2500 мс (Auto color cycle). Протягом години-двох можна позайматися своїми справами, а за цей час деякі пікселі можуть повернутися до нормальної роботи або ж підсумком стане ідентифікація мертвих біло-чорних пікселів.

Pixel Healer

Програма аналогічної дії. Вона швидко відображає різні кольори для змішування субпикселей. В цей час не рекомендується сидіти біля монітора. Сама програма працює у фоновому режимі. До закриття програми потрібно встановити визначений час роботи. Після закінчення цього часу відновлюйте робочий процес. Основне завдання програми - відновлення битих пікселів або констатація їх смерті, але аж ніяк не визначення. Якщо ви хочете знати, які пікселі дефектні і спробувати їх відновити, то запускайте цю софтину після прогону Dead Pixel Tester.

Pixel Repair

Також застосовується для роботи з пікселями. Принцип роботи ідентичний попереднім, але вона здатна спочатку знайти биті точки, а потім реанімувати їх.

JscreenFix

Імовірність успішного лікування - 60%. Але в порівнянні з вищеописаними програмами, у цій є істотний недолік. Сервіс відображається в браузері, відповідно і шукати биті пікселі буде тільки в його області. Однак тут є лайфхак - щоб з його допомогою охопити область панелей браузера і завдань операційної системи, досить перевести браузер у повноекранний режим.

ScreenUtility

Знахідка для користувачів операційних систем від Mac. Принцип її роботи полягає у визначенні всіх мертвих пікселів з подальшою реанімацією. Завантажити її можна в фірмовому інтернет-магазині для маків.

LCDtest

Крихітна утиліта для машин на ОС Linux. Її інтерфейс англійською, проте інтуїтивно зрозумілий. Користувач може пограти з квітами фону від світлих до темних, візерунками (суцільний, діагоналі, квадрати, паралельні лінії). Така методика може не тільки допомогти провести калібрування екрану, але і виявити биті пікселі на різному тлі. Програмні засоби для лікування пікселів для цих операційних систем відсутні або ж вимагають професійного рівня підготовки комп'ютерного майстра. Єдине рішення рядових линуксоидов - встановити емуляцію оболонки Windows і з-під неї запускати додатки, описані вище.

механічний вплив

З цим рішенням будьте обережні. Неакуратне поводження призведе до зворотного результату - биті пікселі додадуться в подвійному обсязі. Не можна використовувати гострі предмети і пальці. Виключно ватяні диски або вушні палички. Уникайте надмірного зусилля, не прагнете вимостити на моніторі всю свою злість. Але шанс успіху набагато нижче.