Потужний ігровий комп'ютер: кращі комплектуючі для самостійної збірки ПК в співвідношенні ціни і якості

Комп'ютерні пристрої хоч і стали останнім часом доступні кожному споживачеві, є практично в кожному будинку, відносяться до категорії товарів далеко не демократичною вартості, особливо якщо цільове, експлуатаційне призначення апарату - ігрова діяльність. Найчастіше вибір укомплектованого ПК для геймерів - це практично нереальне завдання, в силу невідповідності поданих в ринковому асортименті товару споживчим, ігровим запитам, на тлі необґрунтованою, нерентабельною цінової політики технічними характеристиками лептопа. Такий прецедент нерідко змушує геймерів шукати практичні варіанти вирішення вибору потужного ПК, одним з найбільш рентабельних, серед яких, є підбір комплектуючих, згідно суб'єктивним вимогам до комп'ютерного пристрою, з подальшою самостійною збіркою лептопа. Цей варіант не можна віднести до демократичних рішень, однак, це значно дешевше, ніж купити ПК в зборі, тим більше що характеристики апарату будуть відповідати потребам власника. Розглянемо особливості вибору комплектуючих, які обумовлюють функціональність лептопа, з пріоритетністю на отримання в результаті потужного ігрового комп'ютерного пристрою, здатного справлятися з сучасними геймерським завданнями.

Збір потужного ПК самостійно.

Конкретизація грошових інвестицій і дозволу ПК

При потребі зібрати ПК, з гідною потужністю і демократичною вартістю, споживачеві варто спочатку визначитися, що означає в його розумінні і фінансових можливостях слово «недорого». Першочергово необхідно зайнятися уточненням суми, яку потенційний покупець зможе витратити на запчастини. При конкретизації суми також варто визначитися, грошові кошти передбачені виключно на покупку робочих, які обумовлюють продуктивність ПК комплектуючих, або ж буде потрібно купувати і додаткові аксесуари, такі як монітор, клавіатура, маніпулятор і інші периферійні пристрої.

У процесі визначення бюджету не варто забувати про умови відтворення картинки, що в іграх займає далеко не останню позицію: важливими є параметри монітора, з яким буде експлуатуватися ПК. Наприклад, якщо в наявності у споживача є дисплей з роздільною здатністю 1080, і середньої діагоналлю, то кінцева сума буде значно нижче, ніж при підборі комплектуючих, яким буде потрібно «тягнути» масштабний екран з можливостями відтворення реалістичною і якісної картинки. Відповідно, бюджет зумовить умови вибору:

  1. При підборі комплектуючих, які обумовлюють плавну продуктивність без «лагів» і «гальм», без акцентування уваги на деталізації ігровий картинки, користувач зможе обмежитися сумою приблизно в сорок тисяч рублів.
  2. Якщо відтворення графіки нереального світу в реальних фарбах є пріоритетною умовою, тоді буде потрібно купувати деталі з більш потужними параметрами, а відповідно, вищої цінової політикою і рангової приналежністю.

Визначившись з бюджетом, що обумовлює продуктивність ПК, користувач може переходити до вирішення питання, як зібрати потужний ігровий комп'ютер недорого, відштовхуючись від деталей, про пріоритетні характеристиках яких розповімо далі.

Специфіка вибору комплектуючих

Як уже сказано, потужність і продуктивність - це технічні параметри, які визначаються функціональними характеристиками комплектуючих майбутнього ігрового комп'ютера. Природно, при складанні багатофункціонального комп'ютера важливо відштовхуватися від своїх, суб'єктивних переваг, враховуючи фінансові ресурси, не забуваючи про сумісність деталей, з актуалізацією уваги на підсумковій можливості відтворення лептопом ігор сучасного класу.

Процесор і материнська плата

При складанні комп'ютера своїми руками першої та ключовим завданням споживача є визначення типу робочої платформи, в якості якої виступає процесор. У нинішній час в сфері популярних і багатозадачних процесорів конкурують дві фірми - Intel і AMD, продукція яких представлена ​​в різних цінових категоріях. У ситуації з потребою підбору процесора для ігрового лептопа, професіонали рекомендують віддавати перевагу товарам від Intel, орієнтуючись на кількість ядер, яких повинно значитися не менше чотирьох для можливості твори сучасних ігор без лагів і гальм.

При необмеженій бюджеті на придбання комплектуючих комп'ютера, фахівці радять купувати моделі процесорів від Intel з модифікацією Core I5, або навіть Core I7, продуктивні ресурси яких знаходяться на вищому рівні. Однак, подібні рішення далеко не відносяться до категорії демократичних по ціновій політиці, що обумовлює потребу, при вирішенні питання, як зібрати недорогий, але потужний комп'ютер, звернути увагу на модель платформи Core I3, з номерним позначенням 8100, не сильно поступається по продуктивності товарам п'ятої лінійки платформ. Модель характеризується відмінними технічними характеристиками, чотирма робочими ядрами, можливістю «розгону» в штатному режимі до частот з показниками в 3600 мегагерц.

На підставі обраного процесора здійснюється підбір материнської ігровий плати: відповідні моделі прописані на сайті виробника, і ключовим моментом вибору є сокет. При розбіжності сокета материнської плати і процесора зібрати комп'ютер буде неможливо. Серед бюджетних варіантів, які підходять для обумовленого типу процесорів можна звернути увагу на чіпсет H310, який, хоч і не передбачає подальшу експлуатацію під розгін лептопа, проте, повністю задовольнить запити геймера з нинішніми вимогами до якості відтворення ігор. Материнські плати такій конфігурації виробляються багатьма розробниками, проте, перевагу варто віддати перевіреним маркам, наприклад, придбати товар під брендом ASRock, MSI або Gigabyte.

відеокарта

Зібрати потужний, ігровий ПК неможливо без покупки додаткової відеокарти, головним завданням якої є висновок деталізованої картинки на монітор, так як інтегровані карти обумовленого призначення не справляються з завданнями відображення нереальних ефектів, властивих ігор сучасного класу. При виборі відеокарти варто зіставляти її параметри з властивостями обраного процесора: рентабельною буде покупка карти, вартість якої, відповідно до ціни на процесор, буде вище приблизно на тридцять відсотків. При такому співвідношенні користувач набуває карту, ранг якої відповідає процесору, а відповідно останній матиме технічні можливості для розкриття потенціалу відеокарти.

Як недорогого, бюджетного варіанту відеокарти, придатного для збірки ігрового комп'ютера з хорошою продуктивністю, можна розглядати модель GeForce GTX 1050 Ti під брендом Gigabyte, вартість якої становить тринадцять тисяч рублів. Модель позиціонується як один з кращих бюджетних варіантів відеокарт, з відмінним розгоном і високою робочою частотою, підтримкою практично всіх ігор сучасної категорії, відсутністю перегріву за рахунок модифікації двома вентиляторами.

Оперативна пам'ять

При виборі пам'яті найважливіший момент, на який варто звертати увагу, є сумісність параметрів планки ОЗУ з типом процесора зібраного комп'ютера. Для моделей процесорів «Інтел» планка ОЗУ повинна підтримувати стандарт DDR4.

Другий важливий аспект вибору - це обсяг пам'яті: чим вона більше, тим спритніше буде працювати ПК. Деякі джерела інформації ставлять пріоритетність установки плат ОЗУ парами, або трійками: таке рішення дозволяє значно підвищити працездатність і продуктивність комп'ютерного пристрою. Наприклад, в зібраної конструкції дві карти по чотири гігабайти видаватимуть кращу продуктивність, ніж одна планка на вісім Гб. Що стосується ціни, то дві карти завжди будуть коштувати дорожче, ніж одна, навіть якщо сумарний обсяг перших буде рівний за параметрами останньої. У цій ситуації, вирішуйте самі: пріоритетною для вас є продуктивність або можливість заощадити.

При потребі зібрати потужний ігровий комп'ютер, ключовими характеристиками ОЗУ також виступають параметри таймингов, чим нижче, тим краще, і високочастотні режими роботи. Як найкраще рішення в плані покупки планок ОЗУ позиціонується придбання товару під брендом Kingston. Якщо варіативність вибору сильно обмежена бюджетом, тоді необхідно звернути увагу на товари від AMD, Samsung або Hynix, які стоять порівняно недорого, при гідних якісних і експлуатаційних показниках.

накопичувачі

Особливою проблематикою при складанні бюджетного комп'ютера є специфіка підбору накопичувачів. Потужний ПК для коректного відтворення ігор вимагає добірки накопичувачів класу SSD і HDD: перші відповідають за оперативну роботу комп'ютера, другі дозволяють, за рахунок гідного обсягу, безперешкодно, не "притуплюючи» систему, зберігати великовагові програми. В цьому випадку, навіть при потребі зібрати дешевий, але продуктивний, ігровий комп'ютер, фахівці настійно рекомендують не економити, купуючи відразу комплект накопичувачів, так як ПК не зможе впоратися з геймерським завданнями коректно на одному жорсткому диску або, функціонуючи лише на накопичувачі SSD. Як бюджетний варіант з гідними параметрами може виступати наступний комплект накопичувачів: модель ADATA Ultimate SU650, на 240 гігабайт, і Toshiba DT01ACA100 на один терабайт пам'яті, сумарною вартістю, що становить близько п'яти з половиною тисяч рублів.

Блок живлення

При виборі блоку живлення важливо відштовхуватися від енергії, споживаної придбаними комплектуючими для комп'ютера. Найбільш високими критеріями споживання ресурсів відрізняється відеокарта, проте, і інші компоненти системи вимагають для коректної роботи гідного харчування. Наприклад, якщо куплена відеокарта споживає 120 ват енергії, то потужність елемента живлення повинна складати не менше чотирьохсот ват, а краще з запасом, п'ятсот і вище умовних одиниць. Зібрати потужний комп'ютер, встановивши при цьому на нього слабкий елемент живлення, неможливо, так як блок безпосередньо обумовлює можливість синхронної, оперативної роботи всіх компонентів ПК. Гідної якості блоки живлення поставляються на ринок комплектуючих такими виробниками, як Zalman, Aerocool Corsair і FSP. Наприклад, модель блоку Kcas 500W під брендом Aerocool можна придбати приблизно за три тисячі рублів, що порівняно дешево, якщо аналізувати товар з позиції співвідношення ціни і якісних параметрів.

охолодження

При складанні ПК, з ігровим цільовим призначенням, варто подбати і про якісне охолодження системи, так як лептопу доведеться працювати в екстремальному режимі, що може призвести до перегрівом комплектуючих, з подальшим, прискореним їх виходом з ладу. Стандартним, що йде в комплекті з процесором вентиляторів, в цій ситуації, краще не віддавати перевагу. Навіть недорогий вентилятор від надійного виробника, з параметрами в двісті Ватт, зможе забезпечити якісну і безперебійну роботу вашого ПК. Відмінним варіантом вибору кулера, з бюджетної категорії товарів, вважається модель Gammaxx 200T від Deepcool, вартістю близько восьмисот рублів. Якщо потрібно більш потужний вентилятор, громіздкою і тихий, тоді можна взяти модель Hyper H412R під брендом Cooler Master, однак, його вартість стартує приблизно з тисячі семисот рублів і досягає двох тисяч, в залежності від місця реалізації.

корпус

Що стосується системного блоку, або корпусу - то це елемент, до якого ключовою вимогою є місткість, що припускає потреба установки габаритних відеокарт, необхідних для ігрових цілей, а також визначення місця на громіздкі вентиляційні установки, якщо їх придбання передбачено бюджетом. Не варто забувати при підборі корпусу і про присутність вентиляційних решіток, а також їх габаритах, що обумовлює можливість безперешкодної циркуляції повітря. Зовнішній вигляд і колір корпусу, зручність розміщення панелі з USB роз'ємами - це характеристики, які не мають практичного значення, тому вибираються згідно суб'єктивним споживчим побажанням і перевагам. Як варіант бюджетного, однак, якісного корпусу можна розглядати модель ZM-T4 від Zalman за тисячу сімсот рублів. Популярністю у споживачів користується модель Miditower Deluxe DW600 від ATX, ціна якої становить близько трьох тисяч рублів, однак, цей корпус модифікований з заводу потужним блоком живлення, що раціоналізує покупку.

Підведення підсумків

Ігровий комп'ютер - це далеко не дешеве задоволення, навіть за умови самостійного складання, за допомогою придбання окремих комплектуючих. Щоб ПК володів гідними характеристиками, важливо вибирати комплектуючі, які відповідають вимогам до сучасних геймерським запитам, що раціоналізує покупку як в бюджетному, так і в споживчому плані. У статті наведено приклад недорогого, однак, потужного агрегату, здатного відтворювати сучасні ігри на стандартному екрані, з роздільною здатністю 1080. Якщо геймер має більш високі запити, тоді варто задуматися про придбання процесора Core сьомий лінійки, з його доповненням відповідної за параметрами материнською платою, поліпшеними властивостями відеокарти, внутрішньої і підключається пам'яті, що відповідно, виллється в суму, що значно перевищує демократичний бюджет.