Тестування монітора на справність

Монітор - одна з найважливіших складових комп'ютера, адже саме він відповідає за красу картинки. Який би чудовою і потужною не була відеокарта на вашому комп'ютері, без хорошого монітора, який зможе представити графіком у всій красі, не обійтися. Але, крім того, наскільки монітор хороший за своїми характеристиками, важливо ще наскільки він працездатний, адже будь-яка техніка може бути бракованою або вийти з ладу з різних причин. У цій статті докладно розглянемо, як перевірити монітор на працездатність, биті пікселі і інші можливі неполадки. Давайте ж почнемо. Поїхали!

Монітор - одна з найважливіших складових комп'ютера

Якщо ви купуєте новий або вже був у вжитку монітор, обов'язково ретельно перевірте його. Наведені нижче поради допоможуть вам виявити будь-які можливі проблеми і неполадки.

Починайте з огляду кабелів. Банальні пошкодження кабелів є однією з найбільш поширених проблем. Якщо все в порядку, підключіть монітор до комп'ютера і включите його. Майте на увазі, що навіть якщо екран новий, на ньому можуть бути биті пікселі. Виявити їх можна на око, але це не найкращий підхід, оскільки на сучасних екранах з великими дозволами і високою щільністю пікселів зробити це буде досить проблематично. На щастя, існують спеціальні програми, що дозволяють швидко і ефективно виявити дефект. Одним з найпопулярніших програмних продуктів подібного роду є утиліта Tireal TFT Test. Працювати з це програмою дуже просто. Запустіть по черзі кожен з наявних тестів. Всього їх чотири. Почати варто з тіста основних кольорів, який дозволить виявити, які пікселі не відображують з основної лінійки кольорів (червоний, чорний, синій, зелений, рожевий, білий). Як правило, цього тесту виявляється досить, але не буде зайвим запустити інші, щоб перевірка була максимально ефективною і повноцінною.

Програма Tireal TFT Test

Tireal TFT Test дає можливість перевірити екран на відсутність або наявність шумів, наскільки добре буде замінено на сірий колір і всі його відтінки. Якщо ви збираєтеся працювати на комп'ютері з графікою, обов'язково запустіть тест RGB. Цей програмний продукт дає можливість повноцінно перевірити монітор на працездатність, тому рекомендується по максимуму використовувати функціонал Tireal TFT Test.

На жаль, навряд чи вдасться провести повне тестування прямо в магазині. Як вже описувалося вище, виявлення битих пікселів вимагає спеціального програмного забезпечення, яке вам в магазині, швидше за все, ніхто не надасть, так що перевіркою цього аспекту варто зайнятися вже вдома. Але навіть в магазині можна провести досить велике тестування.

Почніть з мерехтіння. Перейдіть до налаштувань екрану і встановіть більш низькі значення для яскравості і контрастності. Так мерехтіння буде значно простіше знайти. Потім включите якусь відео і поспостерігайте, чи не з'являються будь-які артефакти. Під артефактами маються на увазі шлейфи, що виникають при русі об'єктів на екрані. Далі, подивіться, як відображається картинка під різними кутами огляду. Посвітити чимось на екран, щоб подивитися чи будуть з'являтися відблиски. Не нехтуйте звуками, які монітор видає в процесі роботи. Будь-які незрозумілі або занадто гучні шуми говорять про те, що цей продукт неякісно зібраний або щось в ньому працює не так, як слід.

Тепер ви знаєте, як можна перевірити монітор на працездатність з комп'ютером і без нього прямо в умовах магазину. Піщіте в коментарях була корисною для вас ця стаття, діліться з іншими користувачами своїми порадами з цього питання і питайте, якщо щось залишилося незрозумілим.